معرفی مستند 🎞

ممنون از معرفی …حتما می بینم.

2 پسندیده

درسته.طبیعت انسانهاطوریه که بازورواجباردوست ندارن کاری روانجام بدن،معمولا نتیجه بر عکس میشه،حتی اگه سالهاچیزی بهشون تحمیل شده‌ باشه آخر ش یجایی مثل زخم چرکین سربازمیکنه ودودمان تحمیل کنندگان رابه بادمیده…حکایت این روزاهاست دیگه داریم عینامی بینیم…
این ازون مباحث موردعلاقه امه،سعی میکنم زیادطولانی نشه،ازخودم شروع کنم خیلی ازمسایلی که بهش پایبندم ودوستشون دارم وپس ازسالها دارم انجام میدم…دقیقاچیزهایین که توبچگی ام میدیدم والدینم یا بزرگترای دیگه که برام قابل احترام بودن، انجام میدادن .درواقع همون روش تربیتی غیرمستقیم…وحتی معدود معلمای خیلی خوبیکه تو دوران تحصیلم بهشون برخوردم…
اما یه موضوعی اینجاپیش میادکه حتی اگه مامعتقدباشیم وبفهمیم که والدینمون جاهایی درحقمون کوتاهی کردن،وقتی بزرگتروعاقلترمیشیم،نباید کم کاریهاوکوتاهیهامونوبحساب روش تربیتی اونهابزاریم،مثلا من خیلیارومیشناسم خودشون عروس/دامادونوه دارن.میدونن که وضعیت زندگیهای قدیمترباالان خیلی متفاوت بوده،ولی هنوزم ازدست پدریامادرشون گله وشکایت دارن که چرافلان کوتاهیوداشتن.این مساله وقتی بیشترزجرآوره شنیدنش که نمیخوان درک کنن مثلا پدرشون توانایی مالی اش بیشترازین نبوده یانمیتونسته …معتقدم ما خودمون میتونیم آگاهی مونوبالاببریم وشرایط سخت دوران جوانی والدینمونودرک کنیم وتوقعمونوبیاریم پایین.

خب این یجورایی تاییدصحبت قبلیم میشه
که ادماحتی اگه مهمترین وموثرترین آدمای زندگیشونوخیلی زودازدست داده باشن،بازهم اگه بخوان میتونن ازقدرت ونیروهای درونیشون درجهت بیشترانسانْ بودن استفاده کنن.
بله.واقعااحسنت به والدینش .
وهزاران درود به تلاشهای انسان دوستانه اش.ایشون تواوج جوانی ودرواقع نوجوونیش ازهردوحامی های اصلي وواقعی زندگیش محروم شده…میتونست این روش بزرگ‌منشی روکه داره ،نداشته باشه ودنبال پیشرفت وموفقیت نره وبهونه اشوبذاره چون یتیم بوده

4 پسندیده

کاملا با شما موافقم :+1:t4:
خیلی خوب بیان کردین، عالی بود :white_check_mark: :sunflower:

3 پسندیده

بزرگوارین.
ممنونم ازلطفتون.:pray::pray:
بایداینواضافه کنم که چنین گفتگوها وتاپیکهایی باعث بالابردن آگاهیمون میشه.حداقل واسه من که اینطوریه.درواقع سپاس ازشما وفراهم آوردن این فرصت تبادل افکارواطلاعات ومعرفی اون مستندهای عالی که بیشترشو اینجاواسه اولین‌بار درباره اشون می شنیدم ومیخوندم.
آدم چنین جاهایی حس نمیکنه عمرش هدررفته ،اگه مطلبی خونده یااظهارنظری داشته.
بازهم ازشما وهمه ی دوستانِ این تاپیک،معرفیهاشون وباشتراک گذاری ایده ها وافکار زیباشون،ممنونم.
آرزوی همیشگی ام:موفقيت،شادی وسلامتی برای همگی.:blush::blush:
شب همگی خوش

4 پسندیده

معرفی فیلم
:arrow_down:

3 پسندیده

روش یادگیری زبان انگلیسی با فیلم

4 پسندیده

سلام.
مدتها پیش یه مستند فوق العاده تکون دهنده دیده بودم، یادم افتاد که براتون معرفیش کنم.

A Brave Heart: The Lizzie Velasquez Story

این مستند در خصوص دختری به اسم «لیزی ولسکز»ـه که بدنش به طور مادرزادی قادر به تولید چربی نیست. طفلک توی اینترنت داشته می چرخیده، به یه لینک برخورد می کنه با عنوان «زشت‌ترین دختر جهان»، لینک رو که باز می‌کنه، می‌بینه عکس خودشه. به نظر من این دختر قوی‌ترین دختریه که توی زندگیم شناختم. چون مردم جدای از رفاقت‌ها، لبخندها، تعارف‌ها و خوش‌وبش‌هاشون گاهی پشت سر همدیگه به شدت بیرحمانه رفتار می کنن. گاهی این بیرحمی رو به وضوح جلوی روی افراد هم پیش چشمشون میارن. یک اینکه امیدوارم آدم‌ها بیشتر احساس همدیگه رو درک کنن، دو اینکه آدم یه روز باید بفهمه، تحت تأثیر حرف قرار نگیره. باید خیلی خوش‌شانس باشی که کسی حرف واقعی دلش رو جلوت بزنه، حتی اگر تلخ باشه.

یه همصحبتی‌ای رو بین دوستان توی یه تاپیک دیگه خوندم، که خیلی لذت بردم. درباره‌ی اینکه دنیا تلخ‌تر و پوچ‌تر از اونه که مردم بخوان براش زجر بکشن؛ و آدم دچار جبری ـه که براش فقط بدبختی به بار میاره. حالا این حرف من شاید ربط زیادی به این مستند نداشته باشه، ولی اگر کسی به این اعتقاد داشته باشه (بدون قضاوت درباره درستی یا غلطی این فکر)، از خودش نمی‌پرسه اگر همین بدبینی محصول جبری باشه که شرایط برای ذهن فرد فراهم کرده چی؟ چرا یکی از زندگی لذت می‌بره و یکی دیگه افسرده می‌شه؟ واقعیت دنیا کدوم یکی از ایناس؟ به عنوان کسی که سالها با افسردگی دست و پنجه نرم کردم و شاید بتونم ادعا کنم دیگه حریفم رو خوب شناختم، می‌دونم خیلی از فلسفه‌ها ساخته‌ی محیطه. آدمی که زندگی ساکن و بدون دغدغه‌ای داشته باشه، فکرش خسته و افسرده می‌شه. کسی هم که دائم در حال سگ‌دو زدنه (بلانسبت) خب شاید با یه بدبیاری از زندگی سیر بشه. اگر احساس پوچی بهتون دست داده، برید به سفر. برید جاده رو ببینید، صبح، طلوع خورشید رو کنار کوه ببینید. سکون فکر، مثل سکون آب، لجنزار درست می‌کنه. احساس هم نعمت، هم نفرینه برای آدم. احساسات تلخ زندگی رو جهنم و احساسات شیرین زندگی رو بهشت می‌کنن. پوچ گرایی و بدبینی یه فلسفه نیست. وقتی تجربه‌ی زندگی از آدمی به آدم دیگه فرق داشته باشه، همین اثبات می‌کنه که پوچی یه قانون نیست. یه احساس، ساخته‌ی شرایط موجود زندگیه. ذهن در این شرایط داره فریاد می‌زنه که شرایط رو برام عوض کن.

زندگی شادی رو برای همه آرزو می‌کنم.

6 پسندیده

مستند جالبی بنظر میاد :+1:t4:
معرفی خیلی خوبی بود، همچنین متن همراهش، متشکرم :white_check_mark:

4 پسندیده

نظر لطف شماست :pray:t4: :deciduous_tree:
راستش خوندن و شنیدنم خوب شده، ورودی ها
اما حرف زدن و نوشتنم خوب نیست، خروجی ها
چون کسی نبوده که باهاش حرف بزنم و غیره
الان چند وقتیه تکنیک سایه رو کم کم شروع کردم
خوب بوده
از یه لهجه شبیه به اون افسر عراقی تو سریال لاست رسیده ام فعلا به آقای ظریف! واقعا شبیه ظریف حرف می زنم، خیلی، با این تفاوت که ایشون خودشون صحبت می کنند و من از روی متن میخونم. البته نکته مهم ظریف انتخاب عالی و برداشتن کاملا بجای کلمات و کنترل دقیق رفتاره و لهجه شون چندان براشون مهم نیست، امیدوارم یه روزی منم بتونم همینقدر دقیق صحبت کنم و درست بفهمم، و لهجه ام برام مهم نیست. هدفم از تکنیک سایه بهبود لهجه نبود، اما خود بخود قدری تغییر کرد.
از همین هفته نوشتن متن های کوتاه رو هم شروع می کنم
فعلا این دو تا رو پیش ببرم ببینم چطور میشه
خوب جلو بره یک برنامه دیگه هم بهش اضافه می کنم

نظر لطف شما نسبت به تاپیک خودتونه
منم دوستش دارم
چند وقتیه مستند معرفی نکرده ام
دارم روی ترنسکریپشن یک مجموعه مستند عالی کار می کنم
اسمش رو نمیگم، سورپرایزه
تمام بشه اینجا میذارم
امیدوارم مفید واقع بشه

4 پسندیده

سلام دوباره، آقا بهزاد.
یه مستند که بسیار منو سرگرم کرده بود، و در حد یه فیلم اکشن جذاب بود برام یادم اومد که معرفی کنم.

Facing Ali (2009)

این مستند نشون دهنده‌ی یه اراده‌ی آهنین در رسیدن به هدفه. مستند بوکسوری که همه از اعتماد به نفسش متنفر بودن ولی شومن‌بودنش رو دوست داشتن. کسی که زندگیش رو برای علاقه‌اش فدا کرد.

گاهی آدم باید چنان آهنین تصمیم بگیره، که حتی سخت‌ترین تلخ‌کامی‌ها و شکست‌ها اونو متوقف نکنه.

4 پسندیده

سلام
وقت بخیر
ممنون بابت معرفی :pray:t4:
حتما می بینم :white_check_mark:
باید جالب باشه

2 پسندیده

خیلی ممنونم بابت توضیحات، توجه و پاسخگویی :pray:t4: :sunflower: :deciduous_tree:
حتما نصب می کنم
اما فیلتر شکن ها معلوم نیست کی کار کنند و کی نتونن وصل بشن
منم با شما موافقم، چندان طول نمی کشه
در مورد اسپیکینگ، کلا تمرین اسپیکینگ ندارم
فقط میخونم و گوش میدم
همین

2 پسندیده

حتما
متشکرم :sunflower:

2 پسندیده

سلام سلام این تاپیک فوق العاده است مرسی ازتون
من بشخصه فرصت کنم ببینم عاشق مستند دیدن هستم و آخرین مستند هایی که دیدم به ترتیب
Welcome to Earth از ویل اسمیت
The wings of life
و یک جهان هفت اقلیم
این ها فوق العاده اند برای دوستانی که اهل علم و طبیعت و جانورشناسی هستند :star_struck::heart_eyes:
مرسی از همه مستند های خفنی که پیشنهاد دادید :tada:
راستی مستند کریستیانو رونالدو هم عالیه و همچنین مستند زندگی مریم میرزاخانی

4 پسندیده

چشم
متشکرم :sunflower:

2 پسندیده

بلو
خدا رحم کرد تو پسر بدنیا نیومدی :rofl:
وگرنه می شد از زندگی ات یه فیلم متری شش و نیم ساخت

2 پسندیده

من که تقریبا نصف حرف های تو رو نمی فهمم
:sweat_smile:
کلا من فقط صریح و شفاف حرف می زنم
و متقابلا فقط اینجوری می فهمم

3 پسندیده

سلام آقا بهزاد.

کم پیدایی؟ :grin:
یه مستند نه جدید نه قدیمی اومدم معرفی کنم.

Cowspiracy - The Sustainability Secret (2014)

همیشه از بچگی به ما یاد دادن که مراقب باشید آب چکه نکنه. توی مصرف آب صرفه‌جویی کنید. از حمل و نقل عمومی استفاده کنید، یا دوچرخه سوار بشید تا محیط زیست آلوده نشه. حالا اگه هیچ کدوم از این کارا اهمیت چندانی توی نابودی کره‌ی زمین نداشته باشه چی؟ اگر بیشتر مصرف آب برای تولید گوشت و محصولات لبنی مصرف بشه و آلودگی آب‌ها از پسماندهای دامداری‌ها با شه چی؟ اگر بیشتر از آلودگی‌ای که وسایل حمل و نقل تولید می‌کنن، صنایع گوشتی آلودگی تولید کنن چی؟ آیا مردم حاضر می‌شن برای سودی که ممکنه مصرف نکردن گوشت برای محیط زیست داشته باشه، گوشت مصرف نکنن؟ یا بهترین راه اینه که بشینن و غرغر کنن؟ من فکر کنم دومین راه رو انتخاب کنیم همه. :smirk:

این مستند واقعیت های آلودگی محیط زیست رو متفاوت با چیزی که همیشه یاد گیرفتیم بازگو می کنه.

5 پسندیده

سلام عزیزم
آره، یکم گرفتارم
همچنان برای این تاپیک یه سورپرایز دارم که اماده بشه می فرستم
در مورد مسائل محیط زیستی،
من خودم مصرف محصولات دامی ام رو حتی المقدور کم کرده ام. من پیامبر نیستم و برای دیگران تعیین تکلیف نمی کنم، اما برای شخص خودم تا جایی که بتونم کمتر مصرف می کنم، بخصوص گوشت
همچنین وقتی میخوایم گوشت بخوریم تا جایی که میشه از همه اجزا استفاده می کنم. من ماهی خیلی خوب آماده می کنم، و سعی می کنم حتی المقدور کمترین میزان دور ریز رو داشته باشم.
مخلوط کردن سویا با گوشت چرخ کرده کاریه که تو همه خونه ها به آسونی میشه انجام داد، هم ارزش مواد غذایی رو می بره بالا، هم ضرر های گوشت رو کم نی کنه، هم از لحاظ اقتصادی خوبه، و در نهایت اینکه به محیط زیست هم کمک می کنه.
هر موقع بریم بیرون یا جایی بذر بوته و نهال می کارم. تقریبا همیشه تو کیف من یه مقدار بذر پیدا میشه :sweat_smile:

4 پسندیده

سلام.
با اجازتون منم یه مستند معرفی کنم.

نام: Animal Fight Night
سال تولید: 2013
تعداد فصل: 6
پخش کننده: National Geographic

Animal_Fight_Night_Poster

مستند شب مبارزه حیوانات به نبرد خونین میان حیوانات برای بقا می پردازه و نشون میده که حیوانات چگونه با سلاح های مرگباری که طبیعت در بدن اونها کار گذاشته دشمنان خود را از پا در می آورند.
من چند قسمت از این مستند رو تو شبکه مستند صدا و سیما با دوبله فارسی دیدم، ولی دوست دارم به زبان اصلی ببینمشون. به نظرم این مستند میتونه از خوندن ده ها کتاب فلسفی سودمندتر باشه. این مستند رنج عریان حیوانات رو نشون میده و اینکه طبیعت چقدر بیرحم و نفرت انگیزه. این همه همدیگر رو لت و پار کردن فقط برای بقا و تولید مثل! که چی؟ واقعا کسانی که طبیعت رو چیزی مقدس و درخور ستایش می دونن چقدر در اشتباهند.

نتونستم اپیزودهای کامل این مستند رو پیدا کنم. برخی قسمتهاش در کانال یوتیوب National Geographic هست ولی گویا کامل نیست. :point_down:

https://youtube.com/playlist?list=PLNxd9fYeqXebMV6ApfUG33KXMLOI1TDQI

5 پسندیده