معنای segway در این جمله چیه ؟

Not only does it mean ‘I understand what you’re saying’, but we often use it as a segway or a connection into saying something related into offering our own opinion which maybe related or in agreement with what the person is saying, or it could be in disagreement.

این تاپیک مربوط به درس« لغات » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « مگا داستان » فصل: « تغییر حافظه »

3 پسندیده

سلام دوست عزیز segway فکر می کنم در این بند معنی راه حل می ده

2 پسندیده

سلام. خسته نباشید . این کلمه رو تو دیکشنری که سرچ میکنم برام تعریف یه نوع اسکوتر رو میاره بالا . تو گوگل هم سرچ میکنم عکس اسکوتر بالا میاد . اصلا نمیفهمم چرا تو این متن از این واژه استفاده شده .

2 پسندیده

بله
فکر کنم منظورتون اینه

اما با توجه به متن اگر کلی معنی کنیم معنی راه حل رو می ده

1 پسندیده

همین الان فهمیدم کلمه segue و segway هر دو یک تلفظ دارن که اگه اشتباه نکنم اینجا منظورش segue هست نه segway ولی به اشتباه تو زبانشناس segway تایپ شده .

segue : to make a transition without interruption from one activity, topic, scene, or part to another."
یعنی انتقال بدون وقفه از یک موضوع یا مسئله به موضوع دیگر که به نظرم این واژه خیلی بیشتر بهش میخوره

1 پسندیده

سلام
یکی از معانی Segway into انتقال بدون وقفه هست مثلا انتقال بدون وقفه از موضوعی به موضوع دیگه. حالا توی عبارتی که شما آوردید میگه نه تنها اون ( عبارتِ I see what you mean ) به این معنیه که چیزی که میگی رو می فهمم بلکه می تونه موضوع رو انتقال بده به سمت پیشنهاد عقیده ی خودمون.

3 پسندیده

بله . دقیقاً همین معنی رو میده . تشکر :pray::pray:

1 پسندیده

البته املاش به شکل segue هست نه segway

1 پسندیده

خواهش می کنم، موفق باشید :hibiscus:

1 پسندیده

بله درست می فرمایید. املای صحیح Segue هست اما Segway چون تلفظ مشترکی باهاش داره ممکنه تو متون غیر رسمی ببینیم که به جای هم به کار رفتن. یه نوع اشتباه مصطلح و رایجه. مثلا ممکنه با این جمله مواجه بشیم “let me segway to a new topic” که منظور همون segue بوده.

1 پسندیده