منابع کاربردی آیلتس

سلام دوستان
من حدود یکسال مستمربازبانشماس کارمیکنم از داستان های بچه گانه شروع کردم مینی استوری والان هم رویnew methodمشغولم کنارش گسترده خوانی داستان هم دارم.
ریدینگ، تلفظ ولیسینینگ وکمی مکالمه درحدمنابع پیشرفت داشتم
رایتینگ ضعیفه وبیشتراملای لغات مشکل دارم ولی دارم مقاله تخصصی مینویسم :grin:

هدفم ایلتس هستش ومنابع زیادی دوستان معرفی کردن حالاازعزیزانی که تجربه یاتوانایی راهنمایی دارن چندتاسوال دارم که یک مسیربرای خودم انتخاب کنم

برای لغت:

1. OXford Word Skills
  2. 4000 Essential English Words
  3. Essential Words For IELTS
  4. Vocabulary For IELTS
    مکالمه:
    Maximiser Speaking Book
    برای ریدینگ:
    Active 4

-حالااین منابع فایده وبازدهی دارند؟

-ایاکلاس رفتن نیازه؟

-ایاکتاب های اموزشگاهی خونده بشه چون ازروزی که با زبانشناس همراه شدم اصراربه کنارگذاشتن این منابع نخوندن لغت به تنهایی وگرامر بود(طبق نظرA.J)؟

-حالامن بامنابع A.J جلوبرم یااینکه ازاین منابع استفاده کنم ؟

-کلادوستانی که تجربه مطالعه منابع ایلتس یاتافل دارن چه پیشنهادی دارندممنون میشم تااز تجربیاتشون بهره بگیریم؟

6 پسندیده

سلام وقت بخیر.
اولین نکته اینه که اگر سوالی رو پرسیدین و جواب نگرفتین تاپیک تکراری نزنین، همونجا ریپلای کنین تاپیک بالا میاد و کسی اگر بدونه جواب رو حتما جواب میده.
دلیل اینکه جواب نگرفتین اینه که سوالتون خیلی کلیه.
کسی که علمی بخواد جواب بده نمیتونه به شما بگه این کتاب مفیده اون کتاب نیست، برای هرکسی ممکنه یه دوره و کتابی مفید باشه یا نباشه.
کتاب‌هایی که گفتین به خودی خود بد نیستن، ولی روش خوندن، فردی که میخونتشون، و غیره هم مهمه.

اگر بخواین بدون گرامر و لغت خوندن کلااا زبان یاد بگیرین، اونم در حد آیلتس، باید تمرین تون، شنیدنتون، و خوندنتون. و در مراحل بعدی صحبت کردن و نوشتنتون، بسیار بسیار زیاد مقدارش، خیلی وقت زیادی باید بذارین و منابع متعدد و خودتون رو در زبان غرق کنین به اصطلاح.
یه لینک هم داریم که در مورد منابع آیلتس توش صحبت شده که پیداش میکنم و اینجا میذارم.
دوستان دیگه هم حتما نظرات و راهنمایی های خوبی میتونن بکنن.

9 پسندیده

سلام
یه سوالی در مورد لهجه ازمون ایلتس می خواستم بپرسم
بخش لیسنینگ یا کلا همه بخش های ازمون ایلتس با توجه به لهجه ای هستش که قبل ازمون انتخاب میکنیم؟ چون شنیدم که لهجه رو قبل ازمون تعیین میکنیم و باید تا اخر با همون لهجه پیش بریم. یعنی تمام ازمون ها فقط با همون لهجه ازمون گرفته میشه حتی لیسنیگ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

3 پسندیده

من سوال کردم ایادرست هست یاخیرچون همیشه این بحث درتالارومقالات مطرح بوده ؟

1 پسندیده

ممنون ازراهنماییتون

3 پسندیده