یالا صحبت کن! «چگونه اعتماد بنفسمان را در مکالمه انگلیسی با این چند تکنیک ساده بالا ببریم»

سخن بزرگان :ok_hand::+1:

6 پسندیده

سلام.دقیقا این اتفاق برای خودم افتاده.من و چندتا از بچه های فامیل،چندسال پیش،با دو تا توریست اهل چک، تو ماسوله مواجه شدیم.هممون زبانمون در حد کتابهای راهنمایی و دبیرستان بود.از اینکه چندنفری نمیتونستیم دو سه تا جمله سرهم کنیم و باهاشون صحبت کنیم خندمون گرفته بود.یکی از توریستا احتمالا همین دیدگاه رو داشت و ناراحت نشد و صبر میکرد تا ما بتونیم با خنده یه جمله بگیم و باهامون میخندید،حتی آخرش از من عکس هم گرفت(چون من بیشتر باهاش حرف میزدم).اما یکیشون از خنده های ما ناراحت شد و به زبون خودشون از اون یکی میخواست که برن.حالا ماهم نمیتونستیم دلیل خنده هامون رو بهشون برسونیم.انگلیسیمون خیییلی ضعیف بود.:joy:
اینارو گفتم تا دوستان بدونن، نباید با خنده طرف مقابل ناراحت بشن و باید با لبخند سعی داشته باشن مکالمه رو ادامه بدن.دقیقا همین مطلبی که تو متن هم بهش اشاره شده بود.:ok_hand:
اینکار دوتا نتیجه خوب داره.یکی اینکه اون لحظه با درست تموم شدن مکالمه شما به هدفتون میرسین(مثلا پیدا کردن یه آدرس و یا غیره)، یکی هم اینکه برای هردو طرف خاطره خوبی میمونه.
مرسی از مطلب مفیدتون که باعث شد این خاطره شیرین من برام یادآوری بشه.:pray:

9 پسندیده

چه جالب.
آفرین که جرات مکالمه با توریست هارو داشتید و این کارو انجام دادی و تجربه خوبتون رو با ما به اشتراک گذاشتید.
گاهی وقتا دونستن تجربه بقیه میتونه کمک زیادی به ما در ادامه راهمون داشته باشه :pray::rose:

5 پسندیده

Mr.Kambiz you are amazing, Thank you …

4 پسندیده

مقاله خیلی جالبی بود، واقعا باید صحبت و تلاش کرد، اونجا که ميگفت از اعتماد به نفس کم صداشون ضعیفه فک کردم به من میگید و منو خطاب کردین :stuck_out_tongue_winking_eye: من واقعاً این مشکلو دارم اما باید خیلی روش کار کنم، متاسفانه زیاد خودمو مقایسه میکنم. :pensive: من حتی اصلا صدامو ضبط نکرده بودم تا وقتیکه به خودم گفتم باید توی چالشا شرکت کنم، تغییر کردم اما هنوز نیاز دارم چون صدام ضعیفه این درست شه ديگه حله. :slightly_smiling_face:

6 پسندیده

مرسی.مقاله آموزنده ایی بود :tulip:

3 پسندیده

چه پست زیر خاکی ای😅

2 پسندیده

سلام عالی بود ، من که واقعا لذت بردم از خوندنش مث بقیه دوستان دستتون درد نکنه:ok_hand::ok_hand::ok_hand::bouquet::bouquet:

3 پسندیده

همش خوب بود …ولی به نظر من این بند مبتلا به ترین قسمت هست . … اخه جالبه بعضی وقت ها حتی فکر میکنیم افرادی که زبانشون خوب تر از ماست مسخره مون کنن حالا نیتیو ها به کنار … :wink: :smile: :

4 پسندیده

ممنون آقا کامبیز ایشالا یکم دیگه برم جلوتر تو یادگیری زبان از شما دعوت به مکالمه خواهم کرد. من امیدوارم یه روز عالی میتونم مکالمه داشته باشم

4 پسندیده

خواهش میکنم فروغ خانوم :rose::rose::rose:

این موارد کاملا طبیعیه. مطمئن باشید همه اینجورین.

خود منم گاها پیش میاد اینجوری باشم. زیاد به خودتون خورده نگیرید. فقط بدونید که باید به حرف دلتون گوش بدید و انجام بدید.

یه مثل آسیای شرقی هست که میگه:

feel the fear and do it anyway

بترس ولی به هر حال انجامش بده.

همیشه هم بعد انجام حس خوبی داره ادم.

خواهش میکنم آقا حسین عزیز. :rose::rose::rose:

مرسی آقا احمد عزیز. خواهش میکنم .

موفق باشید :rose::rose:

بزار بکنن :grin::grin:

کلا قرار نیست همه مشوق باشن که.

خلاصه این وسط یه سریا مسخره هم میکنن. بزار بخندن ثواب داره :grin:

سلامی دوباره. بله حتما. ایشالا به سطحی که مد نظرتونه برسید و من هم تا جایی که بتونم کمکتون میکنم :rose:

4 پسندیده

سلام عالی بود فقط طبق نظریه ی دائو نمی توان بر زبان که مث جنگله تسلط پیدا کرد:blush::blush::blush::blush:

4 پسندیده

بله. البته بستگی داره چطور به کلمه تسلط نگاه کنید.

اگه با اون ایده نگاه کنید تو دنیا هیچکس استاد هیچی نیست. چون همیشه یه چی هست که یاد گرفته شه.

ولی خب میشه گفت کسی که به قدر کافی تلاش کنه و به اعتماد بنفس خوبی در اون مهارت برسه مسلطه.

4 پسندیده

سلام.
فوق العاده بود :slight_smile:
ممنون

3 پسندیده

خیلی عالی بود داداش کارت درسته.

3 پسندیده

چاکرم مرد :rose::rose::rose:

4 پسندیده

عالی و بسیار مفید ممنون

3 پسندیده

ممنون
خیلی تاثیر گذار بود هم برای انگلیسی هم تو زندگی که ازش استفاده کنیم.

3 پسندیده

شاید یکم‌ عجیب باشه
حداقل برا خودم‌خیلی عجیبه که‌ چرا از حرف زدن به انگلیسی خجالت میکشم …
حتی وقتی برا تمرین میخوام‌ جمله ای رو بلند بگم
اصلا نمیتونم
جمله ها رو تکرار میکنم ولی نه در حد صحبت کردن با کسی
اصلا انگار وقتی تصمیم میگیرم بلند صحبت کنم همه چیز یادم‌ میره
حتی ساده ترین جمله ها و کلمه ها
حتی وقتی تنهامم نمیتونم

تو ترجمه خیلی خوب پیشرفت کردم. خیلی سریع معنی و مفهومو متوجه میشم
ولی حتی اندازه کلمه هایی که بلدمم نمیتونم استفاده کنم‌ تو صحبت
تو ذهنم میگم ولی نمیتونم بلند با خودم بگم

اعتماد به نفسم‌پایین نیست اصلا
و کلا‌دختر خجالتی ای نیستم
ولی در مورد زبان واقعا این ضعفو دارم