فرق آزمون آیلتس آکادمیک با جنرال

حدود دوسالی هست که در پی یادگیری زبان هستم و طی این مدت گاهی پیوسته مطالعاتی داشتم ولی نیمه راه بدلیل نداشتن آگاهی از چگونگی مطالعه مناسب و نوع منبع آموزشی خسته و ناامید از یادگیری زبان دست کشیدم.

چندین بار شروع به مطالعه و بیخیال این موضوع شده ام. اما الان دوباره به طور جدی شروع به مطالعه زبان کردم و کارم رو با گوش دادن به متون انگلیسی آغاز کردم و در کنارش سعی میکنم لغات انگلیسی رو به صورت اصطلاح به ذهن بسپارم نه صرفا تک لغت.
هدفمم از یادگیری زبان آزمون IELTS هستش و مهمتر از اون speaking and listening هستش و علاقه خیلی زیادی به زبان دارم

یه سوال فرق آیلتس جنرال با آکادمیک رو میخواستم بدونم؟
و صرفا برای خود ازمون چه منبعی رو بخونم از اونجایی که منابع زیادی در این مورد وجود داره؟

1 پسندیده

همه چیز در مورد آیلتس + تفاوت آکادمیک و جنرال

1 پسندیده

تا اونجایی که من میدونم منابع زیادی هست و باید طبق هدفتون منبع رو انتخاب کنید.کسی که نمره ۴ میخواد یه کتاب رو میخونه و کسی که بالای ۷ میخواد یه کتاب دیگه.
بستگی به سطح فعلی و نمره هدفتون داره

1 پسندیده

بهتر بود این سوال رو اینطور میپرسیدین که آزمون جنرال بدین یا آکادمیک.

آزمون جنرال آیلتس برای کسانی مناسب هست که میخوان برای کار یا موارد دیکه بغیر از آموزش به یک کشور دیگه سفر بکنن. از اون طرف آزمون آکادمیک برای افرادی مناسب هست که میخوان برای تحصیل به کشور دیگه سفر کنن. یعنی دانشگاه ها از دانشجو نمره ی آزمون آیلتس آکادمیک میخوان.

بنابراین شما بایستی مطابق با هدفتون (تحصیل یا کار) یکی از این دو آزمون رو انتخاب کنین. و طبیعتا آزمون اکادمیک در همه ی مهارت ها سخت تر از آزمون جنرال هست.

2 پسندیده

همون هفت رو در نظر گرفتم

1 پسندیده
2 پسندیده

برای خود آزمون که همین منابعی که در سایتهای مختلف اومده رو میتونین مطالعه کنین که دیگه اینجا نمیگیم دوباره گویی بشه. اما برای نمره ای که فرمودین حتما پکیج داستان واقعی و انگلیسی قدرت در اپلیکیشن زبانشناس رو بخونین که به طور کلی مهارت های اصلی زبان انگلیسیتون تقویت بشه.

4 پسندیده

سلام
از کی شروع کنیم برای آیلتس
بذاریم وقتی انگلیسی قدرت تموم شد شروع کنیم یا همزمان با اونم میشه
منظورم اینه حتما باید رو اسپیکینگ مسلط باشیم بعد بریم سراغش یا نه ؟ میخوام 6 ماه وقت بذارم صپ تا شب برم جلو
نمره 5.5 تا 6 هم کافیه
نظرتون چیه

1 پسندیده

من اون دوره که تافل دادم اول خوب انگلیسی قدرت و دیگر دوره هایی که میخواستمو خوندم ، بعد که قوی شدم، منابع تافل رو هم به برنامم اضافه کردم.

5 پسندیده

سلام به همه دوستان .خیلی ها تفاوت انواع آزمون آیلتس رو نمیدونن . اگه بخوام خیلی مختصر تفاوت این دو رو بهتون بگم باید با یه سوال شروع کنم !
این که هدف شما از شرکت در آزمون آیلتس چیه ؟
مهاجرت یا ادامه تحصیل ؟
آزمون آیلتس جنرال برای کسایی خوبه که میخوان مهاجرت کنن و هدفشون کار و زندگی هست.
آزمون آکادمیک همون طور که از اسمش معلومه برای کسایی مناسب هست که قصد ادامه تحصیل در سطح دانشگاهی دارن .
***مدت زمان آزمون آیلتس جنرال و ساختار اون کاملا شبیه آزمون آکادمیک است و تفاوت چندانی نداره.

اما به طور کلی آزمون آیلتس جنرال ساده تر از آزمون آیلتس آکادمیک هست چون این آزمون به اطلاعات ساده تری نیاز داره.

یدونه دیگه هم آزمون هست به اسم آزمون آیلتس لایف اسکیلز
آیلتس لایف اسکیلز هم برای کسانی که خانواده درجه یکشون در کشور انگلیس زندگی می کنند و قصد ملحق شدن به اونها رو دارند لازم است.

اکه منابع آیلتس بدون استاد میخواین بهتون پبشنهاد میکنم این مقاله زیر رو بخونید
منابع آیلتس بدون استاد (سلف استادی)

در ضمن اگه بدونید که توی کدوم مهارت ضعیف هستید میتونید منابع تخصصی بهتری پیدا کنید.

2 پسندیده