504 لغت شلغم

سلام من حسینم.

امروز میخوام تجربه خودم رو درباره کتاب ۵۰۴ لغت با شما در میون بزارم.

کلمه شلغم که توی موضوع تاپیک هستش کنایه از آدم بی‌بخار و به دردنخوره یه آدم منفعل بی کار که نه تنها به درد کسی نمیخوره بلکه سربار هم حساب میشه.

میخوام بگم که چرا موضوع تاپیک رو این انتخاب کردم.

داستان ازونجایی شروع میشه که من قبلا خییلی تلاش کردم تا تونستم کتاب ۵۰۴ لغت رو حفظ کنم یادمه که روش مناسبی نمیشناختم و خیلی تلاش میکردم و چیز های مختلف امتحان میکردم حتی یادمه از هرکدوم از لغت ها یک ستون توی دفترم مینوشتم اگه هرموقع مراجعه میکردم معنیشو اشتباه حدس میزدم بازم یه ستون مینوشتم کارم شده بود تمرین لغات ۵۰۴ تا جایی که تابستون هفته ای ۲ تا خودکار تموم میکردم.

اما حدود ۴ ساله ک با زبان شناس آشنا شدم و دایره لغاتم ب شدت بالا رفته و خیلیم لذت میبرم از موضوعات متنوعش کلا یه حالت هابی برام گرفته که اگه یروز چند صفحه کتاب نخونم یچیزیم کمه.

اما بعد ۴ سال تمرین و مطالعه اولین باره امروز صبح توی کتاب
how to read a book نوشته فیلسوف Mortimer j Adlerدر سال ۱۹۴۰ آخر بخش پنجم به کلمه unaccostomed که جزو اولین کلمات ۵۰۴ هستش برخوردم.

اونم فکر میکنم بخاطر این هستش که کتاب قدیمیه وگرنه توفیق درک محضر این کلمه رو پیدا نمیکردم.

بنظرم سری کتاب های شیش تایی paul nation خیلی بهتره توی زبان شناسم هست به اسم ۴۰۰۰ لغت البته من به شخصه از جای دیگه غیر زبانشناس لغت هاشو یاد گرفتم .

موفق باشید.

این تاپیک مربوط به درس« معرفی دوره » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « ۵۰۴ واژه‌ی کاملا ضروری »

14 پسندیده

عالییی ممنونم از شما که تجربه ارزنده‌تون رو با ما به اشتراک گذاشتین :ok_hand::ok_hand::ok_hand::rose::rose:

9 پسندیده

درود بر شما خیلی عالی بود ممنونم :rose:

6 پسندیده

دقیقا :ok_hand: این موضوع بارها مطرح شده که آیا اصلا ضروری هستش خوندن این کتاب؟ آیا به اندازه‌ی شهرتش می‌تونه واقع مفید بشه؟
با همه‌ی این‌ها هنوز هم محبوب‌ترین دوره‌ی دایره‌ی لغات موجود در ایران باقی مونده که نشون می‌ده چقدر جایگاه مارکتینگ از کیفیت سبقت گرفته.

9 پسندیده