کمک به کمبود انگیزه

من‌یه‌چن‌وقتیه‌انگیزم‌کم‌شده‌به‌زور‌دارم‌زنجیره‌هامو‌کامل‌میکنم…زنجیره‌مم‌۶۵تا‌شده‌بنظرتون‌مشکل‌چیه

2 پسندیده

سلام
دنبال انگیزه نباشید
باید تعهد داشته باشید
اصل یادگیری تعهده نه انگیزه

درضمن میتونید از منابعی که خیلی دوست دارید استفاده کنید
مثلا یه کتاب ساده بخون
یه پادکست گوش بده
در کل سعی کن که خودت غرق دریای زبان کنی

6 پسندیده

توصیه من اینه که زبان رو صرفا به گرامر و کلمات و دروس پایه ختم نکنید. برید بخش های دیگه اپ مثل زیبوک یا زوم، کتاب های داستانی، انگیزشی، موفقیت، رمان های متنوع و … رو هم بخونید. این تغییر می تونه انگیزه رو برگردونه.

3 پسندیده

ممنون‌از‌هردوتاتون‌بقیه‌بچه‌هاهم‌نظراتشونو‌بگن‌لطفا‌خوشحال میشم :smiling_face_with_three_hearts:

3 پسندیده

انگیزه مهم نیست هدف مهمه تو هر کاری ورزش خوندن زبان هر کاری هدف لازم داره ن انگیزه…
بعد این ک اگ میتونی ی دوره دیگ رو شروع کن شاید دوره ای ک‌توشی خسته کننده شده برات

3 پسندیده

دوست گرامی بی‌انگیزگی تو مسیر یادگیری زبان برای هر شخصی میتونه اتفاق بیفته. پس اگه تو هم الان دچارش شدی، اصلا نگران نباش چون تنها نیستی :blush:

گاهی اوقات واقعا نمیشه درمانی برای بی انگیزگی در زبان انگلیسی داشت. پس دوست من لازمه که کمی اراده‌ی خودت رو قوی‌تر کنی و با وجود این‌که انگیزه‌ات پایینه، خودت رو ملزم کنی که ثبات داشته باشی. چون می‌دونم که هدف‌های خیلی بزرگی تو ذهنت داری و یادگیری زبان انگلیسی می‌تونه تو رو به اون هدف‌هات نزدیک‌تر کنه.

پیشنهاد میکنم حتما نگاهی به مقاله‌ یا ویدئوهای زیر بندازی تا بتونی انگیزه‌ات رو دوباره به دست بیاری:point_down:t2::point_down:t2::point_down:t2:

https://zabanshenas.com/انگیزه-در-یادگیری-زبان-انگلیسی/

5 پسندیده

سلام به شما.همونطور که خیلیا میدونن انگیزه یه چیزیه مثل فصل ها که گاهی میاد گاهی میره(البته بعضی از دوستان که انگیزشون همیشه بالاست اونا به مرحله اشتیاق سوزان رسیدن وگرنه انگیزه چیزی نیست که همیییشه باشه)و اینکه نباید فقط پیش بردن کارت رو بر مبنای انگیزه بزاری چون همونطور که گفتم همیشگی نیس بلکه باید متعهد بود چون برای هر کاری اگر واقعا متعهد باشی همیشه یه راهی وجود داره و مهم تر از همه چیزی که بی انگیزگی زیادی میاره سطحی کار کردن و هدف فقط تمام کردن کاره این واقعا نابود کنندس تو هر زمینه ای. باید همیشه عمیق کار کنی بخصوص در اوایل کار چون عوایل اگه عمیق نباشی یه سری کارارو سر سری انجام میدی ولی وقتی به مراحل بالاتر میرسی میبینی دیگه نمیتونی انجام بدی چون پایه کارت از ابتدا سست بوده.و یه چیز مهم دیگه که بگم اینه‌که همیشه خودت رو در زمره افراد موفق بدون چون افراد موفق حس و حال نمیشناسن بی انگیزگی و بی حالی نمیشناسن اونا مث ذره‌بین تمرکز کردن روی تعهد ها و اولویت هاشون.اینو بدون که شعله های خورشیدی به این بزرگی و عظمت تا زمانی که متمرکز نشدن قادر به سوزاندن چیزی نیستن پس همیشه متمرکز باش نزار افکارت پریشان و پراکنده باشه به افکارت جهت بده و در یه سمت و سوی مثبت بزار هدایت بشن و اعمال و افکارت در یک جهت باشن تا کارات ثمر بده و بالاترین بازدهی رو داشته باشه.در غیر این صورت وقت تلفیه که مثلا افکارت در یه جهت و کارات در جهت دیگه باشه اینجوری چیزی جز آشفتگی و بلا‌تکلیفی نصیبت نمیشه.یه چیز خیلی خیلی مهم که بیشتر افراد موفق و چهره های موفق اینو میگن اینه‌که زمان انجام هرکاری دقیقا همون وقتیه که حوصله اون کارو نداری چون خود این اقدام رفته رفته باعث انگیزه و اشتیاق به کار میشه در اوایل یه خورده سخته ولی درست میشه اما شما همون زمان که دارین سختی میکشین در حال ترتیب دادن بزرگترین نظم در زندگی هستین یعنی عادت به سختی ها چون بعد به مدت براتون عادی میشه و تبدیل به عادت میشه و انجامش برات راحت میشه.زمانی که بی انگیزه میشین همون موقع بلند شید و یه کاری رو صورت بدین و چه چیزی بهتر از اون کاری که حوصله‌شو ندارین چون همون کاری رو که حوصله‌شو ندارین به احتمال زیاد مهم ترین کار باشه و مردم همیشه سعی میکنن برای انجام ندادن اون کارها خوشون رو با هزارتا کار دیگه مشغول کنن تا فقط لحظه‌ای به اون فکر نکنن غافل ازینکه اونکار ممکنه دنیاشونو تغییر بده.

6 پسندیده

دوستان حرفای خیلی جالبی و زیبایی گفتن منم بر حسب تجربه میگم اول اندازه همین دو ماهی که خوندی جایی پیش کسی یا تو همین تالار خودت رو تست کن اگه تو خودت تاثیری دیدی که حتما همین طوره قطعا انگیزه ات بر میگرده و یه راه حل ساده دیگه تو روش خوندنت تغییر ایجاد کن مثلا زمان گوش کردنت رو کم کن یا زمان خوندنت رو اضافه کن یا …هر چیز دیگه ای که الان انجامش نمیدی.
مطمئن باش تاثیر داره

2 پسندیده