« آنچه که باید از تکنیک سایه برای یادگیری زبان انگلیسی بدانیم »

ممنون از راهنماییت ثمین جان اما نمیدونم چرا خجالت میکشم و اعتماد به نفس زیاد ندارم جدیدا یه کوچولو بهتر شدم ولی خب هنوزم خجالت میکشم انشاءالله کم کم بتونم اعنماد به نفس لازمو‌پیدا کنم

9 پسندیده

حتما .انشالله به زودی

اعتماد بنفس هم مثل سایر مهارتهای زندگی نیاز به تمرین داره.انشالله با تمرینات بیشتر اعتمادبنفست بیشتر و بیشتر میشه :rose:

7 پسندیده

من با آقای استیو کافمن موافقم. سایه زدن بعد حدود ۳ - ۴ روز خسته کننده میشه ولی خوب باید تموم کنم و این انگیزه باعث میشه اون یکی دو روز آخر رو هم بخونم و سایه بزنم.:upside_down_face:

6 پسندیده

وااااااااااااااااااااااااااای :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:، آقا چه انرژی به من دادین با این مقاله @YoKambiz، چقد دوست داشتم، همه خستگیم در اومد :rose::rose::rose:
شما چه نوشته های پنهانی داری که من هنوز ازش بیخبرم :joy::joy::joy:، کاش زودتر دور شه :blush::blush::blush:
من و این همه خوشبختی محاله :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
خداقوت استاد جوان و با انگیزه :rose::rose::rose:

9 پسندیده

ممنون کامبیز جان مقاله خوبی بود من قبلآ تکنیک سایه میزدم دقیقآ چند روز اول حالم خوب بود مثلآ از روز سوم دیگه حس خسته کننده بودن این روش به آدم دست میده به خاطر همین دیگه ادامش ندادم.

8 پسندیده

منم همین نظرو داشتم.

فک کنم تهش 30 بار زدم :joy:

8 پسندیده

سلام

من یه روش که از تکنیک سایه خسته نشم رو شرو کردم ولی باز به یه مشکل خوردم
تو پیاده روی با هدفون گوش میدم زبانو ولی یهو به خودم‌ میام که فایل صوتی تموم شده من حواسم پرت شده
دوباره تکرار میذارم سعی میکنم تمرکز کنم ولی نمیشه

چجوری وقتی کاراتونو انجام میدید زبان گوش میکنید؟

8 پسندیده

هنوز ذهنتون تمرین داده نشده. این موضوع نیاز به تمرین داره.

و صد البته چیزی که گوش میدید هم مهمه. اگه اون موضوع براتون جذابیت نداشته باشه مطمئناً حواستون پرت میشه.

سعی کنید چیزی گوش بدید که شما رو به فکر فرو ببره.

12 پسندیده

اگر ترجمه متنی که انتخاب کردم نداشته باشم مشکل نداره با این روش سایه بزنم؟

5 پسندیده

در کل ترجمه متن برای سایه زدن نیاز نیست. این تئوری زمانی مد نظر قرار میگیره که شما کاملا صفر هستید.

شما فقط سعی کنید درس رو بفهمید و هر از چند گاهی سایه بزنید

9 پسندیده

۱روش کاربردی اما گاهی از حوصله ی آدم خارج میشه :wink::wink::wink::joy::joy::joy:
۱دنیاتشکر :rose::rose::rose::bouquet::bouquet::bouquet::bouquet:

3 پسندیده

همیشه و هر روز سایه زدن رو مخ میره تو انگلیسی قدرت من 5 بار درس و گوش میدم دوبار آخر سایه میزنم اوایل خیلی خیلی واسم سخت بود الان بهتر شده ولی هنوز نتونستم باهاش کنار بیام به نظرم از اون مهارتاست که بعضیا دارن بعضیا ندارن

5 پسندیده

سلام . ببخشید من جواب میدم تا آقا کامبیز بیان
تکنیک سایه خیلی خوب و مفیده :grin: پس حتما استفاده کنید
فقط نکته ای که هست اینه که دروس اصلی قدرت رو خیلی سخت میشه سایه زد ، خصوصا برای کسی که اوایل کار هست
پیشنهاد میکنم روی همون دروس داستان کوتاه و دیدگاه سایه بزنید
سایه زدن دروس اصلی قدرت رو بذارید از نیمه ی دوم ( دروس 15 به بعد ، اگه حال کردین ، اگر بازم سخت بود که هیچی )
در کل با اینکه سخته ولی چالش خیلی خوبیه

دوره ی داستان های واقعی رو بهتر میشه سایه زد

12 پسندیده

من تو هفته اول استفاده از قدرتم
داشتم مقاله ها و تاپیک های مربوط به سایه زدن رو میخوندم چون خیلی با این روش آشنا نیستم

ممنون نکته خوبی بود چون الان خودمم احساس کردم نمیتونم درس اصلی رو سایه بزنم

ولی الان تو یه مقاله ای از آقای کشاورز درباره نیم سایه زدن خوندم و یه کلیپ نمونه هم بود که نگاه کردم اونم روش جالبی بود فکر کردم اگه روی درس های اصلی نتونم سایه بزنم تکنیک نیم سایه رو اجرا کنم ولی روی داستان کوتاه و دیدگاه ها سعی میکنم سایه رو کامل اجرا میکنم

فکر میکنم برای من که تازه این تکنیک رو شروع کردم تا وقتی که مهارتم بیشتر بشه نیم سایه هم تکنیک خوب و مفیدی باشه

7 پسندیده

توضیحات مربوط به سایه رو آقای مهران فرمودند.

اما یه نکته. من به شخصه هیچوقت سایه نمیزدم. :+1:

آیا بدون سایه میشه زبان یاد گرفت؟ بله.

هر شخص یه تکنیک و برنامه خاص نیاز داره. ممکنه برای برخی افراد از جمله خودم زدن سایه بیهوده و خسته کننده باشه. برای همین موضوع منم سایه نزدم. شاید مجموعا در طول یادگیریم 20 بار سایه زده باشم.

سعی کنید فعالانه گوش بدید. با دقت و تمرکز کافی به سوالات پاسخ بدید.

14 پسندیده

چرا زبان‌آموزی ضروری‌تر از همیشه است؟

به اواخر دهه دوم قرن بیست و یکم نزدیک می‌شویم. با توجه به رشد پر شتاب علم و فناوری، ساکنان کره زمین در اواخر قرن جاری، وقتی بخواهند زندگی امروز ما را تصور کنند، احتمالا حالشان بسیار شبیه شهروندان دهه ۱۳۰۰ خورشیدی خواهد بود. ما هم همچون ساکنان آن دهه احتمالا برایمان سخت است بخواهیم زندگی روزانه بشر را در پایان این قرن تصور کنیم.

خلاقیت، همکاری، ارتباط و تفکر انتقادی از مهم‌ترین مهارت‌های مورد نیاز شهروندان قرن بیست و یک است. زبان در تمامی این مهارت‌ها نقشی حیاتی ایفا می‌کند. اقتصاد و فرهنگ جهانی بیش از پیش در هم تنیده است. اینترنت و فناوری اطلاعات تغییرات عمده‌ای را در زندگی فردی و اجتماعی بشر امروز پدید آورده است. نیاز به دانستن زبان‌های جدید کم‌کم به یکی از مهارت‌های ضروری شهروندان امروز جهان تبدیل می‌شود. اما چرا زبان‌آموزی ضروری‌تر از همیشه است؟ پژوهش‌های جدید دانشگاهی در این باره چه می‌گویند؟

مطالعات بسیار پیشرفته با کمک ابزارهای جدید دریچه‌های تازه‌ای را از زبان برایمان می‌گشاید. مطالعات بینارشته‌ای فراوانی در حوزه‌های جدید مثل عصب‌شناسی زبان، زبان‌شناسی رایانشی، جامعه‌شناسی زبان، روان‌شناسی زبان، فلسفه زبان، فراگیری زبان دوم، آموزش زبان، زبان‌شناسی حقوقی، زبان‌شناسی شناختی و شماری دیگر هر روز درکی کامل‌تر و دقیق‌تر از پدیده زبان در اختیارمان می‌گذارند.

6 پسندیده