چالش شدت 1400 💎

بله البته این اصطلاح بود😅

9 پسندیده

کتاب قدرت عادت خیلی مفیده
اگه سیگاری یا اهل مشروب بودم تا الان توسط این کتاب، ترک کرده بودم :sweat_smile:

بخشی از کتاب همراه با ترجمه اش توسط ترنسلیت :grin:

اگر می خواهید سیگار را ترک کنید ، از خود بپرسید آیا این کار را انجام می دهید زیرا عاشق نیکوتین هستید ، یا به دلیل اینکه باعث تحریک شدید می شود ، ساختاری برای زندگی روزمره ، راهی برای معاشرت است؟

حالا این که شوخی بود، این متنو گذاشتم که با کتاب اشنا شین :slightly_smiling_face::slightly_smiling_face::slightly_smiling_face:

9 پسندیده

مرسی عجب لیست پر و پیمونی :clap: :clap:

من به شخصه زیاد دنبال منبع نمیگردم آخه یکم احساسیم برای همین همش دنبال کتابهای احساسی میگردم ، دایره لغاتم محدود میمونه . برای همین همش دوست دارم یکی یه منبع معرفی کنه تا اگر به سطحم بخوره بخونم .تا حالا چند تا کتاب ای جی معرفی کرده خوندم .

میگم یه کاری کنیم دوستان هر کتابی که خوندن و از نظرشون کتاب خوبی از نظر محتوا و لغات و کلا آموزندگی بوده اینجا معرفی کنه. به همه کمک بزرگی میشه
مخصوصا آقا علیرضا و آقا مهراب که از ما بیشتر مهارت دارن :pray: :pray:

8 پسندیده

سلام
ممنونم لطف دارین :cherry_blossom:
سطح چهار زبانشناس هستین که میشه B1از نظر دایره لغات بنابر این دایره لغاتتون خوبه و شکست نفسی میکنین🙃
توی پرانتز سطوح زبانشناس رو میگم(
سطح 1->A2
سطح2->‌A1
سطح 3->B2
سطح 4->B1
سطح 5->C2
سطح 6->C1
)

چه نوع کتابی میخواین
-کتابهای غیر داستانی بیشتر انگیزشی هستند
-کتابهایی که بیشتر مستند وارن مثلا میاد راجع به کشور ایرلند صحبت میکنه یا میاد راجع به شکسپیر صحبت میکنه
-کتابهای داستانی و رمانی

من دوتای اولی رو بیشتر دوست دارم شما چطور

به شخصه اصلا با کتاب داستان و رمان حال نمیکنم، تا الانم صبر کرده بودم که سطحم به کتابهای غیر داستانی بخوره :slightly_smiling_face::slightly_smiling_face::slightly_smiling_face:

10 پسندیده

هر کتابی که به سطح متوسط بخوره خوبه

10 پسندیده

من کتابهای مورد علاقه امو گفتم

کتاب آخرین اسب تک شاخ و قانون 5ثانیه فکر کنم براتون راحت باشه🙂
کتابهای سطح بندی شده هم همش به سطحتون میخوره
انتخاب کتاب باید با توجه به علاقه و سلیقه باشه، من یک بار یک کتاب از کتابهای خیلی ساده خوندم راجع به تاریخ بود، بااینکه لغاتش برام بالای 95درصد بود ولی زیاد کتاب به دلم نشست و زیاد ازش لذت نبردم، بنابراین علاقه خیلی مهمه

حالا بچه های دیگه از من جلوترن توی زیبوک خوانی میتونین از تجربه اونا هم کمک بگیرین

علی اقا هم از من چندین پله توی زیبوک خوانی جلوترن :slightly_smiling_face:

از سری کتابهای سطح بندی شده هم

کتاب ایسلند از کتاب های خیلی ساده
کتاب لئوناردو داوینچی و کتاب تاریخچه بریتانیا از کتابهای متوسط

برای من خیلی جالب بودند

10 پسندیده

خیلی خیلی ممنونم از راهنماییتون :pray: :pray:

حالا یه چیز جالب :
دیروز به خاطر مسابقه لایتنرم مونده بود .دیگه آخر وقت شروع کردم لایتنرم رو مرور کنم ولی ساعت دوازده همه لغات رفت ، برای اینکه لغاتم برگرده و بتونم مرورشون کنم تاریخ سیستم رو یه روز بردم عقب و لغات دیروز رو مرور کردم ولی بعدش یادم رفت تاریخ گوشی رو به حالت قبل برگردونم .تازه الان متوجه شدم
حاصل این کارم رو ببینید :smile:

مجبورم برای محاسبه تایم امروز ، ساعت کلی رو منهای تایم دیروز کنم به علاوه تایمی که از الان به بعد در روز جدید میخونم بکنم . امیدوارم حرفم قابل فهم بوده باشه :grin:

9 پسندیده

خسته نباشید :sweat_smile:
چه جدل بازیی بشه امشب :grin::grin::grin:
رکورد من روی کاغذ شکسته شد🙂

8 پسندیده

آخه این چه رکوردیه که شما دارین همش میشکنه . خوب برید یک جنس نشکن بخرید دیگه :face_with_hand_over_mouth:

تازه ریاضیتون هم تقویت میشه. حالا بیا و خوبی کن

8 پسندیده

از اشنا بخری همین میشه😄
باید از یکجای معتبر خریداری کنم :sweat_smile:

گفتین ریاضی یاد شب امتحان ریاضی گسسته افتادم
شب تا صبح کل گروه بیدار بودیم داشتیم جزوه استاد رو موشکافی میکردیم😄
ویس می‌دادیم هر ویس بالای 10دقیقه :sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:
عمرا خود استاد هم جزوشو فهمیده بوده باشه از بس گنگ بود

الانم یاد همون شب افتادم😁

8 پسندیده

اتفاقا از غریبه خریدید بهتون انداختن . آشنا دلسوزه جنس خراب نمیده دستتون :slightly_smiling_face:

8 پسندیده

انشااله سری بعدی :slightly_smiling_face::slightly_smiling_face::slightly_smiling_face:

8 پسندیده

@zeinabsalehi
@Fatemeh_Ansarisadr
@marjan96
@zeinabss
@mina-bhh

بچه های قدیمی شدت پاییزه، شما کجایین؟
جای شما عزیزان توی این تاپیک خالیه🌸

10 پسندیده

منم با نظر دوستان موافقم که سلیقه ای هست.
ولی هر چقدر تنوع کتابها بیشتر باشه بهتره و حوصله آدم سر نمیره من گاهی دوست دارم رمان بخونم، گاهی پادکست و گاهی غیر داستانی

10 پسندیده

بله متوجه منظورتون هستم ، در این قضیه که شکی نیست نمیشه کسی رو اجبار به خوندن کتابی کرد که دوسش نداره . برای رسوندن منظورم خودم رو مثال میزنم که روشنتر باشه
مثلا من کتاب داستان و رمان خیلی دوست دارم اونم نه همشون به قولی اونهایی که باهاش ارتباط برقرار کنم . برای همین وقتی یک کتابی رو باز میکنم و اولش رو میخونم و خوشم نمیاد بیخیالش میشم در صورتی که ممکن هست فقط اون قسمتی که من خوندم برام جالب نبوده و بقیش خوب باشه و یا مطالبی که در اون هست ارزش یکم تحمل کردن برای خوندنش رو داشته باشه . این اتفاق در کتابهای دیگه هم میافته . مثلا با من باشه اصلا سراغ کتاب غیر داستانی نمیرم ولی اگر یکی معرفیش کنه برای کنجکاوی هم شده یه سر بهش میزنم و ممکنه ازش خوشم بیاد و ادامش بدم و کلی مثال دیگه که میشه زد
برای همین هم به دیگران کتاب معرفی میکنم هم دوست دارم بهم معرفی بکنن

11 پسندیده

بچه ها امروز یک کتاب شانسی دیدم یکم متفاوته.
اگه به این نوع موضوعها علاقه دارید بدک نیست.
به نظرم این کتاب دوتا حسن داره یکی اینکه لغات آبیش کمه و به هر سطحی میخوره. دوم و مهمتر اینکه راویهاش خیلی زیاده و با لهجه های متفاوت که برای درک شنیداری مفیده.
البته به شرطی که به این سبک علاقه داشته باشید
اینم موضوع داستان:

هیولا

استیو هارمون ، نوجوان 16 ساله آفریقایی-آمریکایی اهل هارلم ، به دلیل نقش خود به عنوان همدست در یک سرقت داروخانه که به قتل منجر شد ، در انتظار محاکمه است. قبل از زندانی شدن ، استیو از فیلم سازی آماتور لذت می برد و در حالی که در زندان بود تصمیم می گیرد تجربه خود را در زندان به عنوان فیلمنامه فیلم بنویسد. در قالب فیلمنامه فیلم ، استیو گزارشی از وقایع منتهی به جنایت را به خوانندگان ارائه می دهد. استیو به عنوان راوی ، کارگردان و ستاره داستان خود ، خوانندگان را در حوادث دادگاه و گفتگوها با وکیل خود مرور می کند. او زوایای دوربین را به شخصیت های مختلف داستان از قاضی ، شاهدان و سایر نوجوانان درگیر در این جنایت هدایت می کند. گفتگوی شخصی که استیو با خودش از طریق یادداشت های روزانه ای که در میان فیلمنامه گرفته است ، به خوانندگان صندلی جلو می رسد. استیو این یادداشت را برای خودش می نویسد ، "من می خواهم بدانم که من کیستم. من می خواهم راه وحشت را که انتخاب کردم بدانم. من می خواهم هزار بار به خودم نگاه کنم تا به دنبال یک تصویر واقعی باشم. " آیا استیو از نقشی که در این جنایت انجام داده بی گناه است؟ خوانندگان باید تا پایان داستان صبر کنند تا از دادگاه استیو و حکم شخصی وی مطلع شوند.

10 پسندیده

سلام دوستان شبتون بخیر
امروز سه شنبه 28 بهمن
( شنیداری)

11 پسندیده

یادم رفت بگم کتاب هیولا در قفسه نوجوانان هست. البته درجه سختی شو نوشته خیلی سخت ولی قابل مفهومه

9 پسندیده

لیا خانم اگر فیلم راز را دیده باشید کتابش هم توی کتابهای غیر داستانی هست. وقت کردید یه سر بهش بزنید راوی فوق العاده ای داره

9 پسندیده

نظرتون راجع به سرگذشت نازلیا چیه :smile:
یادش بخیر…

9 پسندیده