اتمام دوره پایه A.J و یا شروع دوره انگلیسی قدرت

سلام و روز بخیر
میخواستم قبل از شروع دوره انگلیسی قدرت چندتا سوال از دوستانی که این درس رو خوندن یا در حال خوندن هستن بپرسم شاید برای مطالعه این دوره کمکی کنه. الان من ۱۳ درس از دوره پایه بدون تلاش رو خوندم و با سبک و صدای ای جی کامل آشنا شدم و هر درس رو یک هفته وقت گذاشتم براش و الان بین دوراهی موندم که دوره پایه رو کامل تموم کنم یا الان دیگه برم سراغ انگلیسی قدرت و نگاه درس های انگلیسی قدرت کردم هر درس بین ۸۰ تا ۸۸ درصد زده برام که میدونم. پیشنهاد میکنید ادامه بدم دوره پایه رو و کامل تموم کنم بعد برم سراغ انگلیسی قدرت یا نه؟

3 پسندیده

سلام دوست خوبم.
این دوره پایه بنظرم نمیخواد کامل همشو بخونی این دوره ۲۷ درس داره که شما ۱۳تاشو گذروندین یعنی نصفشو گذروندین کامل راهو روشاشو دستتون اومده اصلا این دوره رو باید تا حدی بخونی که با روش کار ای جی و همچنین با انگلیسی آشنا بشی که شما از گفته هاتون پیداست آشنا شدین الان دیگه وقتشه که برین سراغ یه منبع جدید و چه منبعی بهتر از قدرت که شما ۸۰ درصدش رو میفهمین این خیلی عالیه.پس دیگه از همین همین فردا انشالله قدرت رو شروع کنین و دیگه همه درساشو تا آخر برین چون قدرت مث دروس پایه نیست که ضرورتی نداشته باشه همشو بخونی قدرت باید همشو بخونی تا به نتیجه برسی و اونوقته که هر چهار مهارت باهم تا یه حد خیلی خوبی رشد میکنن و آمادگی ورود به دوره های پیشرفته رو پیدا میکنین.

4 پسندیده

سلام،

به نظر من برای پاسخ سوال شما یک قاعده ی کلی وجود نداره. کاملا" به خودتون بستگی داره.

به نظر می رسه که تصور خیلی از زبان آموزان از دوره ی انگلیسی پایه ی بدون تلاش، یک دوره ی ساده و ابتدایی است. در حالی که به نظر من برخی از درس های این دوره، از دوره ی قدرت بسیار سخت تره.

البته تجربیات سایرین می تونه به عنوان یک خط راهنما کمک کننده باشه.
تجربه ی من تا حالا اینطور بوده:
ابتداء دوره ی قدرت رو شروع کردم. چند درس رو خوندم. بعد از روی کنجکاوی یکی از درس های دوره ی پایه رو خوندم. به نظرم خوب اومد. بعد، دوره ی قدرت رو رها کردم و دوره پایه ی بدون تلاش رو شروع کردم، به این‌ نیت که تمامی دوره های A.J رو به ترتیب بخونم. یعنی دوره ی قدرت، VIP و … .
البته این به عنوان دوره ی اصلی است. همزمان، منابع دیگه رو به عنوان فرعی و کمکی دارم می خونم.
حدود دو ماه پیش دوره ی پایه ی بدون تلاش تموم شد. الان دارم اون رو دوره می کنم.
همونطور که گفتم. این دوره کمتر از دوره ی قدرت نیس و بلکه برخی از درساش به نظر من سخت تره.

به هر صورت، مهم اینه که زبان آموز به روشی که مربیان در تاپیک ها و ویدیوهای مختلف توضیح دادن به روش صحیح و مستمر در حال یادگیری زبان باشه.

2 پسندیده

سلام . مرسی از مطرح کردن این سوال و نظرات خوبتون .
زهرا جون مگه هر درسی برای خودش کلمات جدید یا قواعد جدید نداره ؟
میخوام بپرسم ک اشکالی پیش نمیاد نیمی از دروس انگلیسی بدون تلاش رو نخونده رها کنیم ؟

3 پسندیده

@ahmadi49

سلام خانوم احمدی جان امیدوارم حالتون عالی باشه🌹

دررابطه با سوالی که پرسیده بودید اگه بخوایم با همین ذهنیت بریم جلو که هر درس کلمات جدید و قواعد خودش رو داره که باید کل منابع زبانشناس رو مطالعه کنیم که این یه امر نشدنی هست(البته هیچ نشدی توی دنیا وجود نداره اما چون خیلی زمان میبره گفتم یه امر نشده).این نگرش یه نگرش سیستماتیک و مدرسه‌ای هستش که باید کل دروس رو یکی پس از دیگری بگذرنیم که البته‌ این قضیه برای مدرسه صدق میکنه مثلا درسی مثل ریاضی که بیشتر مطالبش زنجیره‌وار و درهم تنیده هستن اگه یه درسش رو نگذرونیم توی درسای بعدی به مشکل برمیخوریم اما زبان اینجوری نیست اصلا زبان رو نباید به چشم درسی از دروس مدرسه نگاه کنیم.الان بیش از یک میلیون لغت در زبان انگلیسی وجود داره که هیچکی همشونو نمیدونه حتی نیتیوها.اما با دونستن ۵هزار تاش میتونی صحبت کنی.پس این ذهنیت رو از خودتون دور کنین که چون هردرس کلمات جدید و قواعد خودش رو داره پس باید همش خونده بشه چون قواعد در درس های مختلف تکرار میشه و خیلی از لغات هم در درس های مختلف وجود دارن و تکرار شدن.نمیدونم دقیقا توی چه تاپیکی بود حتی خود آقای کامبیزکشاورز گفته بودن که کامل نمیخواد دوره پایه ای جی رو بگدرنین ۱۵درسش رو که گذروندین و اگه فک کردین که دیگه این دوره براتون چالشی نداره و با روش کار ای جی توی این دوره آشنا شدین میتونین دوره قدرت رو شروع کنین البته باید ۸۰درصدش رو بفهمین.و بنظرم کسی که نصف این دوره رو گذرنده دیگه باید به سطحی رسیده باشه که قدرت رو شروع کنه.شاید باورتون نشه ولی خود من یک درس بیشتر از دوره پایه رو نگذروندم که قدرت رو شروع کردم والان قدرت رو میخونم.:rose:

5 پسندیده

مرسی عزیزم از راهنماییت :ok_hand::hibiscus: