مشکل در فهم شنیداری

سلام لطفا بهم کمک کنین من یه مشکل دارم نمیدونم چجوری حلش کنم
کتاب‌ها رو از زبانشناس گوش میدم یا فیلم ها رو اما متوجه نمیشم اما همونو خودم میخونم راحته اما جالبه که همون متن رو به همراه صوتش میخونم باز هم متوجه نمیشم دایره لغاتم خوبه و اون متن یا کتابی هم که میخونم مناسب سطح من هست و مشکلی توی ترجمه ندارم تنها مشکلم اینه که وقتی میخونه متوجه نمیشم :sob: برای همین دارم کم کم دور میشم از زبانشناس :sob:

یادگیری و تسلط هر زبان شامل عادت کردن به اون زبان میشه
هر زبان شامل چهار قسمت
شنیدن
گفتن
خواندن و
نوشتن
میشه، و باید به هر چهار تا عادت کنید. ناامید نباشید، سعی کنید زیاد بشنوید، ناخودآگاه پیشرفت می کنید و حل میشه. اینقدر این پیشرفت ناخودآگاه هست که خودتون هم متوحه نمیشین
تو بخش منابع زبان شناس
بخش کتاب های آموزشی
کتاب های خیلی خوبی مختص تقویت شنیداری وجود داره مثل
Tactics for listening
Listen here
Learn English via listening
موفق باشین

3 پسندیده

یعنی میگین با بیشتر گوش دادن این مشکل حل میشه؟ نیاز نیست کار دیگه ای بکنم؟

1 پسندیده

البته شنیدن رو میتونیم به دو بخش فعالانه و ناخودآگاه تقسیم کنیم.
اما تسلط به شنیدن یعنی عادت به شنیدن
مسلما باید زیاد بشنوید
این سئوال های شما سئوال های خوبی بودن
منم مشتاقاته منتظر خوندن نظر باقی دوستان هستم

5 پسندیده

سلام
پیشنهاد من کتاب های tactics for listening هستش
این کتاب ها فوق‌العاده هستن
حتی فایل های صوتی این کتاب ها داخل برنامه زبان شناس هست
موفق باشید

5 پسندیده

سلام
خب این امر کاملا طبیعی هستش و تنها یک راه خیلی ساده داره تا میتونید گوش کنید و دنبال پکیج یا کتاب معجزه گر و… نباشید
کتاب های تخصصی هم مثل تکتیس کتاب های خوبین ولی کافی نیستن و فک نکنید اونارو تموم کنید هر چیزی که گوش میدین رو باید متوجه بشید
شنیدن یک مهارته و یکی دو روزه به دست نمیاد بلکه برای هر کس متغیره شاید شما باید بیشتر وقت بزاری تا کامل مسلط بشی و تنها راهشم تمرین کردنه
همزمان با گوش دادن باید روی لغات و ساختار های مختلف کار کنید چون اینا رابطه مستقیم با چهار مهارت زبان دارن
فقط ناامید نشید و جا نزنید تا میتونید گوش کنید و با لهجه های مختلف آشنا بشید
مثلا من به شخصه وقتی یک هندی انگلیسی حرف میزنه خیلی سخت متوجه میشم و این ممکنه در یک سری مصاحبه ها و فیلم ها و… پیش بیاد(با لهجه بریتش بیشتر مشکل دارم ولی دارم روش کار میکنم)
سعی کنید در برنامتون تنوع داشته باشید و فقط رو یک لهجه متمرکز نشید(اما اگر میخواید آزمون خاصی شرکت کنید قضیه کاملا متفاوته)
موفق باشید
برای همین دارم کم کم دور میشم از زبانشناس :sob:(این جملات خیلی ترسناکه ازش دوری کنید به عنوان کسی که بخاطر همین جملات منفی نتونستم به هدفم برسم)

5 پسندیده

سلام دوست عزیز همنطوری که بقیه گفتن باید روی مهارت شنیداریتون کار کنید. کم کم گوشتون به تلفظ کلمات عادت می کنه و وقتی متنو می خونید قدم به قدم جلو بری به این صورت که جمله به جمله تلفظ هارو پخش کنید و کلمات رو حلاجی کنید با تلفظشون و از هم تفکیک کنید تا بهتر متوجه بشید کم کم انقد پیشرفت می کنید که می تونید صوت رو یک مرتبه پخش کنید و بخش زیادی از متنو متوجه بشید.پایدار باشید🤞

2 پسندیده

عالی توضیح دادی :+1:t4:
آموزنده بود، متشکرم :pray:t4: :four_leaf_clover:

2 پسندیده

خواهش میکنم آقا بهزاد عزیز :pray:

2 پسندیده

سلام به شما. نظرات همه دوستان خیلی مفید و بود ممنونم از همگی.
چند تا تایپیک که تو این مسیر خیلی بهم کمک کرد رو بهتون معرفی میکنم پیشنهاد میکنم حتما مطالعه کنین و به راهکارها عمل کنین شک نکنین که در مدت زمان کوتاهی متوجه پیشرفتتون میشین.

دوره تمرین شنیداری بیشتر. دوره کتاب گویا درس 11

در قسمت کانالهای جذاب، پکیج انگلیسی با لوسی، بخش تلفظ :point_down:t3::point_down:t3::point_down:t3:

موفق باشین :rose:

2 پسندیده

کلی دلیل داره ک چرا متوجه نمی‌شود
بهتره فایل رو ک تمرین میکنید اول با دور کند بشنوید، بعد چیزی ک می‌شنوید رو تکرار کنی در آخر با دور نرمال پلی کنید!

و مهمتر از همه ریلکس باشی، در غیر این صورت هیچی یاد نمیگیری!

1 پسندیده

خب تمرین میخواد. من سه ماه هر شب با یه درس تکتیس شروع کردم و به ترتیپ خوندمشون اینقد پاز کردم مدام باتری موسم تموم میشد. دیگه باید صبور باشی یه روتینی برای خودت شروع کنی. اول بدون متن گوش بده با دقت ببین اصلا موضوعش چیه. بعد شروع کن به ایست ادامه دادن و حدس بزن یه اوایی به گوشت میاد اشنا نیست ولی میتونی یه چیزایی بفهمی من خودم اینجوری کردم دیکشنریمم باز بود. هر کلمه ای رو که میشنیدم نمیفهمیدم ولی اواش رو تا حدی درک میکردم اونقد تو دیکشنری حروف اون اوا رو سرچ میکردم و به لحظه کشف لذت بخش میرسیدم. باید توجه کنی که کلمات تلفظشون به هم وصل میشه توی گویش. به کوتاه شدن تلفظ کلمات توجه کن. بعدش که تونستی حدس بزنی میری سراغ متن و فرایند لذت بخش لیسنینگ رو تکمیل میکنی.

4 پسندیده