کاربرد has چیست؟

Anna has had to help her mother

سلام به همه من اگه بخوام بگم آنا مجبور بود به مادرش کمک بکند میگفتم
Anna had to help her mother
ولی جمله ی اولی که has داره هم همین معنی رو میده و من نمیتونم بفهمم کاربرد has اینجا چیه
خیلی لطف میکنید اگر کمکم کنید:)))

این تاپیک مربوط به «آنا پرستار بچه» در اپلیکیشن «زبانشناس» است. دوره «۴۰۰۰ کلمه‌ی ضروری»، «کتاب سوم»، درس «آنا پرستار بچه»

1 پسندیده

سلام
شما گفتی مجبور بود خب یعنی گذشته ساده مث او رفت she went یا او خورد she ate حالا فکر کن بخوای بگی رفته بود یا خورده بود اینجا بعد از فعل کمکی have یا has با شکل سوم فعل میاری مث او رفته بود she has gone من خورده ام I have eaten
اینجا هم چون داره میگه اون مجبور بوده has و شکل سوم میاد
She has had

البته که رفته بود، خورده بود و غیره گذشته کامل هست و ساختارش had + pp میشه

رفته است، خورده است و غیره حال کامله و از ساختار have/has + pp واسش استفاده می‌کنیم.

2 پسندیده

ساختار جمله حال کامل هست که مربوط میشه به اتفاقی که اخیرا افتاده و تاثیرش باهامونه یا اتفاقی که از قبل شروع شده و هنوز هم ادامه داره

این‌جا هم گفته مجبور شده است که به مادرش کمک کنه

یعنی از گذشته شروع شده و هنوز هم این کار رو انجام می‌ده (یه کاری نبوده که انجام داده باشه و در گذشته تموم شده باشه)
برای‌این‌که بهتر با کاربرد و ساختار حال کامل آشنا بشین پیشنهاد می‌کنم کامنت زیر رو بخونین

2 پسندیده

سلام ببخشید الان عبارت had to help بخش past participle هست ؟ در جمله Anna has had to help

سلا به شما
عبارت had to اینجا شکل سوم فعل have to است به‌معنی باید یا مجبور بودن که بعد از اون ما نیاز به یک فعل دیگه داریم. فعل بعدش یعنی help چون بعد از to اومده به‌شکل ساده میاد.
فعل کمکی حال کامل = has
شکل سوم فعل = had to
فعلی که بعد از to اومده = help

خیلی خیلی ممنونم

1 پسندیده