آنالیز کامل و دانلود دوره‌های انگلیسی Effortless English + راهنمای استفاده

سلام شرمنده کمی دیر جواب میدم.

ببینید شما اشتباه مرسوم رو انجام ندید. همه اولش انگیزه و ذوق دارن یهو میخوان از اول شروع کنن.

ولی این درست نیست.

مثل این میمونه شما رشد کرده باشید بگید خب من یه کفش 5 سایز از خودم کوچیک تر بگیرم.

پس ظرفیت شما اگه متوسطه از متوسط شروع کنید.

فرض بگیریم قراره الان من درس اول انگلیسی قدرت رو بخونم.

من اولویت هارو می دونم همه چی این مقاله رو هم خوندم و میتونم حالا یه برنامه برای خودم تهیه کنم.

خب. درس اصلی رو باز می کنم. همزمان که متن رو دنبال می کنم به صحبت های طرف گوش میدم. هر لغتی که بلد نبود رو میزنم تو سرش و مفهومش رو میبینم و هایلایت می کنم.

این روند رو تا جایی ادامه میدم که دیگه لغات هایلایتی رو نیاز نباشه نگاه کنم.

تو اون درجه دیگه متن رو حذف میکنم. ( ممکنه این مرحله اول یک روز طول بکشه ممکنه بیشتر، بستگی به شخص داره).

بعد فقط گوش میدم و خودم رو به چالش میکشم.

ترجمه هم نیازی نیست. نه لغتی باید حفظ شه ( بلکه باید فهمیده شه) نه نیازه آنالیزی انجام شه ( بلکه باید حس شه تفاوت ها).

درس واژگان رو هم چند باری گوش میدم تا درس رو بهتر متوجه شم. بعد که متوجه شدم، دیگه بهش گوش نمیدم.

مینی استوری ها رو دو تا سه برابر درس اصلی پیشنهاد میکنم گوش بدید. چون خیلی با اهمیت هستند.

حقیقتش من متنش رو چک نمیکردم. سعی میکنم همون روز اول بعد از اینکه درس اصلی رو فهمیدم، مستقیم به سوالات پاسخ بدم، بدون دیدن متن.

بله لایتنر روزانه بهتره مرور شه.
درباره اینکه هر روز یک داستان خونده بشه. خیر. زبان انگلیسی دو سرعت نیست. بلکه دو ماراتن هستش.

شما باید به تمامی لغاتی که بلد نیستید مسلط شید.

برای تنوع بهتره در کنار انگلیسی قدرت کتاب داستان هم خونده بشه. یعنی شما کتاب داستان هارو پشت هم میخونید
ممکنه روزی یک داستان، یا ده روز یک داستان بخونید. هیچ نیازی هم نیست برگردید و دوباره بخونید.

یادگیری فشردتون میشه انگلیسی قدرت یا امثال اون…

نه همه چیز داخل اپلیکیشن نیست، لااقل فعلا نیست.

داخل تالار مقالات و پروژه های بسیاری قرار میگیره که می تونید استفاده کنید تا هم انگیزتون بالا باشه و هم یه ترفند جدید یاد بگیرید.

همینطور چالش هایی در تالار موجوده که می تونید با انجام اونها مهارات خودتون رو توسعه بدید.

من خیلی در این باره نوشتم و توضیح دادم.

از اینکه چی شد زبان شروع کردم:

تا روند پیشرفتم تو تالار زبانشناس:

البته خیلی خیلی بیشتر از اینا توضیح داده شده- کل تاپیک زیر رو مطالعه کنید.

11 پسندیده