چطور با تکرار دوست باشیم؟

سلام به همگی
من این اپ رو حدود ۱۳۰ روز بعد از نصب کردنش شروع کردم براش زنجیره بسازم🤦🏻‍♀️
الان ی زنجیره ی ۱۴ روزه ساختم که البته با کمک عقب بردن تایم گوشی بوده😅
اما مشکل:دوره هامو نگاه کردم دیدم ی ۲۰ تایی منبع از سطح a1 و a2توش هست و بعضی ها رو حتی ی بار هم پلی نکردم.
اضافاتش رو حذف کردم الان داستان های خیلی ساده،نیمچه داستان ها،انگلیسی بدون تلاش و چند دوره ی دیگه دارم ولی اون قدری که aj گفته درس ها رو نخوندم چون وسط درس برام خسته کننده میشد یا میرفتم منابع دیگه رو امتحان کنم
نمیدونم باید چطوری خودم رو وادار کنم توی همین دوره ها بمونم و ادامه بدم ،اینجا میپرسم شاید کسی این شرایط رو تجربه کرده باشه و بتونم از تجربش استفاده کنم🌹
(توی زبانشناس سطح ۲ هستم و انگلیسی رو بیشتر برای دانشگاه بهش نیاز دارم)

4 پسندیده

9 پسندیده

سلام خوشومدین . در نهایت هر درسی رو ک برای خوندن انتخاب کردین لازمه ک صبوری و تکرار و تمرین داشته باشید .
از تکنیک سایه و ۵ استراتژی مهم تقویت زبان استفاده کنید تا تبحرتون بالاتر بره .
منم مبتدیم و سال اول تایم خیلی کمی رو برای زبان گذاشتم و در کنارش باندازه کافی سایه رو تکرار نکردم و پشیمانم اما نه با احساس بد .
و چون کوچه پس کوچه های تالار رو هم کماکان مطالعه میکنم از تجربه دوستان در مورد نحوه خوندنشون و دلزدگیهاشون حین خوندن ک برای خودمم پیش اومده استفاده کردم و تشویق دوستانی ک تا بحال حتی ندیدمشون منو دلگرم تر و ثابت قدم کرد .
صبوری و تمرین بیشتر + شرکت در چالشهای دلخواهتون × تشویق دوستان نسبت ب گزارشها و درد دلهای زبانیتون ، = ماندن و ادامه دادن در زبانشناس تا رسیدن ب مقصود .
:ok_hand::wilted_flower: خوش بدرخشی موفق :+1::wilted_flower:
@abc

6 پسندیده

خانوم احمدی مثل همیشه عالی همچیزو بیان میکنه به سبک خودش :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::rose:
عزیزم اون خسته شدن از تکرار کردن برا هممون هست فک نکن فقط مشکل خودته و بقیه با علاقه ی درسو هی تکرار میکنن … ن همه خسته میشیم ولی میدونی وقتی به تهش فکر کنی حتی اگه صدبارم گوش بدی قابل تحمله چون میدونی هدفت چیه چون میدونی تلاشت بیخودی نیس قرار ازش جواب بگیری :ok_hand:

6 پسندیده

این ویدئو قشنگ بود ممنونم :blossom::blossom:

5 پسندیده

متشکرم از شما :rose::rose:
این ۵ استراتژی رو از کجا میتونم دربارش بیشتر بدونم؟

6 پسندیده

درست میگید اصلا بهش دقت نکرده بودم مرسی :cherry_blossom::cherry_blossom:

5 پسندیده

سلام دوست گرامی ،در بخش گفتگو براتون ویدئو هایی از طرف زبانشناس ارسال میشه

در ضمن تو تالار خیلی در موردش صحبت شده اگه کاوش کنید حتما پیدا میکنید

6 پسندیده

سپاسگزارم :pray:t2::blossom::blossom:

4 پسندیده

@abc سلام دوست خوبم.

چیزی که من از گفته های شما برداشت کردم این بود که شما از لحاظ زبان خوندن خیلی تنوع طلب هستین و فکر میکنین با منابع زیاد و متنوع خوندن میتونین به هدفتون برسید(البته تنوع خوبم هست ولی اگه در ابتدای کار باشی باعث دلزدگی و انباشته شدن منابع و اختلال در تمرکز میشه چون مدام فکرت رو منابع مختلفه و نمیتونی روی یکیشون به خوبی تمرکز کنی).

الان شما گفتین توی دوره هاتون ۲۰تا منبع بوده که اکثرشونو باز نکرده بودین.تازه الان که بعضیاشونو حذف کردین بازم یه عالمه دیگه ازشون مونده.شما الان کمه کم ۷ یا ۸ منبع رو انتخاب کردین که این درست نیس و همینه که از تکرار خسته میشین چون نگاه میکنین به این همه منابع که باید همشونو تکرار کنین خسته و دلزده میشین و تمرکزتون از بین میره.

طبق گفته مربیان و اساتید زبانشناس و همینطور کاربران باتجربه باید یک منبع اصلی و انتخاب کنی و بخش بزرگی از انرژی و تمرکزتو بزاری روش و در کنارش یک یا دو منبع و یا الی سه منبع کنارش باشه ن زیاد.بنظرم شما دوره پایه بدون تلاش رو اصل قرار بدین و در کنارش نیمچه و یکی از دوره های مکالمه انگلیسی رو بخونین اینجوری دیگه منابع زیاد نیست و تکرار کردن برات لذت بخشه.

7 پسندیده

دقیقا🥲

خیلی از راهنمایی تون ممنونم محبت کردید :sunflower:

5 پسندیده

@abc خواهش میکنم دوست خوبم موفق باشید⚘⚘

4 پسندیده