روزانه چندتا واژه جدید یاد بگیرم

سلام دوستان طبق تجربتون
به نظرتون بهتره روزانه چندتا واژه جدید یاد بگیرم
و چجوری واژه های پر کاربرد رو پیدا کنم؟. خیلی دوست دارم عالی عمل کنم ولی واقعا گاهی گیج میشم

3 پسندیده

اینکه بخوای عالی باشی و عالی عمل کنی خیلی خوبه و قطعا این انگیزه تو ادامه راه کمکت میکنه دنبال اصل ها باش یعنی دنبال یادگیری که با لذت و استمرار همراه باشه.بنظرم واسه عالی نتیجه گرفتن فقط روی همین دو تا اصل ساده تاکید کن یادگیری همراه لذت و مستمر.
خیلی گوش کن زیاد بخون و بخون و بخون و متن ها رو با اطلاعات خودت هی تکرار کن و تکرار.این شکلی خیلی زیاد و سریع و عالی یاد میگری‌.اینکه روی چند بار تکرا ر کنی یا چند تا لغت یاد بگیری دست خودته و به میزان وقت گذاشتنت بستگی داره

6 پسندیده

سلام دوست گرامی بهترین راه برای “افزایش دامنه لغت” بدون شک استفاده از تکنیک گسترده خوانیه.

حالا گسترده خوانی چیه؟ :thinking:

گسترده‌خوانی یعنی هر روز چند صفحه‌ای از مطلب یا کتابی که مورد علاقه و مناسب سطح شماست بخونید.

یعنی برخلاف کلاس‌ها که مثلا تو سه ماه یه تکست بوک میخونن، شما تو این سه ماه ممکنه ۵۰ کتاب رمان و مقاله و… بخونید.

برای این کار می.تونید از کتاب های سطح بندی شده و رمان‌های بخش زیبوک استفاده کنید.

به‌ کمک این تکنیک شما خودتون رو در زبان غوطه ور می‌کنید. این توضیحات کوتاهی درباره گسترده‌خوانی بود. اگه می‌خواین به طور کامل با این‌ تکنیک آشنا بشین‌توصیه می‌کنم حتما به مقاله یا ویدئوی زیر نگاهی بندازین :point_down:t2::point_down:t2::point_down:t2:

https://zabanshenas.com/گسترده-خوانی/

دومین روش استفاده از لایتنر هایی هست که از سیستم SRS (قابلیت تکرار در فواصل زمانی مختلف) بهره می‌برن. دقیقا مثل لایتنر زبانشناس!

امیدوارم که تونسته باشم کمکتون کنم‌. بازم اگه هر سوالی داشتین من در خدمتتون هستم :blush::rose:

4 پسندیده