3 کتاب انگلیسی که تمام مردان باید بخوانند!

یادگیری زبان انگلیسی با کتاب‌های جذاب!

:blue_heart: سلام رفقای عزیز زبانشناسی، امیدوارم که حالتون خوب باشه.

:star_struck: به مردان عزیز زبانشناس توصیه می‌کنیم این کتاب‌ها رو برای یادگیری زبان انگلیسی از دست ندن!

:smiling_face_with_three_hearts: خبر خوب اینه‌ که این کتاب‌ها داخل اپلیکیشن زبانشناس در دسترستون قرار گرفتن.

:blue_heart: توی کامنت‌ها منتظر نظراتتون درباره این کتاب‌ها هستیم.

لینک ویدئو در تلگرام

لینک ویدئو در اینستاگرام

8 پسندیده

In my opinion", books have no gender"!
Women should be themselves and not be ashamed, and men should change the common equations of technology and build the biggest brand in the world???
If it says (be yourself, girl) on the book, it doesn’t mean that the book is only for girls
Do not follow stereotypes

9 پسندیده

سلام،
عالی و ممنون.
اما، به نظرم با هیچ استانداری ۵۹ سال سن، پیرمرد محسوب نمی شه.

5 پسندیده

Hello. In this case, I agree with you that books have no gender and that women can use technology to change the world even better than men.

:blue_heart: :seedling:

8 پسندیده

کتاب دخترونه پسرونه ندیده بودم جدیده ؟

3 پسندیده

زبانشناسی ها بعضی وقتا حرفای عجیبی می‌زنن!
کتاب هایی که باید مردان بخوانند!!
حالا فکر کردین اگه برای ما مردان مثل زنان کتاب معرفی نکنین از زبان شناس استفاده نمی‌کنیم؟! :joy:

2 پسندیده

از ابتدا تا انتهای متن فقط این مسئله فکرم را درگیر کرد که چرا به کتاب هم برچسب تفکیک جنسیتی خورده؟ آن هم در زبانشناس که کمی از فصاهایی مانند اینستاگرام لول بالاتری دارد؟!
آیا می‌دانید که در کشورهای جهان اول اسباب بازی را تفکیک نمی‌کنند که کودکان از همان ابتدا ذهنشان درگیر این مسائل نشود؟ که اقلیت های جنسی (رنگین کمانی ها) دنیای امن تری داشته باشند
امیدوارم ما هم با استفاده از واژه های درست ایران را روز به روز برای همه امن تر و بهتر کنیم.

4 پسندیده

برادر من بنده خدا نگفت فقط باید مردان بخونن گفت باید مردان بخوانند و این دلیل نمیشه که منطورشون این باشه خانم ها این کتابارو نخونند شما که دم از جهان اول و سوم و… میزنی لطفا اول متن رو درست بخون ببین چی گفته و نمی دونم چرا اینستاگرام رو با زبان شناس مقایسه میکنید، این دوتا کلا بحثشون جداس.

منظور کلی تفکیک جنسیتیه
نیازی به گفتن “کتاب هایی که مردان باید بخوانند” نیست این مسئله ریشه اش عمیق تر از این صحبت هاست و سالیان ساله که ادبیات جنسیت زده وجود داشته و خواهد داشت
خواننده متن این حق رو داره که نویسنده رو نقد کنه و به چالش بکشه

خب نقد باید درست باشه و کاملا از نوع نوشتنشون مشخصه که به تفکیک جنسیتی و… اشاره نداره و شاید منظورش این باشه که با توجه به محتوایی که داره مردان باید این کتابارو بخونن و نگفته خانم ها نخونن، تفکیک جنسیتی وقتیه که یک جنس خاص رو کامل محدود کنیم و اجازه اون امر رو بهش ندیم نه این که بهش حق انتخاب بدیم، به نظرم این تاپیک فقط در حد توصیه بود نه چیز دیگری

متاسفانه با تعریف شما از تفکیک جنسیتی موافق نیستم اون چیزی که شما فرمودید متوسل شدن به زور و اجبار هستش که مسئله دیگه ایه
مثالی میزنم مثلا من وقتی به فردی میگم خیلی مردی یا خیلی نامردی به این معنیه که جنس مرد رو برتر میدونم و به طور پنهان جنس زن رو پایین تر از مرد قرار دادم و به این ادبیات میگن جنسیت زده که من در کامنت عرض کردم
حالا وقتی یک نفر به هر دلیلی میگه کتاب هایی که مردان باید بخوانند مردها رو از زن ها جدا کرده که این یعنی هم تفکیک جنسیتی هم ادبیات جنسیت زده

این تعریف از من نیست، این در اکثر کتاب های جامعه شناختی وجود داره و مورد قبوله.
خب بحث تفکیک با زور و اجبار هستش و نه چیز دیگری چون یه عامل محدود کننده باید درش وجود داشته باشه که بشه گفت تفکیک!
اون بحث مرد و نامرد هم بازهم ربطی به تفکیک جنسیتی یا ادبیات جنسیت زده و… نداره چون اینجا مرد رو میتونیم مجاز بگیرم و اون رو جزیی از کل بدونیم که به همه اقلیت جنسی اشاره داره یا اصلا بهتره بگم به انسان اشاره داره و در آخر میگم این فقط به برداشت خودمون مربوط میشه و خوشبختانه الان بخاطر روشن فکر شدن اکثر مردم این برداشت های غلط وجود نداره.

اگر دوست داشتی شمارتو بگو تا واتس اپ صحبت کنیم و اینجا به نظرم جاش نیست
موفق باشی

اون مثالی که زدم عرض کردم ادبیات جنسیت زده نه تفکیک جنسیتی
مطالبی که میگم از خودم نیست و گفته هزاران کتاب معتبر فمینیستیه
مثال مرد و نامرد هرچند که خیلی ها مثل شما معتقدند که منظور انسان هست ولی به طور پنهانی اشاره به برتری مرد داره
تازه این یه مثال بود اگر بخوام همه مثال های ادبیات جنسیت زده رو عرض کنم در یک کتاب قطور هم جا نمیشه
متاسفانه مثل شما خوشبین نیستم چیزی که من میبینم روشن فکری نیست و بیشتر ادای روشنفکریه وگرنه خیلی از همین ها هنوز هم زن رو ناموس و رابطه جنسی زن رو هرزگی میدونن

خودتون دارید میگید فمنیستی… با مرد سالاری هیچ فرقی نداره و هر دو اصل و پایشون اشتباس

شت
شما فمینیسم رو با مرد سالاری برابر کردید؟
من واقعا دیگه صحبتی ندارم

خب اصلا اصل و پایه فمنیسم به چی اشاره داره خودت توضیح بده و هدف از تشکلیلش چی بوده

واقعا از حوصله من خارجه که بخوام چیزی که به راحتی در دسترس هست رو برای شما توضیح بدم
لطفا سرچ کنید بخونید کتاب تهیه کنید بخونید
در یک جمله فمینیسم یعنی زن و مرد دارای حقوق برابر هستند

یکم برو تحقیق کن ببین فمنیسم چقدر ارزش مرد ها رو پایین میبره و در اکثر عرصه ها خانم هارو برتر میدونه.
هدف اولیش کاملا درست بود و مبنی بر برابری حق زن و مرد بود ولی متاسفانه این هدف به خوبی محقق نشده و الان تبدیل به همون مردسالاری شده(از نوع زنانه!)

1 پسندیده