چالش سی روزه تقویت اسپیکینگ🗣️🕺

سلام و درود
امیدوارم حال همه خوب باشه و مثل همیشه پر انرژی به یادگیری ادامه بدید.:heart:
همونطور که قبلا توی تالار به بعضی از دوستان گفتم، ای جی هوگ چند وقت پیش یه چالشی برگزار کرد با این عنوان که: به مدت یک تا دو دقیقه با یک نفر مکالمه انگلیسی داشته باشید یا خودتون با خودتون صحبت کنید و ویدیو بگیرید و این کار رو هر روز به مدت سی روز انجام بدید. روز سی ام پیشرفت خودتون رو ببینید و بسنجین.
به ذهنم رسید که چرا خودمون این چالش رو توی تالار انجام ندیم؟ و میتونیم به جای ویدیو یا صحبت کردن با شخص دیگه که ممکنه شرایطش فراهم نباشه، هر روز ویس بگیریم و اپلود کنیم. موضوع ویس هم بستگی به خودتون داره که میخواید چی باشه.
هدف فقط تلاش برای صحبت کردنه. و اینکه وقتی همه با عیب های اسپیکینگمون و لهجمون روبرو بشیم، کمتر خجالت میکشیم و تلاش برای صحبت کردن و یادگیری بیشتر و راحت تر میشه.
امیدوارم این تاپیک به پیشرفت تمام مشارکت کنندگانش کمک کنه و مفید باشه:crescent_moon::sparkles:
پیشاپیش از تمام کسایی که مشارکت میکنند تشکر میکنم:heart:
خودم اول شروع میکنم و درسی که امروز تمرین کردمو میذارم:
دوره تلفظ بدون تلاش ای جی: درس V, B, F, P

26 پسندیده

Second day

12 پسندیده

سلام

از تایپیکتون واقعا خوشم اومد،من اولین درس دوره تلفظ هستم روز دومش خیلی زوده بنظرم تو این چالش شرکت کنم ،لهجمم که ماشالا نه معلومه بریتیش ،نه آمریکایش قشنگ ایرانیش:neutral_face::neutral_face:
ویس شما رو الان گوش دادم تلفظاتون آروم ولی خیلی خوب ادا میشن کلمات ،کارتون خوبه واقعا ایول:clap::clap::clap::+1:

یکم دیگه تمرین کنم به یه حد رضایت از خودم برسم حتما شرکت میکنم:v:

راستی یه سوال من ویس میگیرم برای خودم بیشتر مواقع یه صدای نویز ریزی عین خش خش میفته داخلش. شما می دونید علتش چیه،یا برنامه خوبی میشناسید که بهم معرفی کنید؟

3 پسندیده

سلام و درود
اصلا لهجه اینجا مطرح نیست، همونطور که توی تاپیک گفتم، مهم تمرین کردنه که با هربار تمرین به تلفظ بهتری میرسیم.
نیازی نیست حتما درس خاصی رو ویس بگیری، من چون دیروز درسم اون بود دیگه ویس اخری که رکورد کرده بودم رو گذاشتم، ولی امروز یه ویس دیگه گرفتم چون مهم تمرین کردن و بهتر شدنه.
علت نویز رو نمیدونم اما یه برنامه میشناسم که لینکشو میذارم اینجا:point_down:t2:

3 پسندیده

ممنون

آخه من فکر میکردم اگه دوره تلفظ ای جی رو کار کنم یه کوچولو باید دیگه رو لهجه هم تاثیر بزاره بخاطر همین اون حرف زدم،درسته متوجه شدم منبع ویس میتونه آزاد باشه . هرچند من تا حالا همش روخانی تمرین کردم ویس گرفتم. یه دقیقه هم از خودم جمله سازی محاوره ای نکردم که حالا بخوام ضبطش کنم.از رو بخونم اشکالی نداره؟

قبول دارم من خودم اوایل خیلی متوجه دونه دونه واژگانی که گوش میدادم نمیشنیدم الان همونا رو وقتی گوش میدم همشون به راحتی تشخیص میدم البته درسایی که خیلی تکرار کردم منظورمه.

خیلی ممنون حتما دانلود میکنم.⚘

2 پسندیده

اگه فکر میکنی اینطوری راحت تری، انجامش بده. شاید باید اینطوری شروع کنی تا بعد بتونی ناخودآگاه ویس بگیری. به هر حال هرطور شده مهم پیش رفتنه. چون ادم با هربار اشتباه حرف زدن یه قدم به درست حرف زدن نزدیک میشه.
اره هرچقدر بیشتر گوش بدیم بهتر متوجه میشیم و یاد میگیریم

3 پسندیده

سلام خیلی ممنونم، همین طور شما :pray:t2:

چقدر جالب؛ پشتکار تون عالیه، مطمئنم موفق میشید و هر روز بهتر و بهتر به امید خدا :sparkles:

2 پسندیده

انشاالله
خیلی مچکرم دوست عزیز :sparkles::crescent_moon:

3 پسندیده

Third day

11 پسندیده

Hi

You spoke very well about your experience and
feelings. I am happy for you and I hope you will walk this path with more strength until the end.

Good luck.:crossed_fingers:

2 پسندیده

Thanks a lot

2 پسندیده

The fourth day​:yin_yang::crescent_moon:

7 پسندیده

خسته نباشید خدا قوت
عالی بود:rose:ادامه بده:muscle:

3 پسندیده

:cherry_blossom::cherry_blossom:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

6 پسندیده

Glad to help :wink:

3 پسندیده

Thank you for your kindness :pray:t2::sparkles:

4 پسندیده

the fifth day :yin_yang::sparkles:

6 پسندیده

The sixth day​:speaking_head:

4 پسندیده

Hello, good day. :cherry_blossom::sparkles:
As you said, maybe winter has arrived; the weather is so cold. :wind_face::cloud::gloves::scarf:
But I think the real winter was when I was born, because even though it was autumn, there was about a meter of snow! :cloud_with_snow::snowflake:
Anyway, thank you very much for sending your voice. :studio_microphone::headphones:‌‌‌‌‌‌

3 پسندیده

Hey buddy, you’re welcome. Yeah you’re right.These last years, the weather was completely uncertain :smile: it keep playing us​:cowboy_hat_face:

3 پسندیده