هدف و نحوه خواندن زبان برای یک دانشجوی رشته حقوق

سطح دوم (لغات) زبان شناس هستم. هدفم خواندن مقالات علمی ، مخصوصا رشته حقوق عمومی است( شامل حقوق اساسی ، حقوق اداری و حقوق کار)

دروس زبان شناس ، لغات جدیدی بعضا دارد که حس می کنم به کار من نمیاد مثل لغات مهمانی رفتن یا اسم یکسری گل ها و…

به نظر شما نحوه استفاده از زبان شناس به جز خواندن مقالات تخصصی رشته ام چگونه باشد؟

قصد زندگی در خارج از کشور و ادامه تحصیل ندارم.

@sepide-str

سلام دوست خوبم
درمورد سطح و…مربیان خوب زبانشناس واردن وجوابتونومیدن.امااینکه شما گفتین هدفتون خوندن مقالات تخصصی رشته خودتون هست،بنظرم هرکسی که توهررشته ای قصدداره زبانشو عالی کنه،اول بهتره وشایدلازمه یسری لغات عمومی روهم بدونه.درست مثل همون رشته های تخصصی،ازمراحل ساده تربه تخصصهای بالاترمیرسن.هرچقدرهم که مابیشترلغات واصطلاحات عمومی روبدونیم،همیشه بدردمون میخوره.وضرری هم درش نیست.

خوشبختانه زبانشناس منابعش خیلی زیاد ومتنوع هست،گرچه ممکنه منابع تخصصی بعضی رشته های خاص رونداشته باشه.نیازی نیست شمامثلااسم گلهاروحفظ کنید.میتونیدازشون سریع ردبشین.
درمورد نحوه ی استفاده از منابع هم،نگران نباشید.
پشتیبانان خوب زبانشناس به محض اینکه سوالتونوببینن،متناسب سطحتون راهنمایی های لازم رومیگن خدمتتون.
موفق باشین

2 پسندیده

سلام وقت بخیر
منابع های علمی زیادی در اپ موجوده مثل شصت ثانیه با علم، تد تاک، چیزهایی که آموختم، در دوره voa بخش سلامتی و سبک زندگی، علم خوشبختی. البته باید سطح متوسط یا متوسط به بالاتر باشید که بتونید متن های علمی رو بخونید.

سطح زبان عمومی شما اگر فرامبتدی هست فعلا نباید سمت متن های سطح بالاتر برید.
شما یه درس از داستان های واقعی رو بخونید ببینید چقدر متوجه کلیت داستان میشید و بهم اطلاع بدید که نحوه مطالعه رو براتون ارسال کنم.

منبع مناسب سطح خودتون رو باید انتخاب کنید و طبق استراتژی ها و تکنیک ها پیش برید که مهارت خواندن، شنیداری، تلفظ رو تقویت بدید و هم چنین در حین گسترده خوانی دایره لغات تون رو هم افزایش میده.

1 پسندیده