کمک گیج شدم

سلام من تازه اومدم و مبتدیه سطحم
جوری که من متوجه شدم باید کتاب داستانارو بخونم
ولی چجوری گرامرشو بفهمم!!
تا گرامر نفهمم چجوری جمله بسازم؟
باید چجوری شروع کنم!

4 پسندیده

کلا شعار زبانشناس اینه که بزار نا خوداگاه یاد بگیری … البته بستگی داره برای چی میخوای زبان یاد بگیری … مثلا من خیلی دوست دارم مکالمه کنم و فیلماشونو متوجه بشم .پس فقط کافیه داستانو بخونم خودمو درگیر گرامر نکنم … درسته ی جاهایی سوال پیش میاد برامون میتونیم تو تالار بپرسیم ولی خیلی خودمونو در گیرش نکنیم … منم مثل شما مبتدیم

6 پسندیده

سلام
اول اینکه خوش اومدین
نگران نباش
زود پیشرفت می کنی
قبلا خانم برومند به یک نفر دیگه که سئوالی مشابه سئوال شما داشت این جواب رو داده بود
امیدوارم برای شما هم نفید باشه
موفق باشین :deciduous_tree:

و اینم جواب آقای کشاورز

7 پسندیده

دوس دارم بتونم راحت صحبت کنم
فیلم ببینم
ولی خب با داستان که نمیشه
اصن تو مخم نمیره که وقتی ساختار نمیفهمم چجوری یاد میگیرم
مثلا زمان اون جمله رو نمیفهمم الانو داره میگه ، فردارو میگه ،

4 پسندیده

ببین تصور کن ی بچه وقتی میخواد حرف بزنه مگه بهش میگن جملتو اینطوری بگو برای زمان ایندس … یا اینطور بگو برا گذاشتس … اصلا گرامر نخون … ی پیش زمینه داشته باش ازش ولی تمام وقتتو براش نزار … اقای کامبیز کشاورز میگن کلا ۱۰ درصد گرامر مهمه ن بیشتر … منم اصلا خودمو در گیر نکردم … ی جاهایی برام سوال شده تو تاالارم پرسیدم بچه ها خیلی کامل جواب دادن در همین حد .دیگه تو عمق ماجرا نرفتم …داستانیی انتخاب کن که بالذت بخونی برات حوصله سر بر نباشه …

6 پسندیده

فقط قبل شروع زبان اینو هی به خودت بگو که این راه صبررر زیاد میخواد و استمرار با پشتکار این سه تا مهم ترین چیز تو یادگیری زبانه … خسته نشو .اگرم شدی نا امید نشو … چون با تجربه هایی تو این تالار هستن که دقیقااا راه ماهارو رفتن الان عالیین :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

5 پسندیده

خیلی برام عجیبه که بدون گرامر … :grinning:
ولی خب یکم پیش میرم ببینم چی میشه
ممنونم ازتون

5 پسندیده

خواهش میکنم … بدون که کار راحتی نیس … امیدوارم موفق بشی :heart_eyes::heart_eyes:

4 پسندیده

با شما موافقم زرگل خانم من با بچه ها زیاد سر و کله میزنم مثلا دور و برتون یه بچه که داره کم کم جملات را کامل میکنه ببینید و دقت کنید ببینید چطور در اولین بار یا شاید دومین بار فعل رو اشتباه میگه مثلا میخواد بگه من غذا میخوام میگه من غذا میخواد یا اصن فعل را نمیگه و کم کم با شنیدن و تکرار یاد می گیره که چی بگه و کسی کلاس دستور زبان براش نمیزاره و بعد از حدود 3 سال کلی کلمه بلده و همینطور جمله میسازه چون این شرطی شدن ملکه ی ذهنش شده
شاد باشید

7 پسندیده

دقیقاا… من خیلی وقتا شده خسته بشم …وقتی بچه داداشمو میبینم که برای خودش هر چیز اشتباهیی میگه دوباره شارژ میشم … نمیترسه از اشتباه کردن ‌‌. بهش سخت نمیگیرم چون میدونیم میتونه .‌ درسته شرایط ما مثل بچع ها نیس … ولی دلیل نمیشه بگیم اصلا نمیشه … :ok_hand::ok_hand:

4 پسندیده

سلام
بله همینطور هست که شما گفتین و درادامه اینکه
١: بچه ها نمی ترسند از اشتباه
٢-تکرار می کنند
٣- خوب گوش می کنند
۴- از خنده دیگران نمی رنجند
۵- منتظر چالش یادگیری کلمه ی جدیدند
۶- فقط توی اینا بگو تا اینو بت بدم لج نمی کنن و حرف شما را دقیقا تکرار می کنن
٧- خودشون رو باور دارن
٨- نمیدونن چند تا لغت باید یاد بگیرن تا کلا بتونند حرف بزنن و نمیدونن چقدر زمان دارند مثلا اگه میدونستند ۵٠٠ کلمه برای صحبت کردن اونم برای نیازشون کافیه فعلا ١٠٠ تا از واجب هاشو یاد می‌گرفتند تا بعدا سر فرصت بقیه شو یاد بگیرن
٩- در مورد معنی ها زیاد ریز نمیشن چون هرکلمه را تو کاربردش یاد می گیرند
و خیلی چیزای دیگه
شما هم اگه به موردی برخوردین بنویسید تا من و دوستان درس بگیریم.
مرسی از همراهی شما

6 پسندیده

خیلی کامل گفتین :clap::ok_hand:ممنون
@mostafa264

2 پسندیده

سلام دوستم . خوشومدی . منم ی مبتدیم و توصیه زبانشناس اینه ک مبتدیها ک لغات کمی بلدن ابتدا دایره لغات رو بالا ببرن . چون فاکتور مهمیه ‌ و برای مکالمه واقعا بیسه و حتما نیازه .
نگران نباش و حتما ی کوچولو تو تالار چرخی بزن و از تجربیات دیگران بهره مند شو ک واقعا کارسازه .
ضمن اینکه میتونی همین ابتدای راه در چالش های مناسب خودت شرکت کنی و در کنار دیگر دوستان تجربه بگیری و امید بدی . منتظرتیم :hibiscus:

خلاصه اینجا پر از چالش و چاله چولس :smile: کم کم خودتو برسون

5 پسندیده