پیشنهادات در مورد اپلیکیشن زبانشناس

سلام خسته نباشید منم پیشنهاد دارم که اگه مثلا مسابقات فوتبال یا یه رویداد دیگه هست برای هر رویداد ویدیو درست کنید و البته ویدیو هایی که درست میکند مربوط به همون روز باشه و میتونید اسم بخش رو ویدیو های روزانه بزارید که فقط در همون روز دیده بشه و اینجوری بیشتر کلمات و جملات می‌ره رو مغز ممنون

1 پسندیده

دقیقا منظورم همین بود، ممنون

1 پسندیده

سلام خسته نباشید :cherry_blossom::tulip:

قبلا وقتی میخواستیم لغتی رو از لایتنر حذف کنیم دو گزینه میومد که لغت رو سفید میکنی یا بره جز هایلات ولی الان وقتی میزنم حذف لغت از لایتنر اون لغت یه ضرب سفید میشه و حق انتخابی وجود نداره
اگه مثل سابق بشه بهتره

با تشکر :blossom:

2 پسندیده

برای سرعت پخش های قابل انتخاب
لطفا اعداد بیشتری رو ممکن گنید
1
1.25
1.5
2
مثلا بین یک و نیم تا دو خیلی فاصله است
اگه قابلیت تنظیم دقیق تری فراهم بشه بهتره
متشکرم

4 پسندیده

سلام وقت بخیر :four_leaf_clover:
از اونجایی که هنوز موتوری برای خوانش واژه های فارسی نیست لطفا در لایتنر امکان ضبط صدای خودمون رو بذارید. و این امکان رو بذارید که هنگام مرور به صورت اتوماتیک واژه ها و معانی پشت سر هم (با یک مکس کوتاه و قابل تنظیم) پخش بشه. برای هنگام رانندگی یا موارد مشابه بتونیم لغت هارو مرور کنیم. نرم افزار های مشابه وجود دارند (مثل voice flash card) ولی باید لیست لغات انگلیسی رو هم به اونها وارد کرد علاوه بر این امکانات کمی دارند. از آنجایی که ما زبان شناس رو به عنوان منبع مطالعه انتخاب کردیم و لیست لغات ما در این اپلیکیشن هست پس بهتره همه این ویژگی هارو در خودش داشته باشه.
همچنین بهتره قابلیت پخش برعکس هم داشته باشه یعنی اول معنی فارسی گفته بشه و با یک مکس کوتاه واژه انگلیسی.
سپاس از وقت و انرژی ای که برای بهتر شدن زبان ما میگذارید :heart:

4 پسندیده

A post was merged into an existing topic: درخواست فیلم و انیمیشن برای بخش زوم اپلیکیشن زبانشناس

با سلام و وقت بخیر

خوب بود امکان جستجوی واژه به زبان فارسی هم تو لایتنر فراهم میشد
لطفا در صورت امکان، تو لایتنر صفحه اصلی، این امکان فراهم بشه که اگه لغتی رو انتخاب کردیم و جزو واژگان لایتنر هست، با همون صوتی که ذخیره شده، پخش بشه نه صرفا نمایش معمولی دیکشنری ها

متشکرم

2 پسندیده

با سلام و تشکر از مجموعه خوب زبانشناس.

قابلیت زیر در اپلیکیشن زبان شناس نیست که اگر اضافه بشه خیلی میتونه مفید باشه.

قابلیت به اشتراک گذاشتن دوره ها یا حتی درس های یک دوره با دوستانی که زبان شناس رو نصب دارند، باعث میشه مطالب رو بتونیم با دوستانمون راحت به اشتراک بذاریم.
برای مثلا اولین درس از این مجموعه “چرا مدارس باعث مرگ خلاقیت میشوند” و یا حتی خود این مجموعه تد تاک رو امکان به اشتراک گذاریش با افراد دیگه موجود نیست‌.

3 پسندیده

لطفا در مورد آزمون های مختلف زبان یه مطلب جانع و کامل بذارید
بخصوص اینکه بصورت مقایسه ای اونها رو بررسی و تحلیل کنیم
مزایا و معایب
الان حداقل چهار استاندارد و آزمون مهم برای انتخاب وجود داره
تافل
آیلتس جنرال
آیلتس آکادمیک
دولینگو
و اینکه تبدیل اینها بهم چطور خواهد بود
این پیشنهاد خوبیه برای ساخت فیلم آموزشی بعدی
بویژه که سئوال خیلی از ماست
@YoKambiz
@Mojtaba_hayati

3 پسندیده

1- وقتی لغت درسی(مثلا فیلم جوکر) رو توی لایتنر مرور میکنیم لطفا مثال انگلیسی که همان قسمت فیلم است با زیرنویس فارسی باشه
2- در قسمت لایتنر مطابق عکس، یادداشت و دیکشنری به این قسمت اضافه بشه که نیاز به اسکرول برای هر لغت نباشه
3- امکان اضافه کردن سایت ابادیس به قسمت دیکشنری که فکر میکنم کار سختی هست به خاطر حقوق مادی معنوی
4- اضافه کردن امکان بولد، خط دار کردن قسمت یادداشت ها و معنی لغات در لایتنر

5- برای اضافه کردن بعضی کلمات که داخل لایتنر نیست مثلا گذشته یه فعل دو قسمتی یا … باید حتما وارد یه درس شد یه لغت رو انتخاب کرد و اونو با کلمه جدید جایگزین کرد تا وارد لایتنر بشه لطفا یه راهکاری برای این مورد هم اندیشه بشه

6- تو قسمت مثال های لایتنر لطفا فیلم ها رو بشه با سرعت های مختلف پخش کرد

با تشکر از تیم زبانشناس

3 پسندیده

سلام خیلی هم عالی و بجا . بنطر من اگر لایتنر مثل برنامه ها ی لایتنر این امکان رو داشت که خودمون به صورت دستی بتونیم فلش کارت بسازیم عالی بود

2 پسندیده

سلام خداقوت ‌ خلاق و منحصربفرد بمانید :hibiscus:

میخواستم مجددا خواهش کنم در لایتنر امکانی فراهم بشه که کاربردهای معانی یک لغت رو بتونیم در دروس خود زبانشناس ببینیم . یعنی دروسی که از قبل خوندیم و دروس جدیدی که در پیش رو داریم .
از اونجاییکه افراد با سطح معلومات متفاوت و نیازهای یادگیری زبانی متفاوت عضو این مجموعه هستن ؛ پیشنهاد من برای افراد مبتدی و متوسط پایین ؛ مثل خودم هست . بعنوان مثال برای من خیلی راحت نیست که از مثالهایی استفاده کنم که در زیر هر لغت از فیلم و سریالها و متون نوشتاری انتخاب کردید و بعضا اصلا هم برام جا نمیفته و صقیله چون معنی خیلی از کلمات و اصطلاحات رو بلد تیستم ؛ اما با دلگرمی و قدرتمند علاقه دارم مثالهامو از دروسیکه قبلا لااقل چندین مرتبه خوندم و بهشون وارد هستم در کنار هم داشته باشم . بدین صورت لطف بزرگی می کنید تا بر اساس چکیده مقالاتی که مطالعه کردم هر چه بهتر با تمرین و تکرار بتونم مغزم رو در جهت یادگیری زبان دوم عادت داده و تربیت کنم . گنجینه زبانشناس بی بدیل باد :ok_hand:

6 پسندیده

سلام و عرض ادب یه خواسته ای که داشتم قراردادن جایگاه کلمات در هنگامی که به لایتنر منتقل میشه هستم من توجه کردم هر کلماتی که من به لایتنر اضافه کردم ساختار انها از نظر فعل و اسم و… قرار داده نشده است

1 پسندیده

سلام
اگ بتونین قسمت یادداشتی ک برای یک کلمه در لایتنر اضافه میشه رو هنگام مرور کلمه در بخش معنی کلمه و زیر معنی نشون یدید خیلی بهتره چون اصلا عملا قسمت یادداشت الان بلااستفاده هست لااقل برای من چونکه هنگام مرور کلمه بخوام یکی یکی برای هر کلمه چک کنم یادداشت گذاشتم یا نه کلی وقت میگیره ولی اگ در همون قسمت معنی یادداشت هم بیاد عالی میشه

7 پسندیده

سلام
کاش امکان لایتنر معکوس و ساخت فلش کارت به صورت دستی برای جمله ها یا… در اپدیت های بعدی زبانشناس اضافه بشه چون وارد کردن متون در یادداشت هم نوشتنش زحمت بیشتر داره هم خوندنش هم کلمه ها خیلی دیرتر به حافظه ی بلند مدت میرن:heart::rose:

3 پسندیده

اگه امکانِ اضافه کردن کتاب توسطِ خودمون و برایِ استفاده‌ی خودمون به اَپ اضافه میشد خیلی خوب میشد.
یا بخشی برای کتابهای غیرصوتی و فقط متنی که بشه اَپ کتابخونه‌ی بزرگتری داشته باشه.
چون دیکشنری‌های اَپ خیلی کار آدم رو تو خوندنِ کتاب راحت می‌کنن.
البته به شخصه هنوز خیلی از کتاب‌های اَپ رو نخوندم
شاید اگه اینا رو بخونم سطحم به جایی برسه که دیگه به دیکشنری زیاد نیاز نداشته باشم.

4 پسندیده

لطفا جملات را برای تکرار کوتاه تر کنید وقتی میذاریم رو تکرار تا اون جمله برامون تکرار کنه خیلی جمله طولانیه یه پاراگراف هست تا یه جمله کوتاه اگه جملات کوتاه کوتاه بشن برا تکرار ما با گوینده خیلی بهتر هست این مشکل هم داخل کتاب هم فیلم ها هست …

5 پسندیده

سلام
ای کاش دکمه تکرار کامل درس و تکرار مجزا برای هر جمله بصورت مجزا طراحی میشد تا برای تکرار هر جمله برای چند بار و رفتن به جمله بعدی نیاز نبود دو بار روی آن ضربه زده شود

این تاپیک مربوط به درس «من کفش های سفیدم رو خیلی دوست دارم» در اپلیکیشن «زبانشناس» است. دوره «داستان های مصور صوتی»، مجموعه «پیت گربه»

6 پسندیده

بهترین چیز که توی دولینگو دیدم این بود که لیست ساخته بودن امتیازی امتیازی هر کی بیشتر باشه میره صدر جدول که با مرور لغات شنیدن و نوشتن امتیاز میگیری و چیز خوبترش اینکه هر کی پنج دونه قلب یا به اصطلاح عام جون داره اگر همه قلب ها رو استفاده کنی نمیتونی موضوعات بیشتر بخونی باید بری پ لغات مرور کنی تا بتونی قلب بدست بیاری
خلاصه من میگم کامبیز جان و همکاران عزیز شون هر چی زودتر این بخش بهش اضافه کنن چون خیلی کاربردیه :heart_eyes::heart_eyes:

3 پسندیده

1 پسندیده