چندین ساله میخوام زبان یادبگیرم اما تا امروز نشده

سلام وقتتون بخیر
چندین سال هست که دوست دارم زبان یادبگیرم اما تا الان نشده . حتی کلاس هم رفتم ولی واقعا اونطوری که میخواستم نشد .با این برنامه اشنا شدم .امکانش هست منو راهنمایی کنید با استفاده از این برنامه بتونم توی سال جدید رشد خوبی داشته باشم؟!:pray:

2 پسندیده

سلام.
همین الان زبانتون در چه سطحی هستش؟ روزی چقدر وقت میزارید و آیا علاوه بر کمیت؛کیفیت مطالعتون هم خوبه؟
و از همه مهم تر هدفتون از یادگیری زبان چیه؟

1 پسندیده

خودم فکر میکنم متوسط هستم اما با اینکه قبلا خیلی کلمه بلد بودم الان اون ها رو هم فراموش کردم / شاید در هفته یکی دوساعت وقت میذاشتم اما الان تصمیم گرفتم روزانه حداقل نیم ساعت زمان بذارم اما نمیدونم از کجا باید شروع کنم

1 پسندیده

یعنی منظورتون اینه که از زبان دور بودید یا لغات رو مرور نکردید که یادتون رفته؟

2 پسندیده

اره دقیقا / من باید سریع تر زبانم رو تقویت کنم توی کارم هم نیاز به زبان دارم

1 پسندیده

پیشنهاد من اینه که در زبان شناس دوره انگلیسی قدرت رو امتحان کنید مطمئنا کارآمده در کنارشم یه منبع فرعی متناسب با سطحتون انتخاب کنید. البته من باز شناخت کافی از سطح شما ندارم.ولی گه متوسط هستید برای شروع کار انگلیسی قدرت خوبه.داستان های کودکانه هم عالین.

1 پسندیده

ممنون از لطفتون :pray: حتما امتحان میکنم

2 پسندیده

این لینکارو هم حتما مطالعه کنید
در ضمن اگر میخواید خیلی سریع زبانتون رو تقویت کنید باید تایم بیشتری بزارید و مطمئنا نیم ساعت کمه و از طرفی هر روز باید مطالعه داشته باشید(این خیلی مهمه) و کیفیت مطالعه هم باید بالا باشه.

3 پسندیده

سلام
بهتره اول تعیین سطح کنید و سطح بندی دقیق بشید
:one:: تعیین سطح اپلیکیشن زبانشناس

تو هنگام نصب اپلیکیشن زبانشناس یک آزمون تعیین سطح اولیه از شما گرفته میشه که اگر اون رو انجام دادید با تقریب خوبی میتونید به اون استناد کنید. اگر هم این آزمون رو رد کردین پیشنهاد میکنم روش های که در ادامه میگم رو انجام بدین

:two:: تعیین سطح از طریق سایت

https://preply.com/en/learn/english/test-your-vocab

در این روش اگر تعداد لغاتی که می‌دونین زیر 1000 بود یعنی سطح شما مبتدی هست، اگر بین 1000 تا 5000 بود یعنی سطح شما زیر متوسط تا متوسط و بالای 5000 یعنی نزدیک پیشرفته هستین.

:three:: آزمون و خطا

در این روش یک منبع به عنوان مثال انگلیسی بدون تلاش رو در اپلیکیشن زبانشناس انتخاب می‌کنید. اگر بین 80 تا 90 درصد اون منبع رو متوجه شدین، یعنی اون دوره براتون مناسبه. اگر بالای 90 درصد متن رو متوجه میشین، یعنی باید با سطح بالاتر شروع کنید و اگر زیر 80 درصد متوجه شدین یعنی باید به دنبال منبع سطح پایین‌تر باشین.

:four:: استفاده از ویدئوی تست

ما ویدئویی رو براتون تهیه کردیم که می‌تونین با پاسخ‌دهی به سوالاتش، سطح خودتون رو به راحتی تعیین کنین. این ویدئو رو از لینک زیر مشاهده کنین :point_down:t2::point_down:t2::point_down:t2:

:five: تعیین سطح بدون امتحان

اگه حوصله‌ یا وقت تعیین سطح با استفاده از روش‌های بالا رو ندارین، بهتون توصیه می‌کنم نگاهی به ویدئو یا مقاله‌ی زیر بندازین تا بدون امتحان خودتون رو تعیین سطح کنین:point_down:t2::point_down:t2::point_down:t2:

پس از تست ۵ روش گفته شده در بالا و مشخص شدن سطحتون، نتیجه رو بفرمایید تا طبق سطحتون راهنمایی بشین
:rose::rose:

2 پسندیده