راهنمایی درمورد تمرکز روی مهارت Reading

من نیاز دارم که فقط روی مهارت Reading کار کنم
اهداف من:

• افزایش دایره لغات حوزه کامپیوتر و تکنولوژی
  • خواندن متون و کتاب های انگلیسی مرتبط با موضوعات برنامه نویسی، علوم کامپیوتر، تکنولوژی و فناوری

میخوام کل وقت و انرژیم رو بزارم روی این مورد و از شما اساتید و دوستان با تجربه roadmap میخوام.
تا کنون روی بخش عمومی یعنی گرامر و phrasal verb و collocation ، مجموعه 4000 لغت ضروری و متون عمومی کار کردم.

اگر منبعی یا راهی برای افزایش دایره لغات و تقویت مهارت reading متون مربوط به برنامه نویسی و علوم کامپیوتر سراغ دارید لطفا با من به اشتراک بگذارید.

3 پسندیده

سلام

ببینید اگر میخواین روی متون تخصصی کار کنید باید منابع مرتبط به اون رو مطالعه کنید که بیشتر مقالات و کتاب های مرتبط بهتون کمک میکنه، اما اینجا یک مسأله مهم مطرح هست که من چقدر زبان عمومیم قوی هست.

زمانی که سطح زبان عمومی آدم پایین باشه شما در کنار اینکه باید لغات تخصصی رو مفهومش رو پیدا کنید باید لغات دیگه که عمومیه رو هم دنبالش باشید و این یکم کار رو سخت میکنه

برای تقویت مهارت ریدینگ یکی از مهم ترین کارهایی که میشه انجام داد کتاب خوندنه، و برای متون تخصصی علاوه بر کتاب خوندن استفاده از مقالات مرتبط همون حوزه هم خیلی کمک میکنه ولی قبلش سطح زبان عمومی تون رو چک کنید چون (اگه زبان عمومی تون خوب باشه) سطح زبان تخصصی تون رو با داشتن یک دیکشنری تخصصی میتونید بالا ببرید.

برای دسترسی به متون تخصصی کتاب که زیاده میتونید خودتون پیدا کنید، مقاله هم سایت ساینس دایرکت عالیه که برای همه رشته ها، مقالات تخصصی داره و تا جایی که من یادمه به دلیل تحریمات ایرانی نمیتونستن استفاده کنن، من خودم با کمک یک سایت مقاله ها رو میگرفتم که لینکش آموزش دریافت مقاله از اون سایت رو براتون میزارم

دریافت مقالات ساینس دایرکت برای مقالات تخصصی

5 پسندیده

با سلام من هم دقیقا هدفم از یادگیری زبان همان مطالبی است که دوستمون گفتن

• فهمیدن ویدیو های اموزشی
    • افزایش دایره لغات حوزه کامپیوتر و تکنولوژی
    • خواندن متون و کتاب های انگلیسی مرتبط با موضوعات برنامه نویسی، علوم کامپیوتر، تکنولوژی و فناوری

که شما فرمودید اول باید زبان عمومی تون خوب باشه
برای اینکه زبان عمومی خوب بشه شما چه دوره هایی رو در داخل این برنامه پیشنهاد میدید ؟
چون دوره ها زیاد هستن و منم فقط برای این اهداف دوره میخوام (صحبت و نوشتن برام مهم نیست )