مکالمه آزاد دست جمعی {پست اول آپدیت خواهد شد}

سلام و درود به همگی،

اگر اولین باره وارد این تاپیک میشی بخش “برنامه این هفته” رو رد کنید:

برنامه این هفته:

موضوع: -
روز و تاریخ: تا وقتی بتونیم دوباره از ته دل بخندیم جلسه ای از سوی من برگزار نخواهد شد.
لینک اختصاصی: -
میزبان: -

من یه ایده دارم که به هممون کمک می کنه زبانمون بهتر بشه اما شرط اصلیش همکاری همگانی و ادامه دادن زنجیره این ایده ست! قبل از اینکه به این ایده بپردازم ازتون می خوام هر وقت که وارد این تاپیک شدین چند پست آخر یا بخش بالای همین پست یعنی “برنامه این هفته” رو بخونید چون با توجه به ایده و میزان استقبال شما این بخش ها روزانه یا هفتگی آپدیت خواهند شد.

خب بریم سراغ این ایده!

من دوست دارم هفته ای یکی دو جلسه، و هر جلسه تا حداکثر 2 ساعت مکالمه آزاد داشته باشیم. این مکالمه بایستی بصورت لایو و آنلاین باشه و همگی مشارکت کنیم، در مورد موضوعات مختلف صحبت آزاد داشته باشیم، ایرادات همو بگیریم و …؛ اما از جایی که بیشتر مسنجرها فیلتر شده، بهترین روش از نظر من سایت Google Meet ـه!

- حالا “گوگل میت” چیه و چه قابلیت هایی داره؟

سرویس Google Meet با قابلیت های خیلی ساده ای که داره به شما اجازه میده تا همونطور که از اسمش مشخصه، یک جلسه یا قرار ملاقات آنلاین با همکاران، دوستان یا آشنایان خودتون داشته باشید و جالب تر اینکه فعلا فیلتر نیست (البته اگه الان با این حرف فیلتر نشه :neutral_face:). از قابلیت های گوگل میت میشه به موارد زیر اشاره کرد:

• قابلیت تماس صوتی و تصویری
  • دارای بخشی برای ارسال پیام نوشتاری
  • قابلیت اجازه گرفتن از میزبان (Host) برای صحبت کردن
  • قابلیت فعال کردن CC یا زیرنویس انگلیسی
  • اشتراک تصویر دسکتاپ، تخته وایت برد و …

البته Google Meet یک ضعف هم داره اونم اینه که فقط برای مکالمه دو نفره اجازه میده که 24 ساعت در تماس باشید و برای Meeting های بیش از 2 نفر، اگر اکانت Premium یا اشتراک نداشته باشید تنها یک ساعت می تونید جلسه خود را میزبانی کنید.

• البته یه نکته ای اینجا هست، که هاست یا میزبان می تونه 5 دقیقه قبل از اتمام جلسه، مخاطبین رو در جریان ایجاد جلسه جدید قرار بده و لینک جلسه جدید رو براشون داخل چت یا در همین تاپیک بذاره و پست اول هم آپدیت بشه تا دوستان دوباره جوین بدن و ادامه مکالمه آزاد رو داشته باشیم. در صورت بروز هرگونه مشکلی هم می تونیم دو سه نفر رو برای میزبانی جلسات در نظر بگیریم.

- حالا چطور از Google Meet استفاده کنیم؟

خیلی ساده است. من مرحله به مرحله ش رو براتون توضیح میدم اما اگه فکر می کنید سخته یا براتون پیچیده است، حتما یه بار با یکی از اعضای خانواده تون امتحانش کنید. لازمه اشاره کنم مراحلی که در پایین توضیح میدم از روی نسخه کامپیوتره اما گمون نکنم فرق چندانی با نسخه موبایلی داشته باشه :point_down:

برای میزبانی یا Host شدن:

1. وارد سایت meet.google.com بشید.
  2. روی New Meeting و سپس Start an instant meeting بزنید.
  3. حالا صفحه چت یا تماس برای شما باز میشه و می تونید از دو طریق برای دیگران دعوتنامه بفرستید:

روش اول: از طریق ایمیل یا Add People (که ایمیلی حاوی یک لینک برای ایمیل مخاطب یا مخاطبان خود ارسال می کنید که اونا با مراجعه به ایمیلشون و کلیک روی اون لینک می تونن به شما جوین بشن).

روش دوم: ارسال لینک اختصاصی جلسه برای ملاقات هست (شبیه این https://meet.google.com/flu-kqbr-nsd) که مخاطبانی که وارد این لینک بشن، می تونن درخواست جوین شدن به جلسه رو برای میزبان ارسال کنند و میزبان با پذیرفتنش اجازه ورود به کلاس رو بهشون بده.

برای ورود یا جوین شدن به یک جلسه:

1. از طریق لینک اختصاصی جلسه یا از طریق ایمیلی که براتون ارسال شده وارد صفحه مورد نظر بشید.
  2. در صفحه باز شده می تونید ابتدا تنظیمات شخصی خودتون اعم از باز بودن وبکم یا میکروفون و … رو انجام بدین بعد روی گزینه Ask to join بزنید.
  3. حالا کافیه صبر کنید تا میزبان شما رو Accept یا بپذیره!

- نکات مهم احتمالی:

1. هاست لازم نیست اینترنتی بهتر از بقیه داشته باشه چون روی سرورهای خود گوگل میزبانی خواهیم شد.
  2. اگر میتینگ یا جلسه برای شما قطع شد، اول از اتصال اینترنت خودتون اطمینان حاصل کنید.
  3. اگر اینترنت داشتید و احساس کردین هاست یا میزبان قطع شده حتما به این تاپیک مراجعه کنید، ابتدا دوباره با لینک قبلی وارد جلسه بشید و اگر کار نکرد منتظر لینک جدید باشید.
  4. اگر پس از 10 دقیقه خبری از میزبان در اینجا نشد، این احتمال رو بدین که کلا نت میزبان به فنا رفته! :joy:
  5. در این صورت اگر کسی می تونه هاست بشه به دیگران اعلام کنه و لینک اختصاصی بفرسته؛ در غیر اینصورت جلسه اون روز کنسله!

(نکات احتمالی دیگه، در صورت اشاره یا بُروز کردن اضافه خواهد شد)

اگه تا اینجا سوالی دارید بپرسید!

از مشارکت همگی سپاسگزارم،
منتظر نظراتتون هستم

14 پسندیده

خوب عالیه ، من اگه تایمش به کارم بخوره هستم. جلسات بحث آزاد رو دوست دارم و کلی از توش یاد می گیرم.

3 پسندیده

لطفا اگه تایمی مد نظرتون هست بگید و بقیه هم نظرشون رو بگن تا به یه جمع بندی برسیم.

1 پسندیده

سلام پیشنهاد جالبیه من هم موافقم فقط هشت و نیم تا نه و نیم صبح یا دوازده تا یک ظهر میتونم شرکت کنم

2 پسندیده

کارم تایم خاصی نداره ، نمی تونم روش برنامه بریزم ولی اکثرا ۹ تا ۱۲ صبح رو می تونم شرکت کنم. شب هم ۱۰ به بعد .

1 پسندیده

سلاپ پیشنهاد عالی هست.ممنون از این ایده خوب:blossom:

من ساعت ۹ شب به بعد می تونم

2 پسندیده

حتما باید چهره پیدا باشه ؟ من با این قضیه اش مشکل دارم .

1 پسندیده

توی هر اپلیکیشنی امکانش هست که تصویرتو نزنی تا نشون نده .نگران نباش:wink:
نشون دادن تصویر خوبیش اینه که تمرکزت رو بالاتر می بره و حس بودن در جلسه رو بیشتر القا می کنه.

2 پسندیده

چهره اختیاریه، شما می‌تونید قبل از درخواست جوین دادن وبکم رو ببندین. ولی میکروفون دیگه نیازه چون تمرین مکالمه‌ست.

1 پسندیده

چه پیشنهاد خوبی عالیه من 7 شب به بعد مشکلی ندارم و آزادم

2 پسندیده

دوستان دیگه هم اگه نظری دارن لطفا بگن که برای آخر هفته پنجشنبه یا جمعه یه ساعتی رو برای جلسه اول هماهنگ کنیم. من نظرم پنجشنبه ساعت ۷ یا ۸ شبه یا جمعه صبح.

1 پسندیده

پیشنهادت عالیه، جمعه صبح خوبه بنظرم

1 پسندیده

جمعه صبح برای من هم خوبه.

خب دوستان جمعه ساعت 10:30 صبح مناسبه برای همگی؟
@samirashiiri1 @helen-mazaheri @happy_sara @mahsam1373 @sama.khb1 @mmy1994

احتمالا یک تا دو ساعت صحبت داشته باشیم البته چون جلسه اوله اگه زیاد بودیم باید واسه اینکه همگی بتونن صحبت کنن بهتره یه همفکری کنیم. ممکنه جلسه اول یکم hard to deal باشه تا یخمون باز بشه (البته من که از الان ذوبم) اما من که بهش امیدوارم و خوشبینم.

اگه اوکی هستید من روز جمعه 10 دقیقه قبل از شروع کلاس همینجا لینک دعوت رو بفرستم و پست اولم آپدیت کنم.

منتظر خبر از سمت شما هستم.
سپاس مپاس

3 پسندیده

سلام من اوکیم

1 پسندیده

منم اوکیم

1 پسندیده

ممنون دوستان بابت هماهنگی
من جمعه ها صبح کمی درگیرم اما سعی می کنم به موقع برسم

1 پسندیده

متاسفانه جمعه صبح برای من در کنار خانواده مقدور نیست.

برای من شب مقدوره

باز هر چی جمع صلاح بدونن :blossom::blossom::blossom:

2 پسندیده

حالا ایشالا برای جلسات بعد ساعات دیگه هماهنگ می کنیم که بتونید حضور داشته باشید.

1 پسندیده

خب دوستان من این جلسه رو تشکیل دادم.

این از لینک: https://meet.google.com/yrb-vkem-kgs

وقتی وارد شدین، اول تنظیمات مربوط به وبکم یا میکروفونتون رو انجام بدین (اگه قراره فعال یا غیرفعال باشه) بعد درخواست جوین Ask to Join بدین.

وقتی به 3 نفر برسیم صحبت رو شروع می کنیم.
(پست اول هم بروز شد)

3 پسندیده