امادگی برای زبان در کنکور!

کمک😐 برای کنکور چی بخونم و چطور که حداقل درصد رو بزنم (زبانم تازه شروع کردم یاد گرفتن)

5 پسندیده

چقدر وقت داری تا کنکور؟

4 پسندیده

سلام فکر کنم 10 تا 15 تیر ماه برگزار بشه اگه به تعویق نندازنند. مطالب زیر رو مطالعه کنید.
موفق باشید :pray:t2:

3 پسندیده

پس زمان کمی مونده. به نظرم اگه گرامرتون رو تا حدی بلدید همون رو قشنگ بخونید و برای لغات هم لغات پرتکرار کنکور رو از جایی پیدا کنید و یا تستهای کنکورهای قبل رو کار کنید تا لغات پرتکرار رو یاد بگیرید.

3 پسندیده

حدود سی روز دیگه زبانم بلد نبودم اصلا یه کتاب گرفتم ۳۰۰۰ لغت کنکور داره اونو خونم یه دور ولی یادم رفتنه حالا میخوام باز توی چند روز فشرده مرورش کنم ببینم چی میشه

3 پسندیده

من که میگم اصلا مطالبی که بلد نیستی رو باید رها کنی چون اینجوری با عجله و وقت کم عمیق یادشون نمیگیری. زبان هم زمان بره یادگیریش. نمیشه روی دروسی که بلدی وقت بذاری؟ یعنی چیز زیادی از دست میدی؟

3 پسندیده

گرامر ها رو و کتاب داستان با ترجمه
چون اگر لغات رو یکی یکی بخونی شاید اون لحظه یاد بگیری ولی بعداً که نیازشون داری یادت می ره و وقت تلف کردنه اما اگر تو داستان بخونی و یاد بگیری هم کسل کننده نیست هم از طریق داستان یادت می مونه

حالا این نظر منه :raised_hands::slight_smile:

3 پسندیده

ولی از طرفی دوستمون وقت نداره داستان بخونه.

2 پسندیده

اره خب اینم هست
راستش زبان درسی نیست که حفظی باشه بشینی بخونی و تموم شه یه درسی مثل ریاضیه که باید فرمول ( گرامر ) بلد باشی
من به شخصه ۹ سال رفتم کلاس زبان اما به جای واحدی نرسیدم در حالی که همه ی نمره هامم ۲۰/۲۰ یا ۱۰۰/۱۰۰ بود چون من همه چی رو حفظ می کردم اما جالبه الان بعضی کلمه هایی که می خونم با اینکه آشناست و می دونم قبلاً خواندم معنیش یادم نمی آید و از دیکشنری استفاده می کنم خب این خیلی بده
اما تجربیاتم نشون داده اون فیلم های دو زبانه یا کتاب داستان های با ترجمه و کلماتی که توشون استفاده شده فقط یادم مونده به همین دلیل این تابستون فقط می شینم داستان بخونم و فیلم ببینم و بعد تعیین سطح بدم و از ترم بالای بزرگسالان انتخاب بشم
به همین دلیل گفتم که بهتره دوستمون داستان بخونه البته چون گفت تازه شروع کرده این برنامه داستان هایی داره که کمتر از ۵ دقیقه هستن بنابراین وسط درس های دیگه ۵ دقیقه استراحت و خواندن داستان فکر بدی نیست😉
باز هر جور صلاحه :pray:

3 پسندیده

چه دروسی؟برا همین لغت میخونم دیگه

1 پسندیده

بله کاملا درسته لغتا چون خیلی زیادت ادم یادش میره وقتی روی هم انباشه شن و استفاده ای ازشون نشه فراموش میشن چیزی که الان اتفاق افتاده😕

1 پسندیده

بهتر نیست متن های بخونم که احتمال داره تو کنکور بیان؟یا لغات کنکوری توی اون متن بیشتر باشه اونو بخونم. حالا کدوم متن داستان این خصوصیتو داره

2 پسندیده

حرف شما کاملا صحیحه و در دراز مدت خیلی روش خوبیه

3 پسندیده

من نمیدونم رشته شما چیه و برای کنکور سراسری مثلا اگه ریاضی هستی خب میتونی توی این مدت کوتاه مباحثی از ریاضی یا فیزیک که نسبتا قوی هستی یا یه خرده ضعف داری ولی باهاشون آشنا هستی رو بخونی که ضریب بالایی هم داره

2 پسندیده

اره فکر خیلی خوبیه :clap::clap:

2 پسندیده

راستش اون متن ها رو نمی دونم اما خب گفتین تازه شروع کردین فک کنم یکم از اول شروع کنین بد نباشه اما خب خودتون بهتر از همه می دونیم سطحتون در چه حدی به نظرم اگر اون متن های که می گین مناسب سطحتون باشه قطعا خوندنشون خیلی بهتون کمک می کنه

2 پسندیده

شما میگین ۳۰ روز وقت دارین من اگه جای شما بودم هر ده روز یک کتاب رو میخوندم دهم یازدهم دوازدهم، اینجوری میتونید حداقل رو بزنید

4 پسندیده

انسانی ام و ریاضی هم اصلا نمیخونم

چطوری بخونم برام سخته کتاب رو بخونم چون تا حالا نخوندم تازه درسا دیگه هم هستن دارم مرور میکنم

زبانم تازه شروع کردمه قبلا نمیخونم این برنامه هم برای هسی خوبه که سطحش بالاتر باشه ولی الان علاقه پیدا کردمه.