محدودیت تو ذهنته

عزيز بحث من اينه كه انسان وارسته با انتخاب آگاهانه ي خودش نمي خواهد ثروتمند بمونه و كل دنيا رو هم بهش بدن در كسري از ثانيه و بدون اندكي درنگ خرجش ميكنه در راهي كه لذت ميبره و تفاوت ها رو رقم ميزنه چون باور داره و همه رو وسيله ميدونه براي هدفش و كار و زندگي ش رو ول ميكنه و انگلستان رو ول ميكنه و مياد هند تو بدترين شرايط كودكان فقير رو كمك ميكنه و حتي تهديد جاني هم ميشه ولي باور به راهش داره و عاشق واقعي هست منظورم نرگس كلباسي هست ميلياردها آدم ثروتمندتر از اون هم آمدند و رفتند ولي تعداد كمي جاودانه ميشن مطمين باش لذتي كه او برده من و شما حتي تصورش هم برامون غير ممكنه اگر خود فرزندي اينجوري بودي يا فرزند اينجوري تحويل جامعه دادي به خودشناسي واقعي ميرسي و جامعه بشريت محتاج ايناست تو همين قطري كه فرمايش ميكني چند تا آدم اينچنيني تحويل جامعه داده أست

1 پسندیده

حاتم طايي بهش ميگن از خود بخشنده تر ديدي ميگه آره يكبار يك نفر يه گوسفندشو براي كمك به ايتام كشت ميگه شما كه روزي ١٠٠٠تا گوسفند ميكشي اونم ميگه اون شخص تنها گوشفدشو ذبح كرد ولي من گوشه ي خيلي كوچكي از ثروتم را دادم

1 پسندیده

عزیز من این حرف‌ها رو فقط میزنم و تا حدودی عمل میکنم تا الان هم نشده کل زندگی ام رو تقدیم کنم و خیلی آدم ها مثل شما فکر می کنند به آسمون و خدا ربط داره یگانه راه سعادت هست و گمشده ی نوع بشر ه .و خودم مطمین هستم تو همین گروه من آخر صفم ولی همیشه در آرزوی ریسک به معنای واقعی کلمه و اهدا هر آنچه دارم بوده ام تا در این زندگی محدود تجربه های جدید و راههای متفاوت را ببینم .وگرنه زندگی های معمولی به همین نتایج معمولی ختم میشه

1 پسندیده

سلام
دقیقا درسته… این نوع جملات در یک جامعه نرمال و ایده ال کاربرد دارند

2 پسندیده

I couldn’t agree more…it’s plain as day we are hostages in the hands of our authorities and our problems are not management-related problem most of them or even all of them are on purpose .nobody can deny it but but I say mankind has lost the meaning of life . if you ask people who are dying what are your regrets they say I wish I had traveled more I had helped people more I hadn’t spent my life for buying unnecessary trivial possessions and so on I hadn’t lived in the lap of luxury.and the rest is history

2 پسندیده

Thank you.
This is exactly the neglected point that many people don’t want to accept,either because their interests are at risk or due to the lack of understanding and awareness. In other words,the big difference between living with dictatorship and democracy.
Some people think that the superficial changes in government policies can make everything better,and reduce their inner sadness.
One of the ways to feel deep inner satisfaction is to strive for the happiness of people who are deprived of their basic rights,and it will happen when we have freedom to do whatever we know it’s worth to have.
We shouldn’t forget this remarkable point that the shadow of totalitarianism,like it or not,in all aspects of our lives from birth to death is ongoing,therefore it’s not possible to perceive the high value of true beatitude.
Helping to improve the quality of life of others is more beautiful when we freely give away our most valuable possessions for the benefit of them.

2 پسندیده

درودبرشما
همینطوره که شما باوردارید. هر صحبت دیگه ای غیرازین، فرار آگاهانه یاغیر آگاهانه از واقعیتهای تلخ ودردناکه ودر حقیقت توهمی بیش نیست.
ممنونم از درک،خودآگاهی وهمدلیتون.:pray:

2 پسندیده

It’s clear crystal that helping should be freely not .obligatory.but we need to reach to this point that virtue is its own reward. Once in a while we have to remind ourselves that our presence in this world should be meaningfull at

2 پسندیده

You’re right. :white_check_mark:
Living without pursuing a meaningful aim will be a kind of wandering and distress.

2 پسندیده

I suppose most people like Sadegh hedayat ,when they couldn’t find meaning for their life .they killed themselves but for finding meaning for your life you don’t need to do great thing necessarily if even a word of yours changes and evolves someone . it’s enough

2 پسندیده

In my opinion,committing suicide may have various causes and it will differ from person to person,including people’s personalities and characters,their lifestyle,the place of their living,it can happen due to the mental illness or physical damage.
For the same reasons above,people may have different ideas for setting up a purposeful life based on their physical and mental abilities.
It’s very significant that you have a definite awareness of your talents,potentials,your family’s/friends and society support.

2 پسندیده

each phenomenons in this universe , for occurring ,they need different controllable and uncontrollable factors and for analyzing them we have to consider all of them then giving each item a coefficient for magnitude of that item .it’s obvious.but what I say is when you enjoy doing everything you never deprive yourself from that fun joy pleasure or everything.so we perceived the importance of the joy . where can we find it ?in our spirit mind soul or whatever you name it when you have a prescription that works out in every situation,through thick and thin ,up and down .nothing can ruin you even tremendous storms what is that prescription?it’s your mindset your attitude.I simply say when you enjoy on the basis of this attitude.you never kill yourself.this attitude is the meaning you define for your existence .when you kill yourself it means you are extremely weak .and your attitude lacks meaning

2 پسندیده

ارادت

2 پسندیده

از قول شهیارخان قنبری:

شهر ونیز چه تماشایی بود
کشتیِ دزدای دریایی بود
شبِ رم با همه ی اسقف هاش
شب چشمه های تنهایی بود

مام تا همین دیشب پریشب تکوتنها دربه در دنبال علایق شخصیمون تا ناکجاآباد رفتیمو برگشتیم شانس اوردیم سالم رسیدیم خونه البته بین راه همش خدارو صدا میزدیم که بلایی سرمون نیاد چون اصلا نمیدونستیم داریم کجا میریم / تلفنی دنبال یه آدرس میگشتیم اونم تنهای تنها

وقتی به اون آدرس رسیدیم دیدیم با مشتی خلافکار طرفیم همون شب “چهار صب” ماشین گرفتیم اومدیم خونه

فقطططط به عشقو علاقه ای که تو دلمون و فکرمونه اینهمه راهو رفتیم “بلکه بهش برسیم”

عشقی که خونواده مون همممیشه ازمون میگرفت و میگفت نباید این علاقه رو دنبال کنی “تو حق نداری”

3 پسندیده

بعد یه سوال دیگه وقتی خیلی داری میخای چکارش کنی کاری نمیتونی باهاش بکنی شما ۱۰ درصدشم جواب زندگی خودت و بچه هات رو میده دل میخاد ۱۰۰ درصدشو ببخشی ولی 90 درصد رو مثل آب خوردن وقتی زیاده میشه بخشید ولی مغزت گولت میزنه نه میبخشی نه فرصت استفاده داری و بانگی درآمد و خواجه مرد

عزیز بنده منکر لذت هایی مثل ماساژ با آب طلا یا رفتن به جزایر باهاما نیستم ولی هیچ وقت این چیز ها تو چشمم بزرگ نبوده و همیشه بزرگ خوا و بزرگ طلب کردم .و بزرگ رو کسی میدونم که ی کیلو گوشت بیشتر نمیتونه بخره ولی همین رو میخره و تو راه به همسایه ی فقیر تر از خودش میده اینا ماندگاری میسازه برو ببین پدر نرگس کلباسی چطور زندگی کرده تا لذت واقعی رو لمس کنی و هزاران آدم بهتر از اون هم هست ولی میلیارد ها پولدار هستند که تجربه های معمولی وزیستی معمولی داشته اند .تنها حسرتی که دارم و داشته ام تجربه نکردن راههای نپیموده هست چون مسیرهای قدیمی به مقصدهای قدیمی میرسند و عقل همواره شما رو در دایره محاسبات خودش فریب میده

2 پسندیده

عزیز تک چشمان نظر به میوه کنند ما تماشاگران بستانیم عزیز خونه دارم و یک پرایدم داره تو ایران که همه میدونن چقدر همه چی بی ثبات هست هم میتونستم تلیسمان داشته باشم هم یک خونه دیگه هم چند میلیاردی پول تو حساب اینایی هم که دارم به اسم خانممه ولی خودم تنها بودم همینا هم نداشتم ولی میدونم خیلی از لذت های واقعی دورم و همیشه حسرت میخورم

1 پسندیده

تنگ چشمان

1 پسندیده

عزیز بنده با ثروتمندان زیادی در ارتباط هستم کمتر از ۱۰ درصدشون انسان‌های وارسته و به معنای واقعی کلمه فهمیده هستند این قانون نانوشته ی دنیاست باید رها کنی تا به دست بیاری هر چه بیشتر پول رو بخاهی و بیشتر به طرفش بری بیشتر ازت فرار میکنه ولی موقعی که رها میکنی خودش میاد به سمتت و راههایی پیش روت باز میشه که تو خوابم فکرشو نمیکردی از این ناحیه ثروتمند بشی این مغز محدود کننده و بلا نسبت عاقل ماست که شعاع دور خود ما رو به زور می بینه موقعی که رها کنی به دست میاری و دل و توکل رها کردن رو همه ندارند چون عقلشون گولشون میزنه و تفاوت ها رو باورمندها رقم میزنند نه بلا نسبت عاقلان شما هر چی به این دنیا بدین همون رو دریافت می کنید خشم بدین خشم میگیرین محبت بدین محبت میگیرین مثل کوهه هر چی هم بلندتر صدا کنی انعکاسشو چند برابر میگیری

2 پسندیده

عزیز ما عمرمان محدود است و پول هم فی الذاته نه مقدس است و نه محترم مثل هزاران وسیله ی دیگر وسیله و ابزار هست ابزار کارش سهل و آسان کردن کار است و هدف چیز دیگری است ما متاسفانه هدف را رها کرده و به وسیله چسبیده ایم ما اگر با روش بینی و آگاهی و مطالعه این حقیقت غیر قابل انکار که گمشده ی نوع بشریت انسانیت و لذت واقعی هست را بتوانیم با تربیت فرزند و خانواده ای اصیل به انجام برسانیم رسالتمان را محقق کرده ایم ولی اگر به سمتی رفتیم که پول رو مقدس دانستیم با هزار حقه و کلک مغز فریبکار سر بزنگاههای زندگی پول رو انتخاب می‌کنیم و به هزار ویک توجیه شخصیت واقعی مان را که اصالت را به پول می‌دهد نه لذت واقعی نشان میدهیم یه سری چیزا باور هست توضیح دادنی نیست شما فکر می کنید اگر ۹۰ درصد پولتان رو ببخشید دیگه نمیتونید پولدار بمونید این غلط است چون باور ندارید شما باور به وسیله بودن پول ندارید و اون رو مقدس می دونید تو این دنیا هیچ چیز جز انسانیت مقدس نیست از ثروتمند ترین انسان‌های دنیا که باورمندند اگر بپرسی اگر یک شبه همه ی ثروتتان نابود شود چه کار میکنید میگویند خودمان و باورمان که نمرده ایم دوباره میسازیم اما انسان‌های زیادی رو دیده ام بعد از و ر شکستگی سکته کرده اند این تفاوت ها ست و اینها دنیا رو جایی قشنگتر برای زندگی می کنند همون ایده همون هوش مالی فکر میکنی از ای کیو بالا میاد از عشق میاد مثل دانشمندانی که هزاران راه رو رفته ولی عاشقانه و با چه نیروی عظیمی تسلیم نشده تا به هدف رسیده اند .باید به این باور برسید که لذت از درون می آید و ثروت وسیله ی لذت است ما باید سوار پول و وسیله ای در دستمان باشد نه هدف رو که خودشناسی است رها کرده و عمرمان رو صرف به دست آوردن پولی کنیم که از ما یک انسان نه لزوما وارسته تر بلکه مصرف گراتر در چارچوب لذت های معمولی نمی‌دونم چرا همش یاد این داستان می آفتم میگن جوانی عاشق و شیفته ی دختری میشه و دیونه میشه میگن باید چهل روز در پیشگاه خدا عبادت کنی و از خدا واقعی که به نظر من همون گمشده ی نوع بشر یا هر چی اسمش بزارین طلب کنی بعد از چهل روز می‌رن پیشش میبینن دیگه عشق واقعیشو پیدا کرده اون عاشق عشق شده حتی بدون معشوق و اگر بره خوشحال هست چون میگه بهتر از منی رو پیدا کرده و حتما با او شاد تر هست و منم حد اعلای شادی رو برای اون میخام این میشه عاشق که حتی بدون معشوق هم عاشقه متاسفانه در زمینه پول هم همین طور هست اکثرا غلط میزنن و به قولی رو اون قبری که گریه می کنند یک عمر مرده ای توش نیست یا به قول انگلیسی ها they’re barking the wrong tree