چه مواقعی as به صورت اَژ تلفظ میشه؟

این تاپیک مربوط به درس «مشکل مدارس» در اپلیکیشن «زبانشناس» است. دوره «کتاب گویا»

1 پسندیده

Anybody

بیشتر بین بچه محلای پایین شهر اینجوری تلفظ میشه، blackscent،
مثل: Do as you wish
خیلی وقت‌ها is هم ژ تلفظ میکنن
مثل: time’s up
حالا اگه جمله‌ای هست بگو کمکت کنم:handshake:t2:

3 پسندیده

سلام دوست عزیز
در زبان انگلیسی، کلمه “as” می تواند به صورت های مختلفی تلفظ شود. در حالت کلی، این کلمه به صورت “/æz/” تلفظ می شود که صدای “æ” شبیه به “آ” در کلمه “آدم” است.

اما در برخی موارد، کلمه “as” به صورت “/az/” تلفظ می شود که صدای “z” در آن شبیه به “ژ” در کلمه “ژن” است. این حالت معمولاً زمانی اتفاق می افتد که کلمه “as” در انتهای جمله قرار گیرد یا قبل از یک کلمه با صدای “z” یا “s” تلفظ شود.

مثال:
I will go as soon as I can.

البته، در زبان انگلیسی محاوره ای، گاهی اوقات کلمه “as” به صورت “/az/” تلفظ می شود، حتی اگر قبل از یک کلمه با صدای “z” یا “s” قرار نگیرد. این امر به این دلیل است که تلفظ “/az/” کوتاه تر و سریع تر است.
این لینک هم می‌تونه براتون مفید باشه.

5 پسندیده

مرسی از شما

جوریکه شما میگید پایین شهر آدم یاد لیان شامپو و خاک سفید میفته:neutral_face::expressionless::joy:
به بالا شهر و پایین شهر نیس کلا تو محاوره ممکنه ژ تلفظ شه که من تو اهنگای رپ شنیدم مخصوصا رپر های سیاهپوست که دلیلشم اینه تلفظ ژ سریعتر هست.

2 پسندیده

بله منظوره منم همین بود، گفتم که بیشتر توی زبان سیاه پوست‌ها و عامیانه بچه‌محلی اینجوری تلفظ میشه

2 پسندیده

اینم son رو داره ژ یا ش تلفظ میکنه یا من اشتباه میکنم:neutral_face::neutral_face::neutral_face:

1 پسندیده

نه س هست فقط تنده. بعد لهجه بریتیش کلا اینطورن

1 پسندیده

عه چه خوب شد گفتید! نمیدونستم

1 پسندیده

اگر منظورتون as you هست اون صدای ژ که شنیده میشه به خاطر y بعد از as هست که مثل «اَژوو» یا «اَژیو» تلفظ میشه. کلا اینکه چه حرفی در کلمات مختلف با هم برخورد کنن تلفظشون در مکالمه سریع صدای خاصی پیدا میکنه

2 پسندیده

بله بله
مرسی

در ضمن، خوش اومدین

3 پسندیده