بهترین روش برای یادگیری تلفظ واژگان انگلیسی!

درود بر عزیزان دل و گل های باغ زندگی :))

خیلی دیدم اشخاصی رو که در تلفظ کلمات مشکل دارن و نمی دونن کدوم منبع بهترین منبع برای یادگیری تلفظ کلماته. منم جزوی از همین دسته بودم البته تا یکی دو سال قبل. این روزا که گوگل خیلی پیشرفت کرده و حتی با سرچ “میزان کالری مواد غذایی” گوگل براتون یه لیست درست درمون میاره، دیگه زبان انگلیسی که چیزی نیست.

شاید گفتم گوگل سریع ذهنتون رفته باشه سمت “گوگل ترنسلیت” اما خیر! گوگل ترنسلیت اصلاً منبع خوبی نیست. دیکشنری های خارجی هم مثل کمبریج خوبن اما از نظر من بهترین منبع و مرجع خود گوگل هست. شما کافیه معنی یه عبارت رو در خود گوگل سرچ کنید. مثلا:

Water meaning
یا
Water Define
یا
Water Definition

اونوقت با این صفحه مواجه می شید:

خب چی از این بهتر؟

اولا اینکه سریع معنی فارسی رو بهتون نمیده که بیخیال معنی انگلیسی بشید، دوما اینکه اگه کلمه تون فرم های دیگه یا مثال های دیگه داشته باشه براتون میاره. حالا اگه شما دوست دارید تلفظش رو بشنوید، کافیه روی بلندگوی سمت چپ کلمه “Water” بزنید. براتون تلفظ می کنه. اما کار اینجا تموم نمی شه! با اینکار یه گزینه زیر کلمه اضافه می شه “Learn to pronounce”

وقتی روی این گزینه کلیک کنید وارد صفحه بعدی می شید:

• این صفحه تلفظ کلماته که با سرچ “how to pronounce water” هم میاد اما بهتره از روشی که گفتم اینکارو انجام بدید چون ممکنه با سرچ واژه بالا ممکنه ویدیوهای یوتیوب یا لینک های دیگه در اولویت قرار بگیرن.

حالا مزایای این صفحه گوگل چیه؟

1. شما نوع تلفظ رو هم به صورت تصویری هم نوشتاری می بینید.
  2. با فعال کردن گزینه Slow، می تونید تلفظ رو روی حالت کند هم بشنوید.
  3. از گزینه بالا سمت راست می تونید بین لهجه آمریکایی و بریتیش سوییچ کنید.
  4. از گزینه Practice هم می تونید برای تمرین استفاده کنید.

مرسی که همراهی کردید.
خوشحال میشم نظراتتون رو هم بدونم.
این تاپیک یا موضوغ رو هم زنده نگهدارید تا دوستانی هم که در آینده میان از مطالب تالار استفاده کنن، این روش رو یاد بگیرند.

8 پسندیده

سلام وقتتون بخیر و شادی
ممنون از تاپیک خوبتون.

واقعیت من هر چی شما سرچ کردید را تو گوگل سرچ گردم ولی نمی دونم چرا اصلا این چیزی که شما آوردین رو نمیاره؟

1 پسندیده

با کامپیوتر امتحان می‌کنید یا موبایل؟
عجیبه واسم.

2 پسندیده

با موبایل…
الان عکسش رو براتون میفرستم

2 پسندیده

خیلی ممنون که تصویرم فرستادین. شاید مشکل خیلیا بوده باشه. من با موبایلم چک کردم موردی نداشت. شاید بخاطر فارسی بودن زبان وب بروزر یا موبایلتون باشه.

اینم تصاویرش:

3 پسندیده

ممنونم⚘. زبان گوشیمو انگلیسی کردم درست شد😀

1 پسندیده

خیلی عالی!
بازم مرسی که خبر دادین :slight_smile:
من همیشه به اطرافیانم میگم که بهتره کامپیوتر، موبایل، شبکه های اجتماعی و … رو همیشه رو زبان انگلیسی بذارن چون فرمت، قالب و همه چیز به انگلیسی قشنگ تر و کاربردی تر از فارسیه و آدم به مرور زمان زبانش بهتر میشه.

1 پسندیده