تاثیر فیلم و آهنگ در یادگیری زبان

سلام
فیلم دیدن یا گوش دادن به اهنگ و کتاب خوندن در صورتی که معنیش رو نمیدونیم تاثیر روی زبان داره؟
برای مثال یه بچه که تو انگلیس به دنیا میاد اول معنی هیچی رو نمیدونه
انقدر کلمه هاو قواعد حرف زدن براش تکرار میشن تا بتونه حرف بزنه!!

5 پسندیده

سلام دوست عزیز
بله تاثیر خیلی خیلی بالایی داره
هم به خاطر مثالی که خودتون زدین
و هم از تجربه ی خودم من زبان ترکیه ای رو فقط با فیلم دیدن یاد گرفتم در حالی که هیچی ازش بلد نبودم و الان با سن کمم در حدی بلدم این زبان رو که اگر آموزش دبیر بودن ببینم چون من فقط با فیلم یاد گرفتم و گرامر های این زبان رو نمی دونم درست مثل یک پچه که به دنیا میاد اگر بخوام دبیر این زبان باشم باید گرامر هاش رو بدونم و بعد آموزش بدم

پس تاثیر خیلی بالایی داره البته باید از دیکشنری هم استفاده کنید و یک زمینه ای از اون زبان داشته باشین

موفق باشین

5 پسندیده

خیلی ممنونم یگانه جان،موفق باشین

5 پسندیده

این لینکها میتونه براتون کمک کننده باشه

6 پسندیده

خیلی ممنون،آقای کشاورز تو ویدئو شون گفتند اگه سطح تون خیلی پایینه فیلم دیدن بهتون کمک نمیکنه و باعث میشه چیزی یاد نگیرید پس با چه روشی یاد بگیریم

4 پسندیده

سلام یگانه جان :heart: :crescent_moon:

البته اگه برات بحث سریع تر و بهتر نتیجه گرفتن تو یادگیری مهم هست و تلف نکردن الکی زمان و هزینه ات برات مطرح هست، باید سعی کنی تو مسیر یادگیری زبان طوری پیش بری و برنامه ات رو جلو ببری که اون نتیجه دلخواه ات رو به دست بیاری.

فکر نکنم تو سطح مبتدی، یادگیری زبان از طریق فیلم، زیاد کارگشا یا کمک کننده باشه. چون مکالمه ها، کلمات، ساختارها و جملاتی که تو فیلم ها استفاده می شه، با انگلیسی رسمی، تفاوت های زیادی داره و حتی درک بعضی از اونها، گاهی نیاز به درک یا دانش گرامری داره. تو فیلم ها، اصطلاحات و کلمات عامیانه زیادی رو بکار می برن یا ساختار شکنی گرامری، زیاد دارند و برای درک اینها، داشتن یه حداقل دانش زبان انگلیسی از قبل، نیاز هست. حالا من نمی تونم درک کنم یه فرد مبتدی چطوری می تونه از اینها تو یه فیلم، به نفع خودش تو یادگیری زبانش استفاده کنه. حالا سرعت و لحن صحبت کردن کاراکتر های فیلم هم که اصلاً یه بحث جداگانه هست.

آهنگ های انگلیسی هم چون حالت شعرگونه داره و محاوره ای و مکالمه ای نیست، کمک زیادی نمی تونه بکنه. فقط می تونی بهشون گوش کنی و لذت ببری.

در هر صورت اگر فیلم رو به عنوان روش یادگیری خودت انتخاب کنی، حتماً باید از روش فشرده شنوی “تکرار بالای تکه های کوتاه فیلم” استفاده کنی.

3 پسندیده

یگانه جان اگر سطحت مبتدی هست نباید از فیلم دیدن شروع کنی به نظرم حد اقل باید سطح دو زبانشناس باشی البته سطح سه باشه بهتره

من در این پیامم چون سطحتون رو نمی دونستم کلی گفتم اما اگر چیزی ازش نمی دونستین فیلم دیدن راه خوبی نیست
حد اقل باید ۸۰% دیالوگ ها رو متوجه بشین

:rose::rose:

1 پسندیده

سلام عزیزم
خب اگه فیلمو اهنگ کمک نمیکنه پس من چجوری زبان یاد بگیرم

2 پسندیده

خب خود شما گفتید از زبان ترکیه ای هیچی نمیدونستید و با فیلم دیدن یاد گرفتین.!!

2 پسندیده

راستش اگر از اول از سخت شروع کنید قطعا از انگلیسی زده می شین :confused:
چرا از دوره های راحت زبانشناس شروع نمی کنین؟

2 پسندیده

بله من از زبان ترکیه ای هیچی نمی دونستم اما چون هم پدرم و هم مادر ترک هستن زیاد کلمات و اصطلاحات زبان ترکیه ای با ترکی ایران خیلی شباهت داره به همین دلیل یه جور برام زمینه بود

2 پسندیده

خوشبختانه این همه منبع هست برای یادگیری تو زبانشناس. اگه سطحت مبتدی هست، باید یکی از دوره های اصلی زبانشناس که مناسب این سطح هست رو شروع کنی به مطالعه، اونم به روش اصولی خودش. دوره هایی مثل “داستان های کودکانه”، “نیمچه داستان ها” و “دروس پایه انگلیسی بدون تلاش”.

انتخاب هر کدوم از این دوره ها هم بستگی به این داره که چقدر تو انگلیسی مبتدی یا نزدیک به سطح متوسط هستی. مثلاً “داستان های کودکانه” راحت تر از دوره ی “نیمچه داستان ها” هست و “نیمچه داستان ها” هم راحت تر از “دروس پایه انگلیسی بدون تلاش”.

مگه همه افرادی که انگلیسی یاد گرفتند، اول راه، با فیلم و آهنگ و انیمیشن و این جور چیزها پیش رفتند و کار کردند؟ ابتدای مسیر یادگیری، راه های خیلی بهتری هست.

می تونی برای گرفتن راهنمایی بهتر و دقیق تر، از بچه های خوب و عزیز بخش پشتیبانی :heart: :blue_heart: کمک بگیری.

4 پسندیده