املای لغات

سلام خسته نباشید
چطوری املای لغات رو کار کنیم که در حافظه بلند مدت بمونه ؟؟

این تاپیک مربوط به داستان «جوجه اردک زشت» در اپلیکیشن «زبانشناس» است. دوره «داستان‌های بچگانه»، فصل «بسته ی اول»

4 پسندیده

با نوشتن و بلند اون کلمه رو تکرار کردن که همزمان چند حس شما باهم کار می کنن و این باعث می شه که مغز شما به صورتی این آلارم رو بده که دارید مطلب مهمی رو واردش می کنید و توجه و تمرکز شما بیشتر خواهد شد

5 پسندیده

سلام
همونطور که دوستمون اشاره کردن به نظرم نوشتن در بحث املا خیلی خیلی مهم هستش یعنی مثل ابتدایی ها از رو کلمات بنویسید تا جایی که یاد بگیرید
مثلا من خودم برای کنکور, املا و کلمات فارسی رو اینطور کار کردم و نتیجه خیلی خوبی گرفتم همچنین زمانی که مبتدی بودم لغات رو چند بار مینوشتم و یاد میگرفتم و حتی هنوزم مینوسم
بحث دوم هم که خیلی مهم هستش دیدن اون لغات در جملات متفاوته که مغز به طور خودکار اون رو یاد میگیره

4 پسندیده

سلام خسته نباشید
اول از همه مثلا من وقتی یک لغت را میبینم که میخواهم نوشتاری آن را یاد بگیرم به لغت دقت میکنم و آن را روی هوا مینویسم برای خودم و بعد با آن حدود 19 تا جمله می‌سازم و مترادف ها و متضاد های آن را پیدا میکنم و این به من خیلی کمک کرد :dizzy::100:
موفق باشید سوال دیگری بود در خدمتم :dizzy::art:

4 پسندیده

بنویسید نه به صورت تایپ بلکه روی کاغذ و با خودکار
نوشتن تعداد زیادی از نورون ها مغزو‌فعال میکنه
و‌بهتره تو جملات کوتاه و متفاوت اون کلمه رو‌ بنویسید و حتما این کارو تو پروسه لایتنز انجام بدین تا یادتون نره

4 پسندیده

برای تقویت دیکته ی کلمات انگلیسی ابتدا توصیه میکنم که از تجربیات دوستان که در لینک زیر گفته شده استفاده کنید:
https://talk.zabanshenas.com/t/topic/5948

مورد دوم: منابع زبانشناس دارای متن و صوته، شما میتونید به دروسی که از لحاظ شنیداری به اون مسلط شدین گوش بدین و متنش رو بنویسید و در انتها با متن درس مقایسه کنید

مورد سوم :با افزایش میزان مطالعه املا رفته رفته بهبود پیدا میکنه. مخصوصا مطالعه‌ی کتاب های سطح بندی شده‌ی پکیج زیبوک در نرم افزار زبانشناس

4 پسندیده

یادتونه وقتی دبستان بودیم چقدر رونویسی داشتیم چقدر دیکته نوشتیم واقعا همشون گرچه زیاد بودن ولی خیلی بااهمیت بودن .
من هم با رونویسی و هم با گوش دادن ب ویس انگلیسی و نوشتن هر آنچه ک شنیدیم موافقم هم دقت و هم شنیداری رو هم بالا میبره :hibiscus:

4 پسندیده