فرق café و coffee چیست؟ + ویدئو

کلمه‌ی Coffee یعنی قهوه و همان نوشیدنی محبوب است اما café جایی است که این نوشیدنی برای مشتریان سرو می‌شود. کلمه‌های دیگری هم در زبان انگلیسی رایج است که با قهوه و کافه در ارتباط است که در ادامه می‌خوانید. اگر حوصله خواندن مقاله را ندارید، ویدئوی زیر را تماشا کنید:

Café

این کلمه یعنی کافه. کافه همان جایی است که می‌توانید در محیطی آرام بنشینید و نوشیدنی یا حتی غذاهای سبک و میان‌وعده سفارش دهید و نوش جان کنید. در بریتانیا معمولا در کافه‌ها نوشیدنی‌های الکلی سرو نمی‌شود. گاهی اوقات این کلمه را به شکل cafe هم می‌نویسند.

این کلمه معادل فرانسوی Coffee یعنی همان نوشیدنی است. ولی در زبان انگلیسی به‌معنای کافه است. به‌همین دلیل ممکن است زبان‌آموزان را به اشتباه بیاندازد.

چند مثال از کاربرد Café در جمله

Is there an internet café near here?

نزدیک اینجا کافه‌ای که اینترنت داشته باشد هست؟

They’ve opened a cafe in the main square.

یک کافه در میدان اصلی باز شده است.

Coffee

قهوه محبوب‌ترین نوشیدنی دنیا است. معمولا آن را گرم می‌خورند. نمونه‌ای از کاربرد این کلمه را در جمله ببینید:

Would you get some coffee when you go shopping?

آیا وقتی به خرید می‌روید قهوه می‌خورید؟

این کلمه همراه با کلمه‌های مختلفی استفاده می‌شود که بد نیست این کلمه‌ها را هم یاد بگیرید تا بتوانید در متن‌ها و مکالمه‌ها از آن استفاده کنید. مثلا:

a cup of coffee

یک فنجان قهوه

If I drink too much coffee, I can’t sleep.

اگر زیاد قهوه بنوشم نمی‌توانم بخوابم.

Shall we go for a coffee (= cup of coffee)?

بریم قهوه بخوریم (= فنجان قهوه)؟

در این جمله کنار کلمه‌ی قهوه که غیرقابل‌شمارش است، از حرف تعریف a استفاده شده است. به این دلیل که اینجا coffee در زبان محاوره به‌جای cup of coffee قرار گرفته است.

I’d like a black coffee (= a cup of coffee without milk), please.

من یک قهوه سیاه می‌خواهم (= یک فنجان قهوه بدون شیر)، لطفا.

Do you take (= drink) your coffee white (= with milk)?

آیا قهوه خود را سفید (= با شیر) می‌خورید (= می‌نوشید)؟

تفاوت Cafe و Coffee House و Coffee Shop

این کلمه‌ها تفاوت‌های جزیی با هم دارند که بد نیست بدانید.

CAFÉ

در کافه‌ها انواع نوشیدنی سرو می‌شود و فقط مخصوص قهوه نیست. حتی در فصل‌های گرم سال هم می‌توانید در کافه‌ها نوشیدنی سرد بخورید. بعضی از کافه‌ها غذاهای ساده و میان‌وعده هم دارند. انواع نوشیدنی و چای هم در منوی کافه‌ها پیدا می‌شود و چیزهایی مثل کیک هم دارند.

در کافه‌ها فضایی دنج و آرام وجود دارد که برای گپ و گفت‌وگو و حتی مطالعه و کار کردن در سکوت، مناسب است که بستگی به امکانات کافه هم دارد. بعضی از کافه‌ها محیطی هم در فضای باز دارند.

COFFEE HOUSE

در coffee house تمرکز بیشتری روی نوشیدنی‌های متفاوت تهیه شده از قهوه وجود دارد. البته چای و سایر نوشیدنی‌ها هم در آن سرو می‌شود. امکاناتی مثل بورد گیم و امکان برگزاری دورهمی‌های کوچک هم در آن وجود دارد. بعضی از آن‌ها موسیقی زنده دارند.

COFFEE BAR

این نوع از کافه‌ها در اروپا و آمریکای جنوبی رایج‌اند و برای مشتری‌های خاص هستند. معمولا فضای کمی برای نشستن دارند. تمرکز آن‌ها در ارائه‌ی قهوه‌های باکیفیت و حتی هنرمندانه است و تنوع نوشیدنی‌های تهیه شده از قهوه‌ی آن‌ها بسیار بیشتر است. مشتریان این کافه‌ها معمولا مدت زیادی آنجا نمی‌مانند و شاید بیشتر آن‌ها قهوه‌‌ی خود را بگیرند و محیط را ترک کنند.

12 پسندیده

ممنون فائزه خانم بابت این ویدیوی فوق‌العادههههههینیمسمسس

اگه کاپوچینو باشه نسبتا تلخ و هوی
ولی قهوهٔ خالی یا فرآنسه یا اسپرسو رو به شیرین (چون اصل قهوه تلخه) و متوسط :slightly_smiling_face::two_hearts:

5 پسندیده

غلیظ. تلخ تلخ تلخ :heart_eyes:

3 پسندیده

بادرود
زری بانو باید می گفتین ،خالصه خالص ربستا :ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand:

3 پسندیده

آره دیگه همون که شما فرمودین :joy:

4 پسندیده

I like strong cofee.

2 پسندیده

سلام . خسته نباشید
یه سوال دارم . اسم کافی شاپ طرز صحیح نوشتنش چطور می شه ؟ coffeeshop یا cafeshop یا cofeshop
این اسامی رو خیلی جاها به شکل های مختلف دیدم . هنوز متوجه نشدم مثلا اگر من بخوام یک پیج راه اندازی کنم که یک کافه رو معرفی کنم باید چه مدلی بنویسم و یا اگر بخوام یک کافی شاپ رو معرفی کنم چطور بنویسم که درست باشه .
ممنون می شم بصورت مفصل راهنمائی کنید و توضیح بدید که کدوم طرز نوشتن صحیح هستش . :love_letter: :rose: :tulip:

3 پسندیده

سلام آقا هادی عزیز

اصطلاح coffee shop درسته
کلمه cafe معمولا به رستوران میگن

1 پسندیده

من اصلا قهوه دوست ندارم حتی نسکافه و کاپوچینو همین طور

3 پسندیده