زیبوک 1401 📚

عالی ممنونم :rose:

3 پسندیده

یکشنبه 23 مرداد ماه :seedling:
سلام و شب بخیر. :rose:

داستانهای مصور صوتی

:blue_heart: :seedling:

6 پسندیده

دوشنبه 24 مرداد ماه :seedling:

داستانهای مصور صوتی

5 پسندیده

سلام دوستان.
من این کتاب رو خوندم. کتابی عالی هست. نویسنده یک راهب هست که ساده و روان توضیح میده چطور به آرامش و سلامت روحی و روانی برسیم. چطور به شادی واقعی برسیم. واینکه همه قدرتی که ما داریم از درون ماست.
از همه مهمتر اینکه این کتاب هست که ای جی توصیه کرده .
راوی هم خوب بود.
پیشنهاد مطالعه.

8 پسندیده

سلام :blue_heart:

کتاب The midnight library نوشته Matt Haig

زمان: ۹ ساعت

این کتاب در مورد دختری ب اسم نوراست که بعد از ی سری اتفاقات، تصمیم ب خودکشی میگیره، و بعد از اینکه خودکشی میکنه وارد مکانی به اسم کتابخانه نیمه شب میشه که در حقیقت بین زندگی و مرگ قرار داره. کتابخونه نیمه شب همون طور که از اسمش معلومه، ی کتابخونست، و کتاب هایی که در اون قرار دارن، ورژن های مختلفی از زندگی نورا هستن، زندگی هایی که توشون تصمیمات دیگه ای گرفته شده، راه های دیگه ای انتخاب شده و در نتیجه پیامدا تغییر پیدا کرده و نورا این شانس رو پیدا میکنه که این زندگی ها رو تجربه کنه و…

کتاب قشنگی بود و من خیلی دوسش داشتم. از اون دسته کتاباست که همه میتونن بفهمن و درکش کنن و باهاش ارتباط بگیرن. این کتابا ی جورایی حرفایی رو بهتون میگن که شما دوست دارین بشنوین(با اینکه خودتونم اصلا نمیدونینشون :joy:) ولی هیچ وقت کسی اونا رو بهتون نمیگه. فقط یکم استایل نویسنده برای من ملو ب نظر میرسید، شایدم نحوه خوندن راوی بود، دقیق نمیدونم.

It’s hard to predict, isn’t it? The things that will make us happy.

The Only Way to Learn Is to Live.

‘Sometimes regrets aren’t based on fact at all. Sometimes regrets are just…’ She searched for the appropriate term and found it. ‘A load of bullshit.’

The impossible, I suppose, happens via living.

We only know what we perceive.

Everything we experience is ultimately just our perception of it.

It’s not what you look at that matters, it’s what you see.

You don’t have to understand life.

You just have to live it.

It is quite a revelation to discover that the place you wanted to escape to is the exact same place you escaped from.

That the prison wasn’t the place, but the perspective.

#پیشنهاد-مطالعه

10 پسندیده

عالی بود زینب جونم :blue_heart:

2 پسندیده

مثل همیشه فوق العاده بود :heart_eyes:

2 پسندیده

سه شنبه 25 مرداد ماه :seedling:

داستانهای مصور صوتی

6 پسندیده

قربونت عزیزم :heart_eyes:

2 پسندیده

سلام وقت همگی بخیر

یکی از کتابایی که ارزش چندین بار خونده شدن رو داره
که ن تنها تو زندگی شخصیتون ب درد میخوره بلکه تو زندگی شغلی و اجتماعی تون هم تاثیر فوق العاده ای داره
گوینده اش با گوینده کیمیاگر یکی بود صدای خیلی خوبی داره اصلا خسته کننده و حوصله سربر نیس
بنظرم هر چهار تا کتاب دیل کارنگی که درمورد ایین زندگی ایین دوست یابی ایین همسرداری و… اس عالی ان واقعا ارزش چندین بار خونده شدن و حتی تدریس شدن تو مدارس و دانشگاه هارو دارن
برای کسایی که نمیتونن کل کتاب رو بخونن یا گوش بدن اخر هر فصل یه خلاصه از مطالبی که تو فصل ها گفته شده هست ک میتونن فقط اونا رو بخونن ( تو هر فصل ی سری موارد گفته شده و براشون مثال اورده شده و اخر فصل ی خلاصه از اون مطالب بدون مثال )
the psychologist Jess Lair comments: “Praise is like sunlight to the warm human spirit; we cannot flower and grow without it. And yet, while most of us are only too ready to apply to others the cold wind of criticism, we are somehow reluctant to give our fellow the warm sunshine of praise.”

9 پسندیده

معرفی عالی و مفید :boom:

2 پسندیده

چهارشنبه 26 مرداد ماه :seedling:

داستانهای مصور صوتی

4 پسندیده

پنجشنبه 27 مرداد ماه :seedling:

داستانهای مصور صوتی

8 پسندیده

سلام‌ به همگی!
اقیانوس انتهای جاده‌ام تموم شد:)
داستان یه آقاییه که برای مراسم خاکسپاری رفته به محله‌ی بچگیش و یاد دوست قدیمیش لتی افتاده که اونجا زندگی میکنه و میره که از احوال لتی جویا بشه.
یاد خاطره‌های بچگیش میفته که تو ۷سالگی چه ماجراهایی رو از سرگذرونده و چه تجربه‌های شگفت‌انگیزی داشته.
من قبل خواب گوشش میدادم و واقعا انگار خود کتاب خواب بود برام،‌ اونجایی که واقعیت و تخیل به هم میرسن.

خیلی‌شاهکار نبود ولی قشنگ بود به نظرم
و اینکه صدای نیل گیمن ماهه:")

8 پسندیده

احتمالا تو کتاب های دیل کارنگی این مشهورترین باشه. ایشون بقدری فرد مشهوری شد که بعدها بنیاد کارنگی رو تاسیس کرد.
او در فقر و سختی بزرگ شد. و اعتقاد داشت با ایجاد تغییر در رفتار خودمون، میتونیم باعث تغییر در رفتار دیگران بشیم. البته این مسئله به این وضوحی که الان برای ما هست در گذشته نبود. بهرحال دیل کارنگی پنجاه و پنج مرده و الان بیست و دو هستیم
۱۹۵۵
۲۰۲۲
یعنی یک فاصله هفتاد ساله، اونم از مرگش، نه نوشتن کتاب

3 پسندیده

خیلی کتاب ها هست که در زیبوک نیست
اما راه حلی هست برای درخواست دادن
هر نفر میتونه دو کتاب در سال طبق روش درخواست کنه
لطفا این کار رو بکنید

4 پسندیده

بودیکای عزیز
طبق معمول معرفی فوق العاده ای بود. از اینکه روی معرفی هات دقت می کنی خوشم میاد. خوبی اش اینه که دقیقا میتونی بفهمی که این کتاب رو بخونی یا نه
متشکرم
فقط اون تکه فیلم، مال چه فیلمی بود؟ جالب بنظر می اومد

3 پسندیده

زری بانوی عزیز
یه پیشنهاد ایجاد تاپیک دارم.
معرفی فیلم، سریال و مستند
از دید من اینها هم جز کتاب ها هستن
فقط روش خوندن شون فرق می کنه، همین

3 پسندیده

آخه‌ متاسفانه اصلا سرعت اضافه‌شدن کتابها به نرم‌افزار خوب نیست‌. قبلا هر ماه حدود ۵ جلد کتاب تک جلدی اضافه میشد. ولی الان خیلی دیر به دیر کتاب جدید اضافه‌میشه. و کتاباییم که این اواخر اضافه میشه عموما سری هستن، که اگه از‌جلد اول خوشتون نیاد یا باهاش ارتباط نگیرین تا ۵ ۶ جلد رو کلا باید بذارین کنار🚶🏻‍♂️
نتیجتا آدم مجبوره از منابع مکمل استفاده کنه :man_walking:t2::sweat_smile::books:
من خودم‌از اولین درخواستم تو این تاپیک(و تاپیک قبلیش که بسته‌شد) نزدیک‌ یه سال میگذره و شاید تاحالا ۱۰ ۱۲‌تا کتابو در مجموع درخواست دادم ولی تا حالا هیچ کدوم‌از کتابایی که خواستم اضافه نشده و همه‌ی همون کتابایی که تو تاپیک درخواست داده بودم رو نهایتا از همین تلگرام و جاهای دیگه پیدا کردم گوش دادم بعد چندماه و الان دیگه اضافه شدنشونم برام فرقی نداره🚶🏻‍♂️

5 پسندیده

جسارتا چون ی مقداری با بنیاد کارنگی اشنایی دارم باید بگم ک بنیاد کارنگی رو اقای دیل کارنگی تاسیس نکردن
بلکه اقای اندرو کارنگی تاسیس کردن
بنیاد کارنگی زمانی که اقای دیل کارنگی ۲۳ سالشون بود تاسیس شده و کتاب ایین دوست یابی رو ایشون زمانی که ۴۸ سالشون بوده منتشر کردن

6 پسندیده