چطور برنامه‌ریزی کنم؟

برنامه‌ریزی قدم اول موفقیته، چطور انجامش بدم؟

فرقی نداره درس خوندن یا کار کردن یا یاد گرفتن یه مهارت، در هرصورت برای اینکه بتونیم خوب از پس اون کار بربیایم و تو پروسه‌ی انجامش به مشکل برنخوریم نیاز داریم که برنامه‌ریزی کنیم.

برنامه‌ ریختن برای کارها شاید ابتدا آسون به‌نظر بیاد اما باید چندتا نکته‌ی مهم رو مدنظر قرار بدیم.
تو ویدئوی زیر در همین مورد صحبت میکنم، پس اگه نیاز داری راهکار‌هایی درمورد اصولی برنامه‌ریزی کردن بشنوی، ویدئوی زیر رو از دست نده.

ویدئو

توضیحات

نوشتن چک لیست میتونه به برنامه‌ریزیت خیلی کمک کنه. اما متأسفانه درست انجام ندادنش به این ختم میشه که هیچکدومو تیک نمیزنی.

برای حل این مشکل باید مراحل زیر رو انجام بدی:

1. اولویت بذار: ۵ کار مهم روزانه‌ت رو بنویس
  2. ریزش کن: در زیرمجموعه این کارها دقیقا بنویس چی میخوای، حتی برای زیر مجموعه‌ها هم زیر مجموعه میتونی بذاری.
  3. براش زمان تعیین کن: مثلا ساعت دو ورزش کنم
  4. برای کسی باید این کارها رو انجام بدی؟ اسمش رو بنویس.
  5. هدف و دلیلش هم تونستی بنویس.

یادت باشه: هرچه ملموس‌تر چک‌لیست بنویسی، مسیرت گام به گام‌تر و روشن‌تر میشه و هر چه مسیر مشخص‌تر باشه مغزت راحت تر دنبالش میره.

:thinking:برنامه‌ریزی میکنی؟

22 پسندیده

سلام دوستان
رشته ی من برنامه ریزی هست و چقدر قشنگ آقا کامبیز گل بیان مطلب فرمودن
دیگه حرفی واس گفتن. میمونه. نه والا
تشکر فراوان از آقا کامبیز

11 پسندیده

رشته برنامه ریزی؟ تا حالا نشنیده بودم! کمی توضیح میدید؟

6 پسندیده

سلام
ممنون از شما خیلی مفید بود
برنامه ریزی خیلی به آدم نظم میده
واسه تیک زدن اون کاراهم که شده و واسه عقب نموندن ازشون حتی صبحا زودتر پامیشه آدم
:sunflower::tulip::sunflower::tulip::sunflower::tulip::sunflower::tulip::sunflower::tulip::sunflower::tulip::sunflower::tulip::sunflower:

6 پسندیده

سلام امین آقا
رشته ی مهندسی صنایع چند گرایش داره
برنامه ریزی تولید
برنامه ریزی تکنولوژی
برنامه ریزی تحلیل سیستمها
گرایش من دومیه یعنی در برنامه ی صنعت که تکنولوژی حرف اول را می‌زند باید یک برنامه ریزی استراتژیک باشه که به تولید خط بدهد که با چه فرایندی در برنامه ی تولید کار کند و همچنین ادامه ی تولید بدون هیچ وقفه ای انجام شود مثلا برنامه ریزی کنترل موجودی انبار این وظیفه را دارد که به محض رسیدن کالای انبار به نقطه ی سفارش، به قسمت بازرگانی خرید این کالا را سفارش خرید بزند و قسمت برنامه ریزی همچنین تقدم و تاخر فعالیت ها را در گانت چارت تهیه و به مدیر تولید می دهد و باید فعالیت‌ها طبق برنامه ی گانت به جلو بروند تا پروژه یا همان خط تولید در زمان مقرر به اتمام برسد
توضیح بیشتر هم خواستین در خدمتم.
ارادتمند مصطفی

7 پسندیده

ممنون آقا مصطفی از توضیحاتتون :rose:
موفق باشید انشالله :ok_hand:t3:

5 پسندیده

خیلی عالی و مفید بود بینهایت ممنونم :rose:

4 پسندیده

وای…عالی بودد:rose::rose::rose::rose::rose:

1 پسندیده