برای تقویت زبان چه کار میکنی؟

سلام :raised_back_of_hand:
خب دوستان اینجا می‌خواهیم از تجربه ای که برای تقویت زبان منظورم (اسیپیکینگ، رایتینگ، لیستنینگ و…) حرف بزنیم.
خب من خودم شخصا روزی نیم ساعت پادکست یا اخبار های VOA و گوش میدم و باهاش تکرار میکنم خیلی خفنه
بعدش من روزی 1 فیلم میبینم با لهجه آمریکایی چون بیشتر متوجه میشم ولی با لهجه بریتیش هم میبینم مثل هری‌پاتر و…
یکی از روش های دیگ خوندن متنه خیلی کمک میکنه بزنید تو گوگل متن در سطح مثلا INTERMEDIATE درباره هر چیزی ک دوستدارید مثلا من موسیقی دوست داره درباره اش متن میخونم دفعه اول ی بار میخونم و کلماتی ک بلد نیستم رو تو برگه مینویسم مرحله بعد کلمات و گرامر رو ک بلد نیستم رو چک میکنم و در مرحله آخر ک همه چیو فهمیدم ی بار دیگ میخونم و اگ فایل صوتی داشت رو گوش میدم خیلی خفنه:heart_eyes::ok_hand:t2:
با این کار هم خوندنت روان میشه هم کلمه و کلی چیزای دیگ یاد میگیری
برا اخبار دیدن هم واقعا سخته قبول دارم ولی بنظرم گوش بدیم ک گوشمون عادت کنه همزمان هم ی برگه بزاریم کلماتی ک بنظر آشنا میاد رو بنویسیم یا مثلا بگیم الان میخوام هر چی ک Adjب کار میره رو بنویسم
برای تقویت شنیداری هم همیشه یادتون باشه خیلی سخت انتخاب نکنید خوب متوجه نمیشیم ک… پس متناسب با سطح و از همه مهم تر چیزی ک دوست داریم رو انتخاب کنیم.
برای سریال هم سریال friendsخیلی خوبه همه میگن ولی خب ن ک از سطح elementry ببینیم واقعا سخت میشه ی سریال دیگ هم هس اونم کمدی و خفنه و بیشتر از friends تو سطح متوسط و متوسط رو ب بالا متوجه میشید.how I meet your mother
هر روز هم ی موضوع انتخاب کنید و جلو آیینه هر چی ک فکر می‌کنید و بگید فقط سعی کنید حرف. بزنید… :grin:(منم هر روز این کار رو میکنم خوبه جواب میده)
میتونید درباره اون موضوع تحقیق کنید و بنویسید بعد حرف بزنید ک با اطلاعات بالا با خودتون صحبت کنید😎

خب حالا میشه بگید شما چ کار می‌کنید؟
خوشحال میشم ک تجربیاتتون رو با بقیه دوستان ب اشتراک بذارید
بوش بای:wink::grin::wave:t2:

19 پسندیده

خیلی عالی درود بر شما آرزو موفقیت دارم برای شما:ok_hand:t2::clap::clap: استفاده کردیم:ok_hand:t2:.
به شخص معتقدم هدف گذاری در هر کاری بهروری بالا می‌بره.
هدف از این که زبان کار می کنم چیه؟ چقدر زمان باید در طول روز بزارم که به اون قله مد نظر صعود کنم؟
و ارتباط با افرادی که در حال تلاش یادگیری و در حال چالش کشیدن خودشون و اطرافیان و شرایط کنونی در زبان انگلیسی همینطور.

10 پسندیده

سلام خسته نباشید. :+1::+1::clap::clap:

به شخصه بسته لوله این دوره رو رگباری برای شنیداریم و لغاتم کار کردن عالی بود.

من این فیلم رو ۳ یا ۴ ماه پیش رگباری بدون هدف یادگیری خوندم چون دوست داشتم ببینم آخرش چی میشه :joy::joy::joy: اما بعد دو سه بار دیدن ، دیگه رفتم قسمت فایل های گوشیم و بدون زیرنویس فارسی و حتی بدون زیر نویس انگلیسی گوش دادم و واقعا همشو متوجه شدم. خیلی خوب بود . بعضی اوقات ، هر وقت گوشیم آخرای شارژش هست ، میرم تو فایل های شخصی چون فایل هری پاتر و یادگاران مرگ ۱ و هری پاتر و یادگاران مرگ ۲ رو دانلود دارم ، می‌شینم فول اسکرین آخر های یادگاران مرگ ۲ رو تماشا می کنم . :joy::joy::joy::clap::clap::+1::+1:.

من این کارو با آینه آسانسور انجام میدم :joy::joy::joy::grin::joy::joy::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin:.و اکثرا از دیالوگ های هری پاتر استفاده می بکنم .

12 پسندیده

سلام چقدر خوب اره منم هر روز یک موضوع انتخاب می‌کنم و جلوی آینه صحبت میکنم بعضی وقت ها با تخت خوابم صحبت میکنم بعضی وقت ها با عروسکام :rofl::rofl::sweat_smile::sweat_smile:منم بریتیش گوش میکنم مثلا هری پاتر … نارنیا … ارباب حلقه ها و کتاب میخوانم و خلاصه آن را میگم و بعضی وقت ها داخل گوگل سرچ میکنم مثلا طبیعت بعد یک عکس انتخاب میکنم و درباره‌ی آن صحبت میکنم یا پادکست گوش میکنم اخبار گوش میکنم با اینکه نمیدونم چی میگن :rofl::grin:ولی اینم روش منه
موفق باشید :100::dizzy:

11 پسندیده

سلام. من به دلایلی تقریبا ۶ ماه فقط روی ترجمه وقت گذاشتم. داستان های بچگانه و داستان های مصور صوتی رو به صورت گسترده خوانی مطالعه کردم. بعد از ۶ ماه تونستم تمام مقالات و کتاب های مورد نیازم رو خودم ترجمه کنم البته یک جاهایی رو متوجه نمیشدم و از دیگران کمک میگرفتم ولی خب کاملا عادیه چون تمام منابعی رو که مطالعه کردم سطح ساده و متوسط هستند. در حال حاضر هم کتاب های بافی و خون آشام ها و مرد عنکبوتی رو بازم به روش گسترده خوانی مطالعه کردم که بازم برای افزایش دایره لغات عالی بودن البته برنامم ممکنه عوض بشه و از این به بعد روی مکالمه و گرامر وقت بذارم (نیمچه داستان ها و مکالمه زبان انگلیسی)که فعلا نمیدونم میخوام به چه روشی مطالعه کنم.

8 پسندیده

آره توصیف عکس هم خیلی خفنه :wink::heart:

6 پسندیده

واییی خون آشام ها نگو😻 لهجه اش عالیه
سریالشو هم حتما ببین خیلی خوبه
موفق باشی :sparkling_heart:

4 پسندیده

:joy: :joy: خیلی هم خوب

4 پسندیده

اگه بتونم تو برنامم فیلم دیدن رو قرار بدم حتما.
مرسی از پیشنهادت :sparkling_heart: مرسی عزیزم شما هم همین طور :two_hearts:

5 پسندیده

سلام …ممنون دوست عزیز…
از تجربیاتت استفاده کردم و برام مفید بود …من قسمت VOA رو هنوز باز نکرده بودم و وقتی نوشته ات رو خوندم رفتم سراغش و دیدم چقدر برام مفید و کاربردی بوده …
به نظرم این تاپیک خیلی خوب و مفیده تا از تجربیات هم استفاده کنیم و ممنون بابت چنین ایده و تاپیکی :relaxed: :pray: :cherry_blossom:

7 پسندیده

اگ پادکست خوب و خفنی ک بشه راحت بفهمیی و متوجه بشی هم بخواهی All ears English هم خوبه

5 پسندیده