تالار زبانشناس

فرق آزمون آیلتس آکادمیک با جنرال

حدود دوسالی هست که در پی یادگیری زبان هستم و طی این مدت گاهی پیوسته مطالعاتی داشتم ولی نیمه راه بدلیل نداشتن آگاهی از چگونگی مطالعه مناسب و نوع منبع آموزشی خسته و ناامید از یادگیری زبان دست کشیدم.

چندین بار شروع به مطالعه و بیخیال این موضوع شده ام. اما الان دوباره به طور جدی شروع به مطالعه زبان کردم و کارم رو با گوش دادن به متون انگلیسی آغاز کردم و در کنارش سعی میکنم لغات انگلیسی رو به صورت اصطلاح به ذهن بسپارم نه صرفا تک لغت.
هدفمم از یادگیری زبان آزمون IELTS هستش و مهمتر از اون speaking and listening هستش و علاقه خیلی زیادی به زبان دارم

یه سوال فرق آیلتس جنرال با آکادمیک رو میخواستم بدونم؟
و صرفا برای خود ازمون چه منبعی رو بخونم از اونجایی که منابع زیادی در این مورد وجود داره؟

همه چیز در مورد آیلتس + تفاوت آکادمیک و جنرال

تا اونجایی که من میدونم منابع زیادی هست و باید طبق هدفتون منبع رو انتخاب کنید.کسی که نمره ۴ میخواد یه کتاب رو میخونه و کسی که بالای ۷ میخواد یه کتاب دیگه.
بستگی به سطح فعلی و نمره هدفتون داره

بهتر بود این سوال رو اینطور میپرسیدین که آزمون جنرال بدین یا آکادمیک.

آزمون جنرال آیلتس برای کسانی مناسب هست که میخوان برای کار یا موارد دیکه بغیر از آموزش به یک کشور دیگه سفر بکنن. از اون طرف آزمون آکادمیک برای افرادی مناسب هست که میخوان برای تحصیل به کشور دیگه سفر کنن. یعنی دانشگاه ها از دانشجو نمره ی آزمون آیلتس آکادمیک میخوان.

بنابراین شما بایستی مطابق با هدفتون (تحصیل یا کار) یکی از این دو آزمون رو انتخاب کنین. و طبیعتا آزمون اکادمیک در همه ی مهارت ها سخت تر از آزمون جنرال هست.

1 Likes

همون هفت رو در نظر گرفتم

برای خود آزمون که همین منابعی که در سایتهای مختلف اومده رو میتونین مطالعه کنین که دیگه اینجا نمیگیم دوباره گویی بشه. اما برای نمره ای که فرمودین حتما پکیج داستان واقعی و انگلیسی قدرت در اپلیکیشن زبانشناس رو بخونین که به طور کلی مهارت های اصلی زبان انگلیسیتون تقویت بشه.

3 Likes

سلام
از کی شروع کنیم برای آیلتس
بذاریم وقتی انگلیسی قدرت تموم شد شروع کنیم یا همزمان با اونم میشه
منظورم اینه حتما باید رو اسپیکینگ مسلط باشیم بعد بریم سراغش یا نه ؟ میخوام 6 ماه وقت بذارم صپ تا شب برم جلو
نمره 5.5 تا 6 هم کافیه
نظرتون چیه

من اون دوره که تافل دادم اول خوب انگلیسی قدرت و دیگر دوره هایی که میخواستمو خوندم ، بعد که قوی شدم، منابع تافل رو هم به برنامم اضافه کردم.

4 Likes