تجربه من توی یک ماه اول استفاده از زبان شناس و نتیجه

سلام دوستان من الان روز 29 زنجیره هستم البته یک هفته قبل تر زبان شناس نصب کردم و بعد یک هفته شروع کردم با زبان شناس.
من توی دبیرستان و دانشگاه در حد پاس زبان می خوندم و از زبان بگی نگی خوشم نمیامد توی آزمون ها تا یه ردینگ میدیدم می ترسیدم. ازش رد میشدم. توی دانشگاه یه ترم یه استاد خوب داشتیم البته اونم زیاد کمکی نکرد یک سری درس مربوط به رشته بود، نه لسنینگ نه اسپیکینگ هیچی فقط پاس کردم. درسهای دیگه ام توی دانشگاه خوب بود محض اصلاع. من یک سری کلمه از قبل حفظ بودم اما نمی تونستم یک جمله بسازم شاید جمله it is a school همین:grin:. هدفم مکالمه بود برای مکالمه هم باید واژه زیاد بلد باشی و لسنینگ قوی و اسپیکینگ. من شروع کردم به مکالمه های ساده سطح a1. فقط میخوندم و کلماتی که بلد بودم از رنگ آبی در میاوردم. اما یاد نمی گرفتم. بعد شروع کردم به دوره های جی کی هیوگ. اول دو سه درس از انگلیسی بدون تلاش خوندم. بعد پریدم روی انگلیسی روان خیلی خوب بود اول داستان میگه بعد پرسش پاسخ هفت هشت درس خوندم چند بار میزاشتم گوش میکردم و یا روخواخی می کردم اینجا فکرم بازتر شد و با سوالاتی که ای جی می پرسید یه چیز های خوبی یاد گرفتم بعلاوه کمی گرامر. بعدش دوره voa اگر اشتباه نکنم دانلو د کردم برای مکالمه روزانه آمریکایی خوبه یه فصل نگاه کردم. پادکست ESL گوش میدادم و پادکست، انگلیسی را از طریق شنیدن بیاموز اینو هم دو فصل پلی کردم گوش می کنم. برای این پادکست ها اصلا به متن نگاه نکردم فقط گوش کردم. تقریبا یه یه هفته ای هست اون مکالمات زبان انگلیسی آسان چون یاد نمی گرفتم شروع کردم به نوشتن و تکرار و حفظ اونها. مثلا دو سه بار یه خط گوش می کنم بعد چندین بار تکرار میکنم و می نویسمش. الان 25 درس همین طوری نوشتم و تکرار کردم عباراتش و نحوه سوال و جواب مکالمات کمی یاد گرفتم. توی ماشین پادکست میزارم از همین انگلیسی را از طریق شنیدن بیا موز و پادکستesl. موقع که حوصله زبان ندارم پادکست پلی میکنم توی اتاق زیاد تمرکز نمیکنم اما خیلی خوب بوده. الان بعد 29 روز میتونم توی ذهنم جمله سازی انجام بدم و تفکراتمو با انگلیسی مرور کنم البته نه سطح بالا متوسط. الان هم مکالمات برام راحت تر شده و با شکل سوال جواب آشنا شدم. فکر کنم وارد سطح a2 مکالمات شدم و دارم به سطح بالاتر پیشرفت میکنم خیلی خوشحالم. البته بعد یه مدت باید پارتنر پیدا کنم. اما گفتم که تجربه ام را بیان کنم شاید به درد کسی بخوره. دوستان توی وقت آزاد توی ماشین موقع خوب، موقع انتظار برای رسیدن یک دوست یه پادکست پلی کنید خیلی خوب جواب میده. هر چه بیشتر گوش کنید با کلمات بیشتری آشنا می شید و ذهن شما فعال تر میشه. امیدوارم این تجربه براتون مفید باشه. فقط من منابع مکالمه امریکایی دانلود کردم و مطالعه میکنم. موفق َباشید تا ماه های بعدی که تجربه بیشتری هم داشتم می نویسم:kissing_heart::hugs:

22 پسندیده

خیلی هم عالی :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes: ممنون که تجاربتون رو با ما به اشتراک گذاشتین. انشالا شاهد موفقیت های بیشترتون باشیم :heart_eyes::heart_eyes::rose::rose:

4 پسندیده

عالی👌🏻
اینکه چه بخش هایی رو جستجو می‌کردید و گوش می‌کردید خیلی خوب شد توضیح دادید

2 پسندیده

سلام
من مبتدی هستم و میخوام تازه شروع کنم
اگه بخوایین یه نقشه راه بهم نشون بدین
میشه بفرمایید از کجا و چطور شروع کنم؟
یک دنیا ممنونم از شما

جالبه منم مینویسم. انگار که باید مشق تحویل بدم. از وقتی مینویسم بهتر یاد گرفتم.

1 پسندیده

از جی کی هوگ شروع کن عالیه.

توی 29 روز از مبتدی به voa رسیدین؟

1 پسندیده

یک دنیا سپاس از اینکه تجربه تو نو با ما اشتراک گذاشتید امیدوارم علم تون اونقدر زیاد بشه که همیشه در حال یاد دادن به بقیه باشید خداقوت

اون چیه؟!

1 پسندیده

توی دسته بندی‌های زبان‌شناس هست

منظورشون دوره های ای جی هوگ هست
که بسیار مؤثره

دوره هایی که معرفی شد
1.«انگلیسی بدون تلاش» دو سه درس دیدند و رها کردند

2.«انگلیسی روان» هفت هشت درس دیدند، پرسش و پاسخ داره خیلی خوبه “روخوانی هم می‌کردند” + کمی گرامر

3.صوت «VOA» یه فصل

4.صوت «ESL» و «انگلیسی از شنیدن» یکی، دو فصل فقط گوش میکردند بدون نگاه به متن “اوقات فراغت و ماشین و… پخش می‌کردند”

5.«مکالمه انگلیسی آسان» ۲۵ درس فعلا با نوشتن و تکرار و حفظ کردن

2 پسندیده

مرسی که تجربه ات رو برامون به اشتراک گذاشتی، یاد روزای اول خودم افتادم که چقدر ذوق و شوقم بیشتر بود . خیلی و مدام گوش می دادم نه مثل حالا که انگار از روی عاذت نیم ساعتی گوش می دم . البته حس می کنم دلیل بد گوش دادن این روزام حال و هوای کلی این روزا باشه و بی خبر بودن از دوستانم بخاطر قطعی نت . ولی حرفات و بیان تجربه ات بهم کمی انگیزه داد .
چقدر خوب که توی کمتر از یک ماه اینقدر پیشرفت داشتی، همین طور با انگیزه ادامه بده و حتما دوباره بهمون گزارش بده.
موفق باشی و پر تلاش تر از قبل.

4 پسندیده