معرفی مستند 🎞

سلام مجدد.آقابهزاد
خیلی ممنونم. سلامت باشین شماوهمه ی دوستان.
خواهش میکنم.حتما.
امیدوارم بزودی اوضاع نت کشورمون عالی بشه،وشماهم بتونین براحتی به یوتیوپ و…دسترسی داشته باشین.

چقدرعالی که بچه های نازنینتون باحیوانات وپرنده ها اینجور مهربونن.آفرین به والدین فرهیخته اشون.:clap::clap:
ماهم ازین مهمونای دوست داشتنی هرروزه داریم ودوسشون داریم وبراشون آب وغداوظرف شنا میذاریم.
اگرم یه روزاحیانافراموش کنیم،نوع خاصی سروصدامیکنن که متوجه بشیم.:blush::heart_eyes:
خصوصاتودوران خونه نشینی کرونا تعدادشون چندین برابرشده بود.

بسیارعالی.چه کاری بهترازحفظ محیط زیست وتوجه به اون.امیدوارم بتونین جاییکه آرزوش رودارین،بزودی پیداکنیدواززندگی دراونجالذت ببرین.
ماهم جاییکه هستيم تلاش میکنیم درحدامکان،هرکاری ازدستمون بربیادانجام بدیم.
خوشبختانه توخیابونمون،چندتا مغازه وعطاری هستن که ازمردم باروشهای تشویقی میخوان کمترپلاستیک استفاده کنن،تخفیف میدن اگه پلاستیک ازشون نخواهیم یاکیسه های پارچه ای ببریم وکارایی ازین قبیل.
بنظرم خودماهاهم خیلی کارامیتونیم انجام بدیم،
کارشماوبرادرتونم هم واقعاارزشمنده.:clap::clap:

https://youtu.be/Xvke0b_pu9I
چیزیکه درباره این خانم دوستدارسنجابهاخیلی جالبه،واسه هرکدوم ازدوستهاش اسم مخصوص گذاشته وباشوهرش مثل بچه هاشون ازشون مواظبت میکنن.یکی ازین سنجابهای ماده مدتی زخمی شده بود،چقدرفالوورهانگرانش بودن وازشون میخواستن بهش موادپروتینی وویتامینهای مخصوص بده زودترحالش خوب بشه.خیلی ویدیوهاورفتارای این زوج وسنجابها جالب ودوست داشتنیه.اگه علاقه مندطبیعت و…باشین که دیگه بیشترلذتبخش میشه.

https://youtu.be/lfsRUCDBxiM
این خانواده هم عاشق طبیعت وحفظ محیط زیست ازهرراهی که ممکنه،هستن.
قابل توجه دوستان هنرمند وکدبانو.
خصوصا زینت جان که اجازه دارم اسمشونوتگ کنم.@uncoo
این خانم طراحی ونقاشی میکنه،(اون موقع نگفتم،الان سورپرایز باشه:blush::heart_eyes: )،توکشورشون یسری مسابقات نقاشی گذاشتن واسه اونهاییکه پاکتهای شیرو…دورنمی ریزن.لایه لایه جدامیکنن ورواون لایه های کاغدی بامدادرنگی وماژیک و…نقاشیهای فوق العاده زیبا میکشن.
برای تمییزکردن وسایل خونه وآشپزخونه هم ،باجوشاندن پوست پرتقال وخودلیموترش وخیس کردن چندساعته توآب+آبی که توش اسفناج جوشانده ،ترکيب عالی ایی واسه تمییزکردن گازومایکرویوو…بدست میاره…
تخصص بالایی توکاشتن گوجه وتوت فرنگی و…بروش خونگی داره+خریدن ونگهداری ازگل وگیاهان مناسب آب وهوای داخل ساختمون وبیرون.باکمی تفاوت آب وهوایی کشورماوایشون،البته
(upload://sb59JbYKq6KwmBiteQ0ZUL52DFs.jpeg)

https://youtu.be/zXV4UuR-R30
https://youtu.be/vd2MrnXn_ro

دیگه فکرکنم توضیح کافی باشه.
دوستان علاقه مندمیتونن انتخاب کنن،ببینن ولذت ببرن واستفاده کنن.
بقول معروف هم فالِ وهم تماشا
پ.ن.هدفم ازباشتراک گذاری اینهادرکنارتمام مواردمفیدولذتبخش،آشنایی بافرهنگهای کشورهای مختلف ورسم ورسوم پسندیده ی اونها هم بود،فکرمیکنم کمترزبان اموزی باشه که دوست نداشته باشه،باچنین مواردی آشنابشه.
هرسه ی این خانواده ازسه کشورمتفاوت هستن.

4 پسندیده

واااااااای خیلی ممنون صبااااا جاااان … اصلا نمیدونی چقدر با این حرکتتون حال کردم… اگر جلوم بودین یَک ماچ آبدار (گرچه میدونم دوست ندارید) از اون کُفتاتون (لپها:grin:) میکردم.:kissing:
و اینکه چه ایده های ناب و لذت بخشی برای ساخت فرهنگشون دارن، حالا در این مقوله تولید کمتر زباله…!!! دقیقا مثل ما… :neutral_face:

:open_mouth: اَتَکو و سیو ماست!!! احسنت:woman_facepalming:
تو چه بی فرهنگیی عمیقی ما موج میزنیم!!!
خیلی ممنون از معرفی هاتون واقعا لذت بردم.امیدوارم بتونم وارد یوتیوب بشم و ببینمشون. مخصوصا سنجاب ها و خانمِ نقاشِ عشقِ گل و گیاهُ :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

4 پسندیده

همینه دیگه خونه دار نیستی بدونی فر و ماکروفر و ویو و با اینا تمیز میکنند دختر جان :rofl:(منظورم آبلیمو و ایناست )

3 پسندیده

عجب معرفی عالی و فوق العاده ای :white_check_mark: :+1:t4:
راستش غافلگیر و سورپرایز شدم
دارم مغزم رو سرچ می کنم یه جواب مناسب براش پیدا کنم
فعلا این جواب رو بگیرین بعد ویرایش می کنم اضافه می کنم
خیلی خوب بود، متشکرم :pray:t4: :deciduous_tree: :sunflower: :four_leaf_clover:

4 پسندیده

معرفی بسیار عالی awesome :ok_hand:,واقعا لذت بردم،در ضمن پینترست هم در زمینه ایده دادن خیلی خوبه

4 پسندیده

البته نا گفته نماند بنده خانه دار هم هستم… :joy::rofl::joy:

اونم…۷…۸ تا :lying_face:
به لیستتون نوشابه، جوش شیرین، جوهر نمک! سرکه و و و رو هم اضافه کنید… عجیب جواب میده :sweat_smile:

پینترست فووووق العاااااده اس :ok_hand:

4 پسندیده

مشتی از خروار بود…!
یار قدری دارید در این تاپیک :ok_hand:

2 پسندیده

خییلی خواهش میکنم زینت جان.
میدونستم دوست خواهید:blush:داشت.

واا.چرا؟
حالا که ازنزدیک امکانش نیست،ازراه دورم قبوله.:rofl::heart_eyes:

بعضی‌هاشم نگفتم،خودتون ببینیدوحظ کنید.
بادخترپنج سالشون رفته بودن یه فروشگاه تولید وپخت موادغذایی کاملا ارگانیک،همه چیزم درمعرض دیدمشتریهابود.
اونجاسطلهای زباله مخصوصی گذاشته بودن،واسه کارتونهاو…بادخترش مسابقه گذاشته بود،کی زودترپاکت کاغذیشوبندازه تواون سطلها.
وخیلی موارددیگه…
خوشحالم خوشتون اومده. :heart_eyes::blush:

امیدوارم بزودی لذتشو ببرین.

:blush::blush::blush::blush::blush:

میدونستم خوشتون میاد،یعنی باتوجه به تاپیکها ومعرفی هاتون،باین نتیجه رسیدم.
خب خودمم یسری تجربه هاداشته ام.
ووقتی ببینین بامواردی روبرو میشین که بعنوان پدردوتادخترنازنین،احتمالاعلاقه اتون به ديدن قسمتهای بعدی بیشترم میشه.
دوتازین خانواده ها،هرکدوم یه دخترتوسن دخترای شمادارن.
خواهش میکنم.
واقعاخوشحالم معرفی ام مفیدبوده.خصوصاکه حین نوشتن وعکس فرستادن،۶۰بارنتم قطع ووصل شد.
حالابماند،واسه اومدن ورفتن توتالارویوتیوپ وتلگرام ،چندبارفیلترشکنمو قطع ووصل کردم.
حالافهمیدم ارزششوداشت.:blush::heart_eyes::heart_eyes::blush:

خواهش میکنم نوشین جان.
ممنونم.
خوشحالم که دوست داشته باشین وبراتون قابل استفاده باشه.:blush::heart_eyes:
https://youtu.be/_YYrErCFax4

این خانواده اصالتامال ویتنام هستن،ولی فعلاتو یه روستای بسیارزیباورویایی توآلمان زندگی میکنن.البته روستابابهترین وپیشرفته ترین امکانات…خانومه هنرمند نقاش،کشاورز،و عاشق کتابخوندنه…آدم بسیارعمیقیه…فقط بایددیدولذت برد…
اون عکسش بامیوه هاوسبزیجات،تماماکارکشاورزی خودشونه…کتابخونه شونم یه عالمه کتاب داره…
اون موقع راستش ازبس نتم قطع ووصل شد،خسته وناامیدشدم بتونم عکساشو بفرستم
امایه لینک ازیه ویدیوهاش گذاشته بودم…بقیه هنرهاشونمیگم…خودتون ببینین.
خوشبختانه همه ی این آدمابخوبی انگلیسی صحبت می کنن وتمام ویدیوهاشونم زیرنویس انگلیسی داره.
شایدفارسیم داشته باشه.تاحالاسرچ نکردم.

4 پسندیده

چرخه زمان
Wheel of Time
نویسنده، تهیه کننده و راوی ورنر هرزوگ (آلمانی)
ساخت مشترک آلمان، انگلیس، فرانسه و ایتالیا
انتشار ۲۰۰۳
۸۱ دقیقه

Wheel_of_time_poster

این مستند به بررسی آیین بودایی در حال حاضر می پردازد. در آن با دالایی لامای چهاردهم (رهبر فعلی بودائیان جهان) و تاکما جینگه ژانگپو (کسی که بخاطر انتقاد از حکومت چین بخاطر اشغال تبت و جنایت های جنگی مدت سی و هفت سال در زندان بود) مصاحبه می کند.
Dalai_Lama_1430_Luca_Galuzzi_2007crop

Takna_Jigme_Sangpo

این توضیح رو هم اضافه کنم که متاسفانه نتونستم پیدا کنم و ببینم. میخواستم یک مستند انتخاب کنم برای دیدن دیدم چقدر جالبه ولی متاسفانه نتونستم دانلود کنم.
احیانا دوستان کسی پیدا کرد لطفا به منم بگه دانلود کنم، متشکرم.

4 پسندیده

سی نما
https://30nama.com › movie › Whe…
دانلود مستند Wheel of Time 2003
اینجا داره این مستند رو ولی باید اشتراک داشته باشید

4 پسندیده

متشکرم
لطف کردین :pray:t4: :deciduous_tree:

1 پسندیده

سلام :slightly_smiling_face:
ببخشید ییهو همچون شتری گریز پا ! پریدم اینجا !!!
فاطمه خانم گویا تگ کردن جز قوانین نیست اومیدوارم این پیام رو ببینید :upside_down_face:
و همچنین دیگر دوستان اگر تمایل داشتن مطالعه کنن…

آنچه گذشت در تاپیک زیبوک

آنچه خواهید خواند … اینجا!

حالا که اینو دوست داشتین ( فاطمه خانم ) مینی سریالی که اونم اقتباسی از زندگی حقیقی دبورا فلدمن هست رو بهتون پیشنهاد میکنم که در همین ژانرِ و اعتقادات افراطی شاخه ای از مذهب یهود ارتودوکس رو بتصویر میکشه و ارزش دیدن داره

Unorthodox

موضوع سریال

Unorthodox داستان استی شاپیرو (بازیگر اسرائیلی Shira Haas) ، یک زن ۱۹ ساله تازه ازدواج کرده است که در جامعه یهودیان در ویلیامزبرگ نیویورک متولد و بزرگ شده است. اما در دیالوگی به یاد ماندنی استی می گوید، “ویلیامزبورگ آمریکا نیست”.

مردم جامعه استی از پیروان تندرو فرقه ارتدوکس آیین یهود هستند. افرادی که فرزندان و بازماندگان هولوکاست بوده و مصمم هستند، فرهنگ، اجتماع و عقاید خود را حفظ و از هولوکاست دیگری جلوگیری کنند.

آنها مدارس، خدمات پزشکی و پلیس خاص خود را دارند. قوانين و كنوانسيون هاي سختي وجود دارد كه براساس تفسيرهاي تورات، از نحوه لباس پوشيدن تا نحوه ازدواج، حاكم بر اين اجتماع است و نحوه زندگي مردم را تأمين مي كند.

در این سریال می بینیم که در ابتدا استر که خود بخشی از این اجتماع است طبق روال و سنت در سن ۱۸ سالگی با یک فرد از قبل تعیین شده ازدواج می کند. اما زندگی آنگونه که تصور می کند پیش نرفته و به همین جهت به برلین شهری که مادرش نیز پیش از آن به آنجا پناه برده بود، می گریزد.

نقطه عطف و حیرت انگیز سریال جایی است که استی پس از رها کردن جامعه خود و شروع به کشف آزادی و جهان سکولار، در آلمان با گروهی از دانشجویان موسیقی کلاسیک از سراسر جهان با عقاید گوناگون آشنا می شود. در این بین تقابل و رویایی استی با دنیایی متضاد با عقایدش به زیبایی به تصویر کشیده شده است.

از طرف دیگر به دستور خاخام آنها، همسر جوان استی یعنی یانکی (بازیگر اسرائیلی Amit Rahav) با کمک پسر عمویش مویشه ( بازیگر آلمانی- اسرائیلی Jeff Wilbusch) در حال تعقیب اوست تا استی را به خانه بازگرداند.

همچنین در فلاش بک های زندگی استی در بروکلین می بینیم که بخشی از زندگی او چقدر مخفیانه و دشوار بوده است. علاوه بر این، صحنه های دلهره آوری وجود دارد که می بینیم استی برای نخستین بار در آستانه عروسی خود از وجود … در بدن خود آگاه می شود و شاهد درد او (جسمی و عاطفی) هستیم.
این سریال بر اساس خاطرات پرفروش دبورا فلدمن است که در کتابی با نام “Unorthodox: The Scandalous Rejection of My Hasidic Roots.” در سال ۲۰۱۲ به چاپ رسیده است. فلدمن در جامعه Hasidic ویلیامزبورگ بزرگ شد و در سن ۱۷ سالگی با یک دانشمند تلمودی ازدواج کرد.

فلدمن نوشت: “سهم من به عنوان یک زن در جامعه حسیدی، بر توانایی من در ازدواج و به دنیا آوردن فرزند استوار بود. درست است که نقش همسری و مادری مقدس است، اما مطمئناً این تنها نقشی بود که میتوانستم بازی کنم. زنی خانه دار و یک مادر که برای هر چیزی به شوهرم وابسته بودم “.

صحنه های فلاش بک در این سریال بر اساس خاطرات او از جمله تربیت “آموزش جنسی” و اینکه چگونه او مجبور شده سرش را پس از ازدواج بتراشد، ساخته شده است. فلدمن در اوایل دهه ۲۰ جامعه خود را ترک کرد و فرزند خردسال خود را با خودش برد.

برخی صحت تصویر سازی های جامعه Satmar را در این سریال مورد انتقاد قرار داده و معتقد هستند که بسیاری از سکانس ها اغراق آمیز است. اما داسی ارلیچ که در جامعه آداس اسرائیلی در ملبورن بزرگ شده، به روزنامه آنلاین یهودی استرالیا گفت: “دیدن زندگی که من در واقعیت آن را زندگی کرده ام تا این حد دقیق روی این پرده بسیار نادر است”.

سخن آخر
علاوه بر کتاب دبورا فلدمن، داستان های واقعی بسیاری وجود دارد درباره افرادی که جوامع یهودی ارتدوکس را ترک کرده اند. در بعضی مواقع، Unorthodox نسبت به این ها احساس محدودیت می کند.

به عنوان مثال، مستند یکی از ما (One of Us) در سال ۲۰۱۷ از شبکه نتفلیکس پخش شد که این داستان نیز در مورد سه نفر است که در تلاش برای ترک جوامع Hasidic خود هستند. داستان یک زن است که مورد سوء استفاده جسمی و عاطفی قرار گرفته و باید بین فرزندان و آزادی خود یکی را انتخاب کند. همچنین یک پادکست دو قسمتی هم در مورد مردی Hasidic است که برای اولین بار از اینترنت استفاده می کند.

به این ترتیب، می توان گفت که سریال Unorthodox که تقابلی میان جامعه تندرو ها و دنیای سکولار را از منظر و دیدگاه یک زن جوان به تصویر کشیده است، قطعا ارزش دیدن و تعمل را دارد.

6 پسندیده

به چه حس و حال خوبی…
گفتید مواد غذایی کاملا ارگانیک…
یه زمانی جووونیام که هنوز تو دست و پنجم قوه ای بود ! :joy:
خودم ماست میبستم
به قول ما روغن خوب ( روغن حیوانی) میگرفتم :lying_face:
تخم مرغا رو جمع میکردم…:lying_face:
شیر میدوشیدم… :lying_face:
در این حین هم حاجی زحمت آسیاب کردن گندومای درو شده رو میشکید… :smile::lying_face:
دیگه بعد میرفتم سراغ

کیک درست کردن… وچقدر متفاوت با کیک های معمولی میشد… یادش بخیر همطو ییهو یاد جوونیام افتادم :rofl:
بله بنده شیرینی پز هم هستم :joy::rofl:
اگر تاکشو ممیزی رو دیده باشید … متوجه این هم گفتنای من میشید. :grimacing:

عزیز جان از دور :kissing_heart: با عشق… :smiley:

5 پسندیده

در تکمیل حرف های زینت خانم
شاید قدری عجیب بنظر بیاد که در کشورهای پیشرفته ای مثل کانادا، آمریکا، اسرائیل، حوزه اسکاندیناوی و غیره هم هنوز اقلیت های مذهبی تندرو وجود داشته باشه.
اما هست
اصطلاح ارتدوکس
Orthodoxy
در یهودیت برای تعریف کسانی بکار میره که شدیدا پیرو سنت ها و قوانین مذهبی هستن و در واقع در مقابل هر تغییری مقاومت می کنند، به نوعی یهودیت ارتدوکس در مقابل تمام فرقه های جدید تر قرار میگیره. رعایت دقیق قوانین تورات باعث تضاد های بسیاری با زندگی امروزی است. علاوه بر این در بخش های بسیاری از تورات شاهد خشونت های زیادی هستیم که باعث میشه یهودیان ارتدوکس برای سایر نژادها، ادیان و حتی سایر یهودیان خطرناک باشند! در حال حاضر بیش از ده درصد جمعیت اسرائیل ارتدوکس هستن که در خیابان ها، شهرک ها و حتی شهرهای جدا زندگی می کنند. از سریخت ترین های اونها فرقه حریدی رو میشه نام برد.
Hasidic_Men_on_Street
مدتی پیش بحث یک فرقه یهودی افراطی به اسم لو طاهور هم خبر ساز شده بود ( لو طاهور به معنی قلب پاک ) اونها تو کانادا زندگی مستقلی داشتند و قوانین شون با قوانین کانادا در تعارض بود، مثل ازدواج های اجباری قبل از سن قانونی و منع دختران از تحصیل و غیره که دولت کانادا حتی تصمیم به لغو حضانت بچه ها گرفت و اونها هم خواستن فرار کنند که نفهمیدیم آخرش چه شد.

این رو هم اضافه کنم که معنای ارتدوکس در یهودیت و مسیحیت با هم فرق داره، ولی تو مسیحیت هم گروه های افراطی رو داریم. از قدیم گروه های افراطی رویه ای خشونت آمیز نسبت به سایر فرقه ها داشته اند. تصویر زیر کشتار پروتستان ها در قرن شانزدهم در میدان سنت بارتومولیو رو نشون میده

این افراط گرایی دینی و مذهبی در مسیحیت منحصر به گذشته نیست و امروزه هم نمونه های عجیبی ازش می بینیم

در این تصویر بچه هایی رو می بینید که ارتش مقاومت خداوندتحت تربیت نگه داشته. بیشتر این بچه ها از خانواده هاشون جدا شده اند. دین والدین خیلی از اونها مسیحیت نبوده. ارتش مقاومت خداوند عمدتا در اوگاندا فعالیت می کنه و هدف خودش رو اجرای کامل ده فرمان موسی می دونه. اونها از شکنجه کردن بچه ها هیچ ابایی ندارند. همچنین قتل عام روستاها و مردم سایر مذاهب هم از دید اونها اشکالی نداره.
دادگاه جنایی بین المللی لاهه در سال ۲۰۰۵ گزارشی منتشر کرد که این گروه مسئول ربودن حدود هفتاد و پنج هزار کودک و حدود دویست هزار زن و دختر بوده است.
2139711

یکی از روش های تنبیهی این گروه مثلا برای فرار از مراکز آموزشی شون بریدن اعضای بدن است.
در آفریقا بحث جنایت های افراطی در گروه های مسلمان یا پیروی ادیان باستانی خیلی دیده میشه و چیز عجیب و جدیدی نیست. اما این گروه رو مثال زدم تا نمونه ای از مسیحیت رو هم داشته باشیم. و اینکه وقتی کمبود سواد و خرد و وجدان داشته باشیم با هر دینی به فاجعه می رسیم. حالا بماند که ظرفیت ادیان مختلف برای ارتکاب خشونت متفاوته. یکی از صلح آمیز ترین ادیان جهان طریقت بودائی است. اما در بحث جنگ های میانمار دیدیم که اونها هم دست به جنایت زدند. هر چند شعله جنگ رو اشتباهات متعدد و مکرر قبیله رونیهیگا روشن کرد، اما از لحاظ اخلاقی اشتباه دیگری اشتباه ما رو توجیه نمی کنه.

4 پسندیده

نکته مهم بنظر من همین تربیت تسل های آینده است. من خودم فهمیدم که بچه ها گوش نمی کنن، تقلید می کنن. برای تربیت بچه ها باید اول خودمون رو تربیت کنیم. بجای اینکه بهشون بگیم مسواک بزن، خودمون مسواک بزنیم، همین. اونها از ما پیش می افتن و میتونن کارهایی بکنن که ما نتونستیم.
بنظرم باید بررسی کنیم که چطوری افراد مفیدی برای جامعه تربیت کنیم.
برام خیلی جالبه که چطوری آدمی مثل نرگس کلباسی بار میاد و پرورش پیدا می کنه. واقعا باید به پدر و مادرش تبریک گفت. نرگس مادرش رو در یازده سالگی و پدرش رو در شانزده سالگی از دست داد. روح هر دو شاد و یادشون گرامی که چنین فرشته ای پرورش دادند.

3 پسندیده

ممنون از معرفی …حتما می بینم.

2 پسندیده

درسته.طبیعت انسانهاطوریه که بازورواجباردوست ندارن کاری روانجام بدن،معمولا نتیجه بر عکس میشه،حتی اگه سالهاچیزی بهشون تحمیل شده‌ باشه آخر ش یجایی مثل زخم چرکین سربازمیکنه ودودمان تحمیل کنندگان رابه بادمیده…حکایت این روزاهاست دیگه داریم عینامی بینیم…
این ازون مباحث موردعلاقه امه،سعی میکنم زیادطولانی نشه،ازخودم شروع کنم خیلی ازمسایلی که بهش پایبندم ودوستشون دارم وپس ازسالها دارم انجام میدم…دقیقاچیزهایین که توبچگی ام میدیدم والدینم یا بزرگترای دیگه که برام قابل احترام بودن، انجام میدادن .درواقع همون روش تربیتی غیرمستقیم…وحتی معدود معلمای خیلی خوبیکه تو دوران تحصیلم بهشون برخوردم…
اما یه موضوعی اینجاپیش میادکه حتی اگه مامعتقدباشیم وبفهمیم که والدینمون جاهایی درحقمون کوتاهی کردن،وقتی بزرگتروعاقلترمیشیم،نباید کم کاریهاوکوتاهیهامونوبحساب روش تربیتی اونهابزاریم،مثلا من خیلیارومیشناسم خودشون عروس/دامادونوه دارن.میدونن که وضعیت زندگیهای قدیمترباالان خیلی متفاوت بوده،ولی هنوزم ازدست پدریامادرشون گله وشکایت دارن که چرافلان کوتاهیوداشتن.این مساله وقتی بیشترزجرآوره شنیدنش که نمیخوان درک کنن مثلا پدرشون توانایی مالی اش بیشترازین نبوده یانمیتونسته …معتقدم ما خودمون میتونیم آگاهی مونوبالاببریم وشرایط سخت دوران جوانی والدینمونودرک کنیم وتوقعمونوبیاریم پایین.

خب این یجورایی تاییدصحبت قبلیم میشه
که ادماحتی اگه مهمترین وموثرترین آدمای زندگیشونوخیلی زودازدست داده باشن،بازهم اگه بخوان میتونن ازقدرت ونیروهای درونیشون درجهت بیشترانسانْ بودن استفاده کنن.
بله.واقعااحسنت به والدینش .
وهزاران درود به تلاشهای انسان دوستانه اش.ایشون تواوج جوانی ودرواقع نوجوونیش ازهردوحامی های اصلي وواقعی زندگیش محروم شده…میتونست این روش بزرگ‌منشی روکه داره ،نداشته باشه ودنبال پیشرفت وموفقیت نره وبهونه اشوبذاره چون یتیم بوده

4 پسندیده

کاملا با شما موافقم :+1:t4:
خیلی خوب بیان کردین، عالی بود :white_check_mark: :sunflower:

3 پسندیده

بزرگوارین.
ممنونم ازلطفتون.:pray::pray:
بایداینواضافه کنم که چنین گفتگوها وتاپیکهایی باعث بالابردن آگاهیمون میشه.حداقل واسه من که اینطوریه.درواقع سپاس ازشما وفراهم آوردن این فرصت تبادل افکارواطلاعات ومعرفی اون مستندهای عالی که بیشترشو اینجاواسه اولین‌بار درباره اشون می شنیدم ومیخوندم.
آدم چنین جاهایی حس نمیکنه عمرش هدررفته ،اگه مطلبی خونده یااظهارنظری داشته.
بازهم ازشما وهمه ی دوستانِ این تاپیک،معرفیهاشون وباشتراک گذاری ایده ها وافکار زیباشون،ممنونم.
آرزوی همیشگی ام:موفقيت،شادی وسلامتی برای همگی.:blush::blush:
شب همگی خوش

4 پسندیده

معرفی فیلم
:arrow_down:

3 پسندیده