خوب صحبت کردن با گوش دادن به انگلیسی ممکنه؟

من چند ماهی میشه که از نرم افزار زبان‌شناس استفاده میکنم و بسیار راضی هستم. این مدت متوجه شدم که لیسنینگم خیلی تقویت شده و نسبت به قبل خیلی پیشرفت کردم، اما راستش در مورد صحبت کردن خیلی تلاش نمیکنم، فقط تکرار جملاتی که در درسها میخونم رو در طول روز گاهی انجام میدم. بنظرتون با تقویت مهارت شنیداری، مهارت گفتار هم خودبخود کسب میشه؟
یا باید کار خاصی انجام بدم برای صحبت کردن، البته کلیپهای زبان‌شناس رو دیدم که به عنوان پارتنر با خودم در آینه تمرین مکالمه کنم، اما این موارد رو نتونستم انجام بدم، جالب نبود برام، یا بهتره بگم بیشتر از خودم خجالت میکشم، نمیتونم ادامه بدم، بعدشم این کار مفید نیست، چون من به تنهایی متوجه اشتباهاتم نمیشم که بخوام اصلاحشون کنم و ممکنه یه سری اشتباهات رو با خودم تمرین و مرور کنم که تازه بیا و درستش کن :sweat_smile: ممنون میشم راهنمایی کنید

این تاپیک مربوط به درس« معرفی خود » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. : « پادکست ESL » درس: « بخش اول »

6 پسندیده

خوب ما که تو خونه داریم یاد میگیریم چاره ای جز صحبت با خود گرامیمون یا اینه بزرگوار نداریم :sweat_smile:
خجالتو بزار کنار هر چی از درسا میفهمی با صدای بلند برای خودت تو خونه بازگو کن اینجا هم میتونی صداتو ظبط کنی بفرستی کلی از اساتید هستن میان اشکالات را برطرف میکنن

8 پسندیده

سلام سخته با خودمان حرف بزنیم چون نمی توانیم به راحتی اشتباهات خودمان را تصحیح کنیم اگر پارتنر میخواهی لطفا اینجا را ببین

4 پسندیده

توی چالشهای اسپیکینگی که توی تالار برگزار میشه هم میتونین شرکت کنین ولی اول از همه باید خجالتو کنار بذارین چون با خجالت نمیتونین مهارت گفتاریتون رو تست کنین و پیشرفت کنین :rose:

5 پسندیده