زنجیره خودتون رو به رخ بکشید🤓

فدای شما:rofl::rofl::rofl::heart_eyes::heart_eyes::rose::rose:

2 پسندیده

این رو امروز تو یه پیجی دیدم و یاد زنجیره زبان‌شناس افتادم. ممکنه یه روز زنجیره رو فقط با گوش دادن به یکی دو تا آهنگ و ده دقیقه زمان پر کنیم یه روز هم ساعتی یا بیشتر رو خیلی جدی مطالعه و تمرین کنیم. مهمه اینه که هرروز هرچقدر که میشه برای زبان وقت بذاریم. :rose:

14 پسندیده

آفرین به این روحیه

1 پسندیده

مخالفم

بعضی از افراد مثل خودم ، اگه زنجیره شون شکسته بشه ، انگیزه شون به زنجیره هست ، شکسته بشه بخاطر یه عدد میزارن کنار ، و این افراد مثل خودم ، خیلی اهمیت میدن

2 پسندیده

من حاضر نیستم این کار رو بکنم

اما با حرفتون موافقم

2 پسندیده

واقعا آفرین :clap:t2::clap:t2::clap:t2::clap:t2::trophy:

2 پسندیده

آفرین :clap:t2::clap:t2:

1 پسندیده

خب بنظرم اگه شکسته بشه ، همون عدد ثابت بمونه و صفر نشه

و هرچقدر می‌خونیم به اون عدد اضافه بشه
نه نخونیم صفر بشه

2 پسندیده

اگه منظورتون نجات دهنده هست

میشه تنبلی

اون ثروتمند هست اینکارو می‌کنه

پاداش … میتونم بپرسم ، مثلا چه پاداشی دریافت میکنیم ؟
به جز خوشحالی و یادگیری

۱۰ روز رو موافقم

من با نظر این دوست عزیز مخالفم و با شما موافقم ، خیلی خیلی تاثیر میزاره

بنده ، یه بار شکسته بود و شانس اوردم نجات دهنده داشتم ، وگرنه کامل برنامه رو حذف میکردم

ممنون میشم یاس مغز رو توضیح بدید

خب آقا مگه بی اهمیت نیست ؟ چرا خودتون ثابت نمی کنید ؟

و اونی که نخریده باشه ؟

تحصیل فرق داره

غذا فرق داره

غیرفعال شده

هنوز که نزاشته

به قول خیام

از دی که گذشت هیچ از او یاد مکن

فردا که نیامده‌ست فریاد مکن

دقت کنید به این مصرع

فردا که نیامده‌ست فریاد مکن

هنوز زبانشناس این کارو نکرده

اگه یکی ۱۰ سال زنجیره اش بود چی ؟ افسردگی نمی گیره؟

با عرض پوزش و معذرت که اینقدر طولانی شد

2 پسندیده

موافقم

آفرین :clap:t2::clap:t2::clap:t2::clap:t2:

دوست خوبم ، سیستم پاداش مغز در واقع مرکز لذت مغز است. لذتی که باعث میشه مغز دستور به تکرار اون بده. این بخش برعکس چیزی که تصور میکنید به چیزهای خیلی خیلی عادی تری وابسته میشه و حس لذت میگیره. و از چیزهای خیلی بزرگی که ممکنه به نظر شما شادی بخشه اصلا حس لذت پیدا نکنه .
بزارید همین زنجیره رو مثال بزنم:
شما هر روز وارد اپلیکیشن میشید و هر روز یک‌زنجیره بهتون اضافه میشه. شما به صورت خودآگاه این لذت پاداش رو حس نمیکنید اما اگر در خطر شکستن قرار بگیره آشفته میشید. چرا؟
چون‌اون دیگه فقط یک‌زنجیره معمولی نیست! پیوند خورده با لحظات عمر شما که قابل بازگشت نیست! یعنی مغز این فرمان‌رو دریافت میکنه که داره چیزی از بین میره که نشاندهنده لحظاتی است که عمر شما سپری شده است.‌یعنی برای جبران‌آن باید تا همان زمان شکسته شدن عمر کنید !( ****دقت کردید چی شد ؟مغز براش مهم نیست شما چیزی یاد گرفتید یا نه ! مغز براش زنده موندن و حیات مهمه ! و هر چیزی که به نوعی نشون‌بده ، حتی چیزهای فیک و تقلبی، که لحظاتی از عمر محو میشه یا هر تعبیر دیگری، شدیدا باعث کاهش لذت میشه )
به همین دلیل با اطمینان بسیار زیاد گفتم که امکان نداره به اندازه انگشتان دست کسی حاضر بشه اگاهانه زنجیره رو بشکنه !
و صد در صد کسی که زنجیره طولانی مدت دارد بعد از شکستن دچار حس یاس میشه.و احتمال کمی داره دوباره همان روند را در اپلیکیشن طی کند. چون مغز مرتبا یادآوری میکند که میتونست این زمان بیشتر باشد ( زمانی که نه به واسطه یادگیری بیشتر ! بلکه با گذر عمر دوباره بدست می اید)
سعی کردم ساده این بخش مغز رو براتون توضیح بدم

7 پسندیده

من یکم افسردگی گرفتم زنجیره ام شکست :sweat_smile:
الان زنجیره جدیدم تازه ۴ روزه شده

زمان مطالعه ی من یک روزایی ۱۲۰ دقیقه شده و میانگین مطالعه روزانه ام ۴۹ دقیقه بوده در صورتی که زمان هدفم ۱۰ دقیقه بوده
یعنی خیلی بیشتر از اون دو روزی که نخوندم امتیاز اضافی دارم
من اگر تصویب شد ترمیم، ترمیم می کنم زنجیره ام رو بدون عذاب وجدان :joy:
چون این ۴,۵ ماه واقعا پیوسته خوندم و به طور میانگین روزی ۳۹ دقیقه بیشتر از زمانی که باید داخل زبان شناس بودم

البته اگر ترمیم هم نیامد ان شاء الله باز هم ادامه می دم :blush:

5 پسندیده

نه دیگه. بعد اقتصادی اپلیکیشن هم‌باید لحاظ بشه.‌هر محصول نرم افزاری برای بقا نیاز به تامین هزینه ها و سودآوری داره.
گزینه بهتر همونه که عرض کردم:
برای بازگشت زنجیره علاوه بر برچسب های پیشگیرانه باید هزینه جبران بیشتری در نظر گرفته بشه.
دیگه اینجا حق انتخاب برای مخاطب به صورت پلکانی باقی میماند.

رایگان ( ده روز متوالی)
هزینه کمتر ( خرید برچسب)
هزینه بیشتر ! ( جبران شکست زنجیره)

اینجا دیگه انتخاب با مخاطب است و احتمال خیلی زیاد ( نه صد در صد) افراد حاضر هستند جبران هزینه کنند تا اینکه زنجیره ای که مغز اونو داره منطبق با روزهای زندگیشون حساب میکنه و نه یاد گیری زبان، پاره بشه.‌
ولی در صورت نبود جبران بازگشت، اپلیکیشن به احتمال زیاد مخاطب خود را از دست میدهد . حداقل به صورت دائم از دست میدهد

2 پسندیده

خب این که یکی با یه چیز به این سادگی انگیزشو از دست بده و کلا کاری که واسش وقت گذاشته و تلاش کرده رو رها کنه یک اشتباه و ضعفه که باید رو خودش کار کنه و این مشکل رو حل کنه،این یه مشکل از عوامل بیرونی به عنوان مثال زنجیره نیست.

8 پسندیده

من خیلی با این نظرتون موافقم،به نظرم این اپ باید یک قسمت داشته باشه جدا از زنجیره و کلا تعداد روز و ساعتایی که یک فرد اینجا به زبان اختصاص داده رو نمایش بده:ok_hand:t2::ok_hand:t2::ok_hand:t2:

7 پسندیده

دوست عزیز شما متوجه حرف من نشدین،هر کسی از شکست در هر سطحی ناراحت میشه.من نگفتم اگر زنجیرم شکسته بشه ناراحت نمیشم.البته واقعا به نظرم بچگانه میاد این حرفی که زده شد و شمام الان دوباره تکرار میکنید.
من یک قرار با خودم دارم که حتی یک روز هم بدون زبان واسم نگذره،حتی شده ۱۰مین…ربطی به این که زنجیرم بشکنه شکست روحی روانی میخورم و میرم خودکشی میکنم نداره به خدا:sweat_smile:

6 پسندیده

کلا حرفم اینه اگه در هر قسمت زندگی در هر سطحی شکست خوردی دوباره از نو شروع کن.
حرفم اینه تقلب نکنیم،خودمون یا بقیه رو گول نزنیم.
قبول کنیم یه اتفاقی که میوفته رو.
زنجیره تو اپ خیلییی سطحی و بی اهمیته،ولی از همین چیزای کوچیک یاد میگیریم شکست بخوریم دوباره شروع کنیم و اتفاقا رو قبول کنیم جای این که بخوایم ماست مالی کنیم

8 پسندیده

ممنونم :pray::pray:

1 پسندیده

راه و حل های خوبی هست

من که سه تارو گرفتم

و فقط یکبار استفاده کردم

1 پسندیده