لایتنر معکوس

سلام رفقا امیدوارم تعطیلاتتون خوش گذشته باشه و پایان تعطیلات بهانه خوبی برای تلاش بیشترتون باشه. :deciduous_tree::deciduous_tree:

من یه مشکلی دارم که فکر میکنم خیلی از زبان آموزا دارن. درصد زیادی از لغاتی که توی لایتنر میخونمشون و یادشون میگیرم و از لایتنر خارج میشن، بعدش از یادم میرن. :pensive: :man_facepalming: منظورم چیه؟

منظورم اینه که اون کلمات رو اگه توی متن ببینم احتمال اینکه یادم بیاد زیاده، ولی اگه اون لغت تنهایی بیاد ممکنه یادم نیاد معنیش رو. از این مهم تر، اگه بخوام خودم صحبت کنم یا رایتینگ بنویسم، درصد کمتری از لغات یادم میان. :man_shrugging:

:bulb:چه راه حل هایی وجود داره برای رفع این ضعف که احتمالا چندان غیرطبیعی هم نیست؟

آیا لایتنر معکوس میتونه با فشاری که روی مغز برای به یاد آوردن لغات از فارسی به انگلیسی اعمال میکنه، روش موثری باشه؟ چیزی که توی اپ بیاموز دیدم که بعد از مرور لایتنر، امکان کار کردن بالعکس هم هست.

پ.ن: در کل به نظرم زبانشناس میتونه یه تغییرات کوچیکی توی هر بخش بکنه و جذاب تر بشه.

نظر شما چیه؟

12 پسندیده

سلام روز بخیر
ببینید هیچ جادویی وجود نداره که کلمات تو ذهن ما ثبت بشن و ذخیره بمونن.
در نتیجه تکرار زیاد میخواد من خودم یه دفتر 200 برگ دارم مخصوص کلمات املا شون رو کار میکنم جمله میگم بعد از 5 صفحه تمام کلمات رو دوباره 1 بار یاداشت میکنم با معنی شون
و سعی میکنم تو رایتینگ هام یا اسپیکنگ استفاده کنم .
ممکنه مثلا یه کلمه تو رایتینگ شما نیاز نباشه درباره اش صحبت بشه ولی دیگه بحث خلاقیت میاد من خودم مثلا دارم درباره ی صادق بودن اسپیکینگ میکنم بعد یهو میگم راستی کلمه ی climate رو شنیدی برای من خیلی جالبه معنی اش میشه آب و هوا نقش کلمه هم noun هست .
(البته فقط این مثال نیست میتونید از تخیلات تون هم استفاده کنید و چیزهای جالبی در رایتینگ یا اسپیکنگ تون بگید. )
درسته یکم احمقانه است ولی برای من خیلی کاربردیه و کلماتی که فقط تو متن ها میدیدم و بلد بودم اما برام فعال نبودن
به مرور فعال شدن.
البته ممکنه این روش برای همه کاربرد نداشته باشه
امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم .

12 پسندیده

وای منم این مشکلو دارم . راه حلی هم براش ندارم . چه خوب شد که مطرحش کردین . ممنونم از شما :green_heart:

6 پسندیده

سلام ریحانه جون . ممنونم از راهنماییت . فکر میکنم ایده جالبی باشه . باید امتحانش کنم . :yellow_heart::balloon:

4 پسندیده

سلام فاطیما جان ممنونم عزیزم :rose:
امیدوارم کمک ات کنه ایده ی خودم برای خوندن کلمات هست
:blush::pray:t2:

3 پسندیده

سلام. موافقم. بزرگترین ضعف لایتنر زبانشناس نداشتن امکان معکوس کردن (فارسی به انگلیسی) است. من با برنامه های دیگر لغات را بصورت لایتنر معکوس حفظ می کنم و فراموشم نمیشه.
با تشکر

1 پسندیده

سلام
دقیقا این مشکل منمممم است
مرسی بابت پرسیدن این سوال :star_struck::dizzy::ledger:آخه منم خیلی با این یاد گرفتن کلمات و تنهایی و فعال مشکل دارم :grin::running_woman:

1 پسندیده

A post was merged into an existing topic: پیشنهادات در مورد اپلیکیشن زبانشناس