١٠٠٠ تا لغت رو چطورياد بگيرم 😰

سلام به همه دوستان
سوالي كه من داشتم درباره نحوه خوندن لغات هست ، اونم نه يه لغت ودوتا لغت حدود١٨٠٠لغت :cold_sweat::anguished:من تمام راه ها و روش هايي كه درباره اينكه چطور بايد لغات رو خوند رو مطالعه كردم وويديو هاي كامبيز و اگر اشتباه نكنم لونا رو ديدم و سعي ميكنم همه رووپيداكنم از اين تعداد حدود ٨٠٠تا تقريبا مسلط هستم ولي بازم مطالعه دقيق ١٠٠٠تا لغت (شما بخونيد هزاااااااارتا لغت ) تمام وقت روزانه مو ميگيره
در جمله خوندن و سعي در استفاده اونها در جملات واقعا زمانبر هست
من دنبال راه در رو نيستم چون حقيقتا بايد مسير يادگيري طي بشه ولي ميخوام بدونم ايا ميشه لايتنر رو طوري تنظيم كرد مثلا در روز حدود ٢٠٠-٣٠٠لغت رو مرور كنم يا شما راه ديگه اي ميشناسيد ؟ دستي بنويسم؟ بخشي رووارد انكي كنم يا …؟؟؟

5 پسندیده

روش کدینگ هم هست اگه امتحان نکردید

4 پسندیده

سلام. 1000 تا لغت فکر می‌کنید زیاده. اگه با روش مناسب زبان بخونید خیلی راحت حتی بیشتر از 1000 لغت هم میتونید یاد بگیرید.
منظورم از روش مناسب همین روشیه که زبانشناس داره.
یعنی لغات رو در قالب داستان یاد میده و با مرور و تکرار میشه اونها رو وارد حافظه بلند مدتون کنید.
بعدش هم مهم تعداد لغاتی که بلد هستید نیست. مهم اینه که بتونیم در موقعیت های مختلف به خوبی از اونها استفاده کنیم.
من خودم تا پارسال زبانم در حد Hello و how are you بود.
ولی با روش مناسب الان بیشتر از 4000 لغت بلدم…

7 پسندیده

ميشه روش كدينگ رو توضيح بديد من اطلاعاتي دراين مورد ندارم

5 پسندیده

شمادرست ميفرماييد ولي بحث من براي لغاتي هست كه بعد از روشهاي زبانشناس هنوزياد نگرفتم و درست ميگيد تعداد لغات مهم نيست ولي همين تعداد كه بعد از مدتها هنوز يادنگرفتم در سطح زبانم موثر هست
بحث اينه كه چطور بهتر يادشون بگيرم تا بتونم راحتتر ازشون استفاده كنم

5 پسندیده

دوست عزیز یادگیری لغت به تنهایی هیچ کمکی به شما نمیکنه شما اول باید تا جایی که می تونید به مطالبی که در سطحتون هست گوش کنید و ناولزهای اسون بخونید تا پیشرفت کنید مغز شما مموری کارت نیست که یک شبه یا یک هفته و یک ماهه پر از اطلاعات بشه پروسه یادگیری زبان زمانبر هست نگران فراموشی کلمات نباشید اگر زیاد ناولز بخونید و گوش کنید ناخوداگاه ضمیر ناخوداگاه ذهن شما جذبشون میکنه دفعه اول نشد دفعات بعد ، ناولز هم باید هم سطح خودتون باشه تا کلمات جدید حدس بزنید و به دیکشنری مراجعه نکنید تا حد امکان این روشها کد گذاری و… در بلند مدت به کمک شما نمیاد حتی باعث سردرگمی شما بعدها میشه

8 پسندیده

https://hamedeskandari.ir/ کدینگ-لغات
این سایت توضیح داده

https://youtu.be/FRf1Phdqc2s
اینم یه ویدیو هست داخل یوتیوب که با روش کدینگ داره لغت یاد میده،اینو ببنید کاملا متوجه میشید :grin:

4 پسندیده

ولی سعی کنید حتما لغات رو توی چندتا مثال و جمله ببنید که بهتر یاد بگیرید

4 پسندیده

فلش کارت و Anki به کارتون نمیاد؟

2 پسندیده

سلام
مقاله ی زیر رو بخونید
اگه باز هم سوالی براتون پیش اومد حتما بپرسید، خوشحال میشم بتونم کمکتون کنم :blush:

5 پسندیده

خيلي ممنون از لطفتون حتما :cherry_blossom::ok_hand:t2:

3 پسندیده

خيلي ممنون از لطفتون حتما ويديوهارو ميبينم

2 پسندیده

ممنون از توضيحاتتون لطف كرديد

1 پسندیده