چالش جمله سازی کلمات کتاب 504،هر روز 1 کلمه، شروع 1400.10.28

The Forestry Commission is responsible for preserving over 2 million acres of woodland

3 پسندیده

Those indulgent parents who had spoiled their children, refused to polish their wooden table to be preserved from humidity.

3 پسندیده

روز شماره 78
درس هفتم

جمله بسازیم با

denounce

denounce =criticize, blame, accuse, condemn

3 پسندیده

سلام . چند وقته تو فکر جمله سازیم چند باریم تو تالار سرچ کردم ولی امروز این مطلب رو دیدم . ممنون ک بفکر بودید .
راستش با خودم فکر میکردم مثل دبستان ک بهمون جمله سازی میدادن و اونقدر املا و انشا و تمرین نوشتیم تا سواد خوندن و حرف زدن رو یاد گرفتیم (مابقی انواع سواد بماند :wink:) این بار هم خوبه اینکارو انجام بدم تا پیشرفت کنم ک خوشبختانه الان اینجا هستم . فقط سوالم اینه ک من مبتدیم آیا لازمه کتاب ۵۰۴ رو الان بخونم یا فقط با کلمات جمله درست کنم کافیه؟؟؟؟
و اینکه آیا دوستان تصحیح می کنید و اشتباهات رو میگید؟
خیلی چالشتونو دوست دارم و میخوام زبانم قوی و روان بشه
:ok_hand::ok_hand::ok_hand::point_left::point_left::point_left::clap::clap::clap::clap::point_left::point_left::point_left::hibiscus::hibiscus::hibiscus:

3 پسندیده

The U.S. government was bitterly denounced for the emergency measures.

3 پسندیده

سلام دوست عزیز
خوشحالم که قصد دارید با هم همراه بشیم :blush:
من خودم خیلی به جمله سازی معتقدم، چون جمله ای که خودمون می‌سازیم مدت زمان بیشتری توی ذهنمون میمونه، دقیقا مثل دوران دبستان.
همچنین اجباری نیست که کتاب 504 رو بخونید.
و در مورد تصحیح جملاتی که میفرستیم ، بهتره ایرادی گرفته نشه ازشون تا با خیال راحت بتونیم جمله بسازبم.
یه تاپیک دیگه هم داریم که اونجا جملات دلخواه می‌نویسیم با هر کلمه ای که دوست داشتیم.:point_down::point_down::point_down:

4 پسندیده

چقدر خوب . هم هیجان انگیزه هم دلهره آمیز . ولی ترجیح میدم بر ترسم غلبه کنم چون قراره زبانم قویتر بشه :muscle::muscle: . مرسی از شما .
خب من باید از امروز شروع کنم یا از اولین روزی ک شماها استارت زدید؟؟

2 پسندیده

از همین امروز :full_moon_with_face:
ترسی نداره
فوقش جمله پر از اشتباه میسازی :relaxed: از این بدتر که وجود نداره

3 پسندیده

Boudica denounced the attack of romans army

3 پسندیده

That loyal royal parrot not only refused to denounce the pirate to the police about his piracy and illicit goods, but also solicit ed aid for its owner. Indeed it was difficult to elicit the truth from this parrot.

3 پسندیده

وای چقدر دلم میخواد معنی جمله هاتونو بدونم ولی الان خیلی سختمه . اما ایشاا… بزودی محقق بشه . از من تلاش از خدا موهبت از حافظه یاری :slightly_smiling_face:

3 پسندیده

روز شماره 79
درس هفتم

جمله بسازیم با

unique

uniquely
uniqueness

unique =single, exceptional, peerless

2 پسندیده

He had living uniquely
Everyone is unique

3 پسندیده

She saw the artist as a unique individual, possessing a heightened awareness of reality

3 پسندیده

The person who thought compulsory military service had been abolished, was used to embellishing the tales of his boyhood, and made it unique

3 پسندیده

روز شماره 80
درس هفتم

جمله بسازیم با

torrent

torrential
torrentially

torrent =downpour, flood, stream, tide

2 پسندیده

Heavy rainfall turned the river into a rushing/ raging torrent.

4 پسندیده

After a rainy day , a large torrent come

4 پسندیده

He remained tolerant when he faced a torrent of protests.

4 پسندیده

روز شماره 81
درس هفتم

جمله بسازیم با

resent

resentful
resetfully
resentment

resent = be resentful about, feel bitter, dislike

2 پسندیده