مشورت برای مطالعه OPD

سلام
دوستان مدتیه که در حال مطالعه کتاب دیکشنری تصویری OPDهستم ولی احساس میکنم دارم خیلی روش بیخودی وقت میذارم. اتفاقا بیشتر کلماتش هم بلدم.
اینجوری مطالعه میکنم که هر کلمه ای که میبینم تو دیکشنری سرچ میکنم و کالوکیشن ها و اصطلاحاتی که ازش هست و چیزای دیگه که مربوط بهش هست رو یادداشت میکنم. یا این کار برای هر نصف صفحه از دیکشنری یکساعت وقت میذارم. اینجوری خیلی کند پیش میرم.
در حدی که خسته شدم دوسال گذاشتمش کنار دوباره الان شروع کردم.
بنظرتون کارم اشتباهه؟
بنظرتون دارم بیخودی وقت میذارم و از یه دیکشنری یه دیکشنری دیگه درمیارم که اصنم معلوم نیست دوباره مرورش کنم؟
بنظرتون چجوری باید مطالعش کنم؟
بنظرتون بجای اینجوری کلمه مطالعه کردن بهتر نیست سراغ کارای مفیدتری مث تمرین رایتینگ و اسپیکینگ برم؟
خوشحال میشم راهنماییم کنید.

1 پسندیده

سلام دوست خوبم
نیازی نیست دیکشنری به دیکشنری برید فقط یه دیکشنری مخصوص خودتون رو داشته باشید مثلا من دیکشنری لانگمن در زبانشناس رو دنبال میکنم و خارج اپ دیکشنری تحلیلگران رو استفاده میکنم.
این دیکشنری OPD رو مطالعه نکردم و نمیتونم نظری در این مورد بدم و این کتاب منبع فرعی بحساب میاد خیلی نیاز نیست یکساعت وقت بذارید در حد ۱۰ دقیقه هم کافیه.

بیشتر وقتتون رو بذارید روی دوره منبع اصلی که هر چهار مهارت انگلیسیتون رو تقویت بده. در منبع اصلی لغات جدید رو استخراج کنید و در دفترتون یا در فایل های کامپیوترتون یادداشت کنید‌ که بعدا هم بتونید مرور کنید.
حتی در اپ زبانشناس هم میتونید به لایتنرتون اضافه کنید در وقتتون هم صرفه جویی میشه و سرعتتون کند نمیشه.

الان چه دوره هایی رو میخونید به غیر از دیکشنری؟

3 پسندیده

من که تقریبا جزو قدیمی های زبانشناسم … انگلیسی قدرت رو کامل خوندم انگلیسی بدون تلاش رو هم نصفه و الان بیشتر رو کتابهای زیبوک تمرکز کردم چون برام جالبتره.
منتها مثلا خواستم در کنار زبانشناس کتاب کاغذی برای انگلیسی هم مطالعه داشته باشم.

1 پسندیده

آها درسته
اگر اشتباه نکنم این کتاب برحسب تاپیک بندی شده ست درسته؟
تنها پیشنهادی که میتونم بکنم اینه که هفته ای روی یه موضوع کار کنید و روزی حداقل ۱۰ دقیقه یا ۱۵ دقیقه برای موضوع مشخص، این دیکشنری رو هم بخونید و لغات مرتبط رو دربیارید.
مثلا یه هفته روی family کار کنید و هفته ی بعد روی یه موضوع دیگه.
حالا دوستان دیگه هم اگر این کتاب خوندن در همینجا تجربه خودشون رو به اشتراک میذارن.

2 پسندیده

درسته موضوعیه
یعنی منظورتون اینه زیاد وقت نذارم ولی کتابو هم کنار نذارم … یجور اعتدال برقرار کنم و با برنامه پیش برم تا تموم شه … اوکی

2 پسندیده

دقیقا فاطمه جان :ok_hand:

1 پسندیده

دیکشنری تصویری بیشتر برای کار در کلاس طراحی شده
بنظرم در خود آموزی بعنوان مجموعه ای از کلمات مرتبط خوبه و لازم نیست همه کلماتش رو دربیاریم
گمان نکنم ایده آل گرایی در این مورد چندان ثمربخش باشه

1 پسندیده

اتفاقا الان داشتم یه مروری روی درسای گذشته که اونهمه روش وقت گذاشتم میکردم دیدم همون کلماتی که اصلا بلد نبودم رو الانم بلد نیستم :rofl:

2 پسندیده

سلام
من خیلی وقته تالار نیومدم ولی خب تصادفی دیدم کامنت شمارو.
ببینین Oxford word skills ها خوبن vacabulary in use ها هم خوبن اینا واسه لغات.
Inside reading و tactics for listening هم خوبن

کلی کتاب مفید هستش…)

2 پسندیده