یادگیری با شنیدن

استادی دارم که چند زبان بلد هست، راز یادگیری چند زبان رو فقط شنیدن مستمر روزانه یک الی دو ساعت به داستان های طبقه بندی شده است.
در چند مقاله خارجی و سمینار مثل TED X هم این موضوع رو به تکرار دیدم، کسانی بودن که چند زبان فراگرفتن، و راز این فراگیری رو به همین شکل تشریح کردن.

برنامه ی زبان شناس یک برنامه ی عالی منظم و مدون شده برای همچین منظور و مقصدی هست…
یک سال هست روزی ۱۰ دقیقه فقط گوش میدم اما بسیار تاثیرگذار بوده.

امیدوارم موفق باشید.

10 پسندیده

سلام لطفاً میشه بگید از کجا میتونم سخنرانی های تد رو به زبان فرانسه گیر بیارم ؟ممنون میشم اگر جواب بدید

2 پسندیده

فکر میکنم تو یوتوب میتونی پیدا کنی!

1 پسندیده

سلام
ایا واقعا میشه فقط از طریق شنیدن زبان انگلیسی رو کامل یاد بگیریم؟ و نیاز به تلاش برای صحبت کردن نیست و خود به خود یاد میگیریم؟

2 پسندیده

سلام دوست گرامی
درست گفتین از طریق شنیدن خیلی عالی میشه زبان رو یاد گرفت شنیداری که با فیلم های داستانی زبانشناس عالی قوی میشه
بعد چون تقریبا همشون نوشتاری هم داره دیداری تون هم قوی میشه
حالا فقط میمونه سرعت عمل در درک مطلب
که با تمرین و مرور زیاد بدست میاد. پس سعی نکنین یه قسمت رو قوی کنین همه را با هم پیش ببرین
دوستان و اساتید محترم هم واقعا عالی کمک می کنن
موفق باشید

1 پسندیده

سلام
بله درسته چون ما زبان مادری خودمون هم با شنیداری یاد گرفتیم
وقتی لیسنینگ رو تقویت کنید حرف های nativeها رو بهتر میفهمید و بهتر میتونید حرف بزنید البته اگه در کنارش رمان های ساده و داستان های کوتاه بخونید لغات بیشتری یاد میگیرید و سرعت یادگیریتون رو بیشتر میکنع .

2 پسندیده

دوست خوبم
برای این که با روش‌ها و استراتژ‌ی‌های تقویت لیسنینگ یا همون مهارت شنیداری آشنا شین، توصیه می‌کنم ویدئو یا مقاله زیر رو حتما بخونین:

حالا اگه بهم سطح زبان انگلیسی‌تون رو بگین، می‌تونم بهتون کمک کنم که دوره‌ی مناسب خودتون رو برای تقویت این مهارت انتخاب کنین.

2 پسندیده