انانیموس به انگلیسی چه می شود؟

انانیموس کلمه‌ای است که این‌روزها زیاد می‌شنوید. اما انانیموس به انگلیسی چطور نوشته می‌شود، چطور تلفظ می‌شود و معنی آن چیست؟

املای انانیموس به انگلیسی

کلمه‌ی انانیموس به انگلیسی به‌ شکل anonymous نوشته می‌شود. این کلمه صفت است و آن را برای افراد یا حتی اشیاء استفاده می‌کنند. این صفت اگر برای اشاره به فرد استفاده شود، به معنای کسی است که با نام شناسایی نمی‌شود و ناشناس است. گمنام و ناشناس دو معادل فارسی این کلمه است. مثال:

“the donor’s wish to remain anonymous”

اهداکننده دوست دارد که ناشناس بماند.

این کلمه اگر صفتی برای فرد نباشد و به اسامی دیگر نسبت داده شود به‌معنای چیزی است که بدون ویژگی های‌برجسته یا غیر قابل توجه است. مثال:

“his impeccable, slightly anonymous Chelsea flat”

خانه‌ی بی‌عیب‌و‌نقص و معمولی او در چلسی

He has a rather anonymous face.

او چهره‌ای نسبتاً غیرقابل‌شناسایی دارد.

چند نمونه‌ی دیگر از کاربردهای انانیموس به انگلیسی را در جمله‌های زیر ببینید:

He received an anonymous letter threatening to disclose details of his affair if he didn’t pay the money.

او نامه‌ای ناشناس دریافت کرد که در آن تهدید شده بود که اگر پول را نپردازد، جزئیات رابطه او فاش می‌شود.

For reasons of personal safety, the informant wishes to remain anonymous.

به دلایل امنیتی شخصی، مخبر مایل است ناشناس بماند.

تلفظ درست انانیموس به انگلیسی

تلفظ این کلمه برای بعضی از زبان‌آموزان سخت است. تلفظ انانیموس به انگلیسی را در ادامه با دقت گوش کنید و تکرار کنید. تلفظ اول، تلفظ بریتانیایی این کلمه و دومی، تلفظ آمریکایی آن است:

گروه هکری انانیموس

انانیموس غیر از معادل‌هایی که در بالا اشاره کردیم، نام یک گروهی نامتمرکز از متخصصان امنیت شبکه و هکرها است که از کشورهای مختلف تحت عنوان گروه «ناشناس» و در جهت هکتیویسم یا رخنه‌کنشگری فعالیت می‌کنند. آن‌ها در ویدیوهایی که ضبط می‌کنند از ماسک «گای فاکس» به عنوان نماد خودشان استفاده می‌کنند.

ساخت قید با کلمه‌ی انانیموس به انگلیسی

این صفت را هم مثل بیشتر صفت‌های انگلیسی می‌توانید با اضافه کردن ly به قید تبدیل کنید.

Anonymous + ly = anonymously

مثال:

The donation was made anonymously.

این کمک به‌صورت ناشناس انجام شد.

وقتی از یک صفت، قید می‌سازید، جای آن در جمله عوض می‌شود و باید آن را بعد از فعل به‌کار ببرید.

جمع‌بندی

کلمه‌ی انانیموس به انگلیسی به‌صورت anonymous نوشته می‌شود و صفت است. این کلمه اگر به‌صورت اسم به کار رفته باشد نام یک گروه هکری مشهور به نام «ناشناس» است. با همین صفت می‌توانید قید بسازید و در جمله، بعد از فعل استفاده کنید.

26 پسندیده

عالی بود
براشون آرزوی موفقیت دارم :white_check_mark:

11 پسندیده

اتفاقا سوال من بود .مرسی

4 پسندیده

خیلی جالب بود

ولی این گروه سابقه بالایی داره

5 پسندیده

من خیلی دوست دارم هکر بشم. سرنخشون دست ادم گنده ها نیست . یه دور باید کالج هکر شدن رو هم تجربه کنیم :blush:

6 پسندیده

چه مطلب جالبی بود .

4 پسندیده

اره منم دوست دارم .
فیلم مستر ربات اون سبکیه
فیلم ایرانیشم نهنگ آبی:slightly_smiling_face:
من یه سمینارم برای هکر شدن اون اوایل دانشگاه شرکت کردم ولی چون ذاتا از این کار خوشم نمی اومد دنبالش نرفتم.
در حد همین رسوا کردن بعضی سردسته ها و کله گنده ها.
ولی فیلماش باحال تره به مظرم تا خود واقعیش.

آخه دونستن درد داره، می دونی که:shushing_face::grimacing:

8 پسندیده

اون دو تافیلمو ندیدم. ولی هکر شدن سخته 6 سال کار میخواد جایی خوندم. ولی اگه بتونم خیلی دوست دارم. عمر کفاف نمیده بدیش اینه
هر روز حقیقت تلخ توی صورتمون میخوره. دیگه حقیقت چقد میخواد درداورتر از این باشه.

5 پسندیده

۶ سال واقعا زیاده ب نظرم ادم انرژی و تایمشو بزاره تو چیزی که به اینده اش امیدوار باشه بهتره. نه کاری با ترس و لرز

4 پسندیده

من برای دل خودم میخوام نه به عنوان حرفه.

3 پسندیده

منم
ولی
کلاه سفید

ازش کسب درآمد کنم

آره بد فکر میکنن

3 پسندیده

البته خب بعیدم نیست کمی تو فیلم باشم. ولی کلا چیز جالبیه

2 پسندیده

برای کسی ک استعداد و نبوغ نداره بیشتر از 6سال، همه میتونن هکر باشن اما اقلیت کمی از هکرا هستن ک غیر قابل ردیابی هستن

3 پسندیده

حتما میتونی عزیزم فقط خیلی تلاش میخواد و البته زمانبر هستش.منم واقعا خیلی علاقه دارم خیلی.

اره منم یه جا خوندم نوشته بود8سال.جای دیگم نوشته بود 6سال.البته به خود آدمم بستگی داره ولی مطالبش جدا از سخت بودن خیلی خیلی متنوع هستش.

استعداد و نبوغ یه طرف قضیه‌اس که خیلیم مهمه ولی کلا این مسیر اونقدر سخت هست و البته متنوع که واقعا زمان و انرژی و اراده زیادی می‌طلبه.پس شیش سال در مقابل این همه حجم شاید کم هم باشه.

کاملا درسته.هکر های واقعی غیرقابل ردیابی و کلا مخفی هستن.اینایی که خودشون رو هکر معرفی میکنن در دنیای هک اصن هیچ جایگاهی ندارن چون همونطور که گفتم هکر های واقعی مخفی هستن.

قطعا همه نمیتونن هکر باشن جوجه هکر چرا ولی خود هکر نه

4 پسندیده

راستش ترسیدم .من به همون پایتون بسنده میکنم

3 پسندیده

اره شنیدم خیلی سخته. همینجوری یه خیال بود مثل خیلی از خیالا که فقط تو ذهنن:grin:

5 پسندیده

سخت که هست اما واقعا اگه تو بخوای میتونی بهش برسی.حالا اینم بگم همین خیالایی که میان تو ذهن چیزایی هستن که انسان توانایی انجامشو داره وگرنه الکی نمیان تو ذهن.غافل ازینکه خیلی از ما ها همینجوری ازکنارشون میگذریم

5 پسندیده

نه خب ادم که توانایی همه کاری رو نداره. تو بعضی چیزا میتونه تو بعضی چیزا نمیتونه

4 پسندیده

سلام دوست عزیز
ممنون بابت پیامت :wink:

3 پسندیده

سلام
منم بابت توجهتون متشکرم :pray:t4: :sunflower:

2 پسندیده