جوگیر تو یادگیری، فست لرنینگ، شورشو دراوردن

آقا کیا این مشکلو دارن تو یادگیری خیلی جوگیرن:brain::joy:

من اصلا صبور‌ نیستم ، روزی ۱,۲ ساعت بعضی اوقات ۳,۴ ساعت بیشتر از اینم مغزم خسته میشه، بتونم بیشتر وقت میزارم؛ البته میشه ولی میترسم انگیزم برای یادگیری کم شه مداوم انجام ندم

میدونم پروسه یادگیری زبان پروسه طولانیه ، اینم میدونم نظمو یادگیری مداوم بهتر یادگیری فشرده است؛

هروز دو تا کاپ اسپرسو میخورم بعضی اوقاتم سه تا،
آیا باید ترکش کنم؟ شنیدم همون قد انرژی میده انرژیو میگیره
اصلا ترکش تو یادگیری بهتر تاثیر میزاره ؟

یا کلا تمام حواس پرتیا مثل اهنگ فارسی ، تلگرام، یوتوب حذف کنم
از پادکست و کتاب، داخل زبانشناس استفاده کنم برای هم سرگرمی هم کل input بیشتر انگلیسی
یوتوبم البته بکار میاد ولی محتواهای فارسی حواس پرتیه
آیا باید برای یادگیری عمیق تر و زودترو بهترو تمام حواس پرتیا رو پاک کرد کل زمان گذاشت برای یادگیری زودتر انگلیسی یا میشه با همین آروم و پیوسته نتایج عالی گرفت همزمان کارای دیگه کنیم تکلیف چیه ؟ چیکار کنیم ی گارانتی تضمینی بزاریم روی یادگیریمون.

4 پسندیده

سلام
به نظر من آره یه کم زیاده رویه😅
هدفت از یادگیری زبان چیه؟
مهاجرت ؟ پیشرفت کاری و پیشرفت فردیت؟یا آیلتس؟
درمورد قهوه باید بگم خب اعتیاد آور هست ، انرژیت رو زیاد می کنه و سوخت و ساز بدنت رو زیاد می کنه، اما از اون طرف قضیه زیادش باعث مشکلات دندان و معده میشه. حالا تپش قلب به کنار🤐 خوابتم مختل می کنه.
نظم تو یادگیری خیلی مهم تره در مرتبه بعدی میزان خوندنت، اینکه یه روز ۴ ساعت بخونی ، اما ۳ روز هیچی نخونی خیلی برات جواب نمیده .(البته اینا نظر منن و هر کسی برای یادگیری خودش متناسب با روحیات خودش جلو میره.)
از زنجیره کمک بگیر بذارش مثلا روزی نیم ساعت و هر روزی که تونستی از نیم ساعت بیشتر بخون، اگه بیشتر نشد ناراحت و بی انگیزه نشو مهم اینه که تو مقدار پایه رو خوندی😉
همین دیگه امیدوارم موفق باشی❤️

6 پسندیده

این جمله دوستمون واقعا درسته.
باید بتونیم استمرار رو داشته باشیم با منابع مناسب سطحمون.
یه منبع اصلی و دو منبع فرعی.

سطح زبانتون رو بفرمایید تا منبع مناسب سطح خودتون رو راهنمایی کنیم

5 پسندیده

سلام، منم وقتی زبانشناس رو نصب کردم خیلی خیلی خیلی ذوق زده بودم. زبانشناس گمگشته ای بود که مدتها دنبالش بودم. انگاری ده تا اپلیکیشن زبان رو باهم تو خودش داشت. بقیه‌ی اپلیکیشن ها که در مقابل زبانشناس انگشت کوچیکش هم نبودن پاک کردم. تلگرامم که بهش معتاد بودم و همه‌ی وقتم رو میگرفت کم کم لاگ اوت کردم الان ماهی یه بار بزحمت چک میکنم. قهوه نسکافه به به هرچند برام ضرر داره و دکتر گفته کم خونی میاره ولی خب انصافا انرژی بانشاطی میده. ساعت طلایی تونو واسه مطالعه پیدا کنین و قبلش قهوه تونو بخورین و دوره اصلی که ادمین های زبانشناس بهتون توصیه کردن رو در ساعت طلایی تون بخونین. حالا میخواد دوره قدرت یا دوره داستانهای واقعی یا هر چیز دیگه ای باشه. برای من دوره جورجیانا بود شبیه همین دوره های قدرت و … است و من خیلی صداشو و تدریس جورجیانا رو دوست داشتم. زیلیون بار گوش میدادم. ساعت طلایی هرکی با دیگری فرق میکنه. یکی صبح زود بهتر و پر تمرکز تر مطالعه میکنه یکی بعد از یه چرت عصرگاهی، یکی هم تو خلوت شبانه ساعت طلایی شو پیدا میکنه. بعد از اون دیگه کارایی و تمرکز بطور طبیعی میاد پایین. وقتی انرژیم کم میشه کتابای زیبوک و فیلمها هست. کلا کسی که میره دنبال زبان، اونو همه جا میتونه پیدا کنه. شبکه های انگلیسی زبان، اخبار سی ان ان و غیره. با زبان باید زندگی کرد. این روش من بود. و واقعا مفید بود.

15 پسندیده

زنجیره ام اوکیه ، وقتی بیدار میشم هدف روازنه رو تایین میکنم تمومش میکنم بعد باقی کارا، برا من بیشتر یادگیریش بیشتر فردیته، استفاده از محتوا خارجی که ۸۰ درصد اینترنتو گرفته.
و ی چیزیو نفهمم دیوونم میکنه باید حتما بفهممش، و به این موضوع همش فکر میکنم اگه یاد نگیرم بعدا پشیمون میشم.

4 پسندیده

اخرین بار خود زبانشناس تست گرفت ازم B1 شد،(پاور انگلیش پیشنهاد شد) الانم دارم دوره رو میگذرونم ،
اول دوره رو میرم گوش میدم بعد دیدم حوصله بیشتر دارم ، هرچی که میتونمم بفهممش گوش میدم
به صورت گسترده feel good english یا biritish council

4 پسندیده

دوره خوبیه چن تا فایلشو گوش دادم، نظرت راجب feel good english چیه؟ به گوش من نچرال تر طبیعی تره همه ی دروسهاش انگیزه بخشه ، و شخصا گوینده آقا بیشتر دوس دارم، دوره جورجیانا برات بازخوردی داشته؟ تو جنبه های دیگه زبان ؟ مثل فهمیدن ی فیلم ، ویدیوی

3 پسندیده

اینکه دوس داری یاد بگیری و براش تلاش می کنی عالیه…
ولی پشیمونی فقط انرژیت رو می گیره. اینو قبول کن که تو یک انسانی با یه سری ویژگی ها و نقص ها… تو دنیا کلی مطلب وجود داره برای یادگیری اما ما که نمی تونیم به ۱۰۰ ٪ مطالب برسیم.
پس سعی کن وسواس نداشته باشی و کمال گرا بازی در نیاری:wink::hugs: از این ویژگیت که عشق یادگیری داری استفاده کن ولی گوشه ذهنت بدون تو یک انسانی و پر از نقص … و میتونی کامل نباشی و اشتباه کنی…نقص هات رو بغل کن اگه میتونی رفع شون کن اگه نه قبول شون کن:heart::heart::heart:

6 پسندیده

ی قانون جهانی هست که میگه برا هر چیزی ۱۰۰۰۰ ساعت وقت بزاری ، توش مستر میشی، مهم ذهنیته ، بنظرم هیچ اشکالی نداره اگر ی انسان همیشه دنبال بهترین خودش باشه تا اون کمال مطلوبش برسه، نمونش خیلی زیاده انسانها همیشه غیرممکنو ممکن کردن، ضعیف ترین آدم میتونه به قوی ترین آدم بشه نمونش david goggins ،
اگر من ۱۰۰۰۰ ساعت تایم بزارم یا هرکسه دیگه ای مطمئن باش پشیمون نمیشه چون تلاششو کرده، تو بازخورد های خود افرتلس انگلیشی نگاه کنی آدمای خیلی پیر که هیچ امیدی نداشتن به زندگی تونستن؛
تنها چیزی پشیمونی میاره ، از کاری میتونستی بکنی و نکردی. :green_heart::heart:

6 پسندیده

آره درسته حرفت رو قبول دارم، خودمم دوس ندارم حسرت انجام کاری رو داشته باشم… از اونجایی که قبلا کمال گرا بودم و ازش ضربه خوردم واسه همین خیلی دنبال بهترین ،ترین های دیگه نیستم.
البته همون طور که یه مقدار استرس خوبه یکم کمال گرایی هم خوبه😉
خلاصه امیدوارم روش مناسب خودتو پیدا کنی روشی که ازش لذت ببری و کمترین حس منفی رو داشته باشی❤️

5 پسندیده

چه جور ضربه ای خوردی ؟ میخوام بدونم بهتر درک کنم تو چه شرایطی بودی و تو چی کمال گرا بودی مثلا تو تلفظ ؟ میخواستی در حد نتیو باشی یا توی حرف زدن
و من خودم به شخصه بقیه رو الگو قرار میدم که چه مسیریو رفتن مثل (کامبیز اولین نفری تاثیر گذاشت رو من) با خودم میگم منم باید مسیر کامل برم بعد به گذشته ی خودم نگاه کنم ببینم چه تغییری کردم؛ این به من اعتماد به نفس میده تا بیشتر تایم بزارم؛
مثلا باشگاه میری میبینی چند نفر بدنشون بهتر توئه میری ازشون میپرسی بدنتو چه جوری ساختی چه مسیریو رفتی ، چن سال وقت گذاشتی الگو قرارش میدی مسیرشو میری تو آینه نگاه میکنی میبینی چه تغییری کردی حتی کوچیک ترین تغییرم اعتماد به نفس میده تو مسیر بمونی لغزش نکنی. انسان همیشه خودشو در آینده تصور میکنه ایده ال میسازه برا خودش اینم بهش انگیزه میده تا مسیره تا اخر بره؛

منظورم از کمال مطلوب این بود ، ما همیشه بی نقص نیستیم ولی نقص ام انگیزه میده تا ببینیم میتونم درستش کنیم برطرفش کنیم، نتونستیم اشکال نداره حدقل برای اینکه بهترین خودمون باشیم تلاشمونو کردیم پس پشیمونی نمیمونه. :green_heart:
امیدوارم درست منظورمو بیان کردم باشم.

4 پسندیده

6 پسندیده

من قبل از شروع زبان کمال گرا بودم . یعنی هنوز زبان شروع نکرده بودم که تونستم کمال گرایی رو برطرف کنم…
آره الگو قرار دادن هم تا حدی خوبه.

4 پسندیده

چقدر تکرار میکردی ؟
خیلییی سریع گفتی یکم اروم تر، واضح تر :sweat_smile: کامل نفهمیدم
اخرشم خدافظیو به ژاپنی گفتی ، ژاپنیم داری یاد میگیری؟

3 پسندیده

سلام.
من خیلی تکرار می کردم طوری که اطرافیانم اعتراض میکردند و می گفتن چه خبرته اینهمه یه چیزو تکرار میکنی. یعنی اونا از شنیدن تکرارهای من خسته می شدن اما من بازم تکرار می کردم.
چندین و چند بار در یک روز و بعد در کل هفته. ضرب کنیم شاید بیست یا سی بار در مجموع هر درس رو میخوندم تا کلیشه ها رو از بر میشدم.
آره ژاپنی هم دارم یاد میگرم زبان بعدی که توی لیستمه ترکی هستش.

4 پسندیده

معرکه بود واقعا لذت بردم :sunflower:
موفقیتت آرزوست. کلی انرژی و انگیزه گرفتم :heart_eyes:

3 پسندیده

سلام چقد دیر جواب دادی ، منم به هردوش علاقه دارم هم ترکی هم هم ژاپنی ، فکنم ترکی برا ما فارسی زبونا آسون باشه؛

حتی قصد دارم برم ی دوره زبان بردارم سفر کنم ژاپن چون از فرهنگشون و خود کشورشون خوشم میاد؛
از کجا یاد میگیری؟ منبع خاصی داری ؟ حدس میزنم سایت خود رادیو ژاپن؛

هیراگانا و کاتاکانا یاد گرفتی ؟

3 پسندیده

https://youtube.com/shorts/yAPtn1bnZkQ?feature=share

3 پسندیده

هیراگانا و کاتاکانا رو کامل بلدم، یکم سر کانجی استرس داشتم چون همه میگن غول ژاپنیه XD ولی تا الان 90 تا کانجی رو یاد گرفتم.
اتفاقا منم دوست دارم برم ژاپن :»

2 پسندیده

@hellostars سلام واقعا تبریک میگم بهتون بخاطر اینهمه پیشرفت

سرعت صحبت کردنتون که عااالیه عالی این نشون میده یه تلاش زیادی پشت قضیه بوده همونطور که گفته بودین تکرارتون زیاد بوده.واقعا امروز که این وویس شمارو شنیدم خییلی خییلی انرژی گرفتم مرسی. خیلی دوس دارم وویس های بیشتری ازتون بشنوم.:revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts:خوشبختم منم خیلی که ژاپن علاقه دارم:hugs:

4 پسندیده