یک سئوال: چند کلمه برای صحبت کردن زبان انگلیسی کافیه؟ 🤔

اینکه میتونه حتی تو یه خانواده هم اتفاق بیفته ،تواین چهاردهه ی گذشته توهرخانواده ای افرادبادیدگاهها وطرزتفکرات متفاوتی بودن وهستن.خصوصانسل جدیدفقط دردناکیش باینه که برخیهاحاضرشدن بخاطرجاه ومقام حتی نزدیکترین اعضای خانواده نسبی اشونم فداکنن.
دیگه توی اجتماع که جای خودداره.

من ازاون دسته آدمهام که ازوقتی بادنیای مجازی آشناشدم تاالان،همچنان معقتد بوده وهستم که محاسنش بسیاربیشترازمعایبش بوده وهست وکاملابستگی به طرزاستفاده ازش داره.
حتی یبارم آرزونکردم بچگی هام خوب بوده که بدون اینترنت ودنیای مجازی گذشته،اتفاقابرعکس وایکاش که همون موقع هابه دهکده جهانی وصل بودیم…

همین الانشم همینجوره
خواهرزاده هام نمونه ها ومصداق عینی اشن:joy::joy:

1 پسندیده

امیدوارم نسل بعدی اشتباهات ما و تمام نسل های پیشین رو بتونه جبران کنه
چندان درکشون نمی کنم
با این حال بهشون امیدوارم

1 پسندیده

ول کام بک مستر…
اینجا رو احساس کردم خیلی خوشبینانه به قضیه نگاه کردین! که یه فرجه دو ده ای دادین به ملت:grimacing:
۱۰سالم بود یه کتاب میخوندم که مطالبی در مورد اتفاقاتی که در سالهای آتی خواهد افتاد، رو بیان میکرد.
مثلا یکیشون نزدیک شدن مملکت ها به هم بود، شهر ها کشورها و و و
و من تو عالم بچگی فکر میکردم مساحت شهر باید زیاد بشه و مثلا با رشد جمعیت مردم تا لب مرزها زندگی کنن… اینطوری به هم نزدیک میشن و یا اینکه خوب هواپیما خیلی سریع میتونه مردمو به هم نزدیک کنه و از نقطه ای به نقطه دیگه جابجاشون کنه! تلفن هم که بود… خلاصه درک نمیکردم…
تا این که بعد چند ده … پدیده اینترنت و فضا مجازی وارد این دنیا شد! به راحتی اون اتفاق افتاد…
یا دیگر موردش قطعی بود که کل دنیا رو فرا میگیره!
و باز هم من…!!! آخه مگه میشه…!
یعنی مثلا … این همه درخت میوه! اینا دیگه میوه نمیدن!!! یا شایدم خشک سالی میشه و خب طبعا خیلی از موجودات از بین میرن! باز اینم درکش سخت بود…واسم. چون یادمه همون سالها برفی بارید که من تا بالاتر زانو در برف غرق میشدم… و چه لذت بخش بود و دیگه اونجور برفی ندیدم!
الان… بعده سال ها میبینم قطعی به اون معنای اسف باری که من متصور بودم! هنوز نیومده!!!
اما بله…متاسفانه همه چیز هست … ولی انگار که نیست…
و یا اینکه جای مرد و زن عوض میشه به شکل هم در میان! اخه مگه میشهه! مگه داریم!!!
دیدیم که بله میشه! شد… در انواع اقسام روش ها هم شده…
حالا آب هم همینطور بر خلاف همیشه!!! شما خیلی خوشبینانه این بیست سالو فرمودید! :hushed:
اصلا مرزهای توقعم از شما جابجا شد… سو امیدی در پس صحبتاتون دیدم!:sweat_smile:
من میگم شاید حتی همین آب هم باشه، جلو چشممونم باشه مثل گوشت! مثل میوه! مثل خیلی چیزها :smile: اما شامل قطعیه بشه…!!!
خلاصه گفتم تلنگری زده باشم اینقدر مثبت اندیش نباشید… :astonished::astonished::astonished:
والا:joy:
یه چند نفری اینجا داریم که مثبت اندیشی ازشون بعیده:grimacing: بیاین برنامه ای بریزیم جاهامون قاطی نشه… ای دو قطب مخالف رو حفظ کنیم :joy:
دارید از دایره منفی گراییها تون دور میشید :joy::rofl::joy:
(جاست جوکینگ )
( اگر بخوایم به مسائل منفی فکر کنیم! همیشه چیز منفی تری وجود داره…)
اما من همچنان امیدوارم… در پس این تاریکی ها… نوری نهفته است… :upside_down_face:
( وباز هم احساس میکنم این پیامو پاک خواهم کرد… شاید الان شاید ساعتی دگر!!!:neutral_face::grimacing:)

4 پسندیده

:joy: :joy:
نمیدونم منظورتون رو متوجه شدم یا نه. ولی درست میفرمایید. من اون دو دهه رو از قول یکی از کارشناسان گفتم، ایشون گفته بود تا بیست سال آینده هیچ موجود زنده ای در ایران نخواهد بود. وگرنه که همین الآن بحران کم آبی رو داریم حس میکنیم، یکی از مسئولین آبرسانی تهران گفته بود تهران فقط تا صد روز آب آشامیدنی داره، وضعیت سدها هم که تاسف باره.

2 پسندیده

این خنده ها نشون از درک بالای مطلب بود :joy::rofl:
میشه یه هفته دیگه هم خدافظی کنید ولی با چارتا خنده برگردین؟!
بنظرم این مدت جلو آینه مشغول تمرین بودید:ok_hand::sweat_smile:

4 پسندیده

من قرار بود تو تعطیلات باشم، اومدم یه پیام دادم مثل اینکه ماندگار شدم :joy: :joy:

4 پسندیده

بحث مدیریت آب به خیلی از پارامترها بستگی داره. اصطلاح اگه همین طور پیش برود تو این موارد خیلی مهمه، خوب میشه اینطوری پیش نرود!
کشور اسرائیل تو بحث آبیاری های نوین و استفاده های چند باره از آب و شیرین کردن آب و غیره پیشتاز جهانه
موقع تشکیل اسرائیل حتی به قدر جمعیت اون موقع آب نداشت و پیش بینی ها این بود که این کشور در اثر کم آبی از بین میره، یکی از پیشگویی ها این بود : کشوری که برای دستشویی رفتن هم می بایست آب معدنی بخرند!
امروزه علیرغم افزایش جمعیت، و اگه تکنولوژی شون در همین سطح بمونه سه برابر جمعیت فعلی رو براحتی ساپورت می کنند.
ما هم با بکار بردن تکنولوژی و بهینه سازی مصرف، استفاده مجدد از آب و غیره میتونیم بسادگی از بحران ها رد بشیم. البته اگر اراده و دغدغه تغییر وجود داشته باشه

4 پسندیده

امیدوارم که اینطوری بشه.
کشورهای غربی با ما فرق دارن، اونا صاحاب دارن، از شایسته سالاری پیروی می کنن، زندگی مردم براشون اهمیت داره، مثل ما نیستن که هندوانه صادر میکنیم، بره کشت هندونه کلی آب لازمه، باید گریست بر کشوری که در منطقه خشک قرار داره و در عین حال به کشورهای دیگه هندونه صادر میکنه.

:pray:

4 پسندیده

دوستان توصیه ای که دارم بابت اینجور موارد این هست که اگر مبحثی رو علاقه پیدا کردید راجبش مفصل‌تر صحبت کنین اما احساس می‌کنین مرتبط به تالار یا اون تاپیک نیست، چون بخش چت هم به تالار اضافه شده همون زمان یکی از افراد مثلا صبا خانوم چت گروهی ایجاد کنن و همه افرادی که در اون تاپیک مشارکت کردن رو به اون گروه اضافه کنن تا صحبت شکل بگیره و در ادامه نیازی به پاک کردن صحبت‌های انجام شده نباشه :rose:

@mostafa.76 @behzadhassanvand @saba.a97 @uncoo @zargol6

7 پسندیده

سلام ممنون از لطف و وقتی که گذاشتید.:pray:
چشم… :melting_face:

3 پسندیده

حالا حرفتون که درست ولی تکلیف ماها که یواشکی پیاماشونو می خونیم و کیف می کنیم هیچی نمی گیم چی میشه؟ :thinking:

5 پسندیده

یه چیزی دیگه،این بحثای جانبی فروم رو جذاب کرده اصلا :sweat_smile:
من حوصله بحث کردن ندارم ولی جواباشون خیلی باحاله ،میخونم لذت می برم .
این لذتو ازمون نگیرین :grimacing:

5 پسندیده

وای دقیقا حرف دل منو زدید :joy::joy::joy:، بحث های دوستان جالبه

6 پسندیده

:joy::joy::joy:
خب، یجورایی سمیراجان سبب خیرشدین من حرفیوبزنم.
خانم برومندجان میدونین چقدردوستتون دارم وبراتون احترام قائلم،اما من اگه قرارباشه توبحثی شرکت کنم،ترجیح میدم پیامهام پاک نشن.
دیروزم یه موردی بودکه اصلادلم نمیخواست پاکش کنم ولی بخاطراینکه به دوستان دیگه ریپلای شده بود وموافق نبودن ،پاکش کردم علیرغم میلم:disappointed_relieved:
ومعتقدم وقتی کسی توجای عمومی موضوعی رادرباره اش گفتگومیکنه بهتره تحمل دیده شدن واظهارنظردیگرانوداشته باشه.وگرنه چکاریه وقت،انرژی ،نت ودستش روبی جهت صرف کنه.
خصوصا اگه باقوانین تالاردرتضادنباشه.
حالانمیگم خودم هیچوقت چیزیوپاک نکردم وبالاخره آدم ممکنه اشتباهاتی داشته باشه،ولی وقتی تکراربشن زیادوجهه جالبی نداره

7 پسندیده

سلام گرنی جون … موافقم با حرفتون . ولی خب اینم نظر اون شخصه و قابل احترام .‌ که دلش بخواد فقط اون مخاطب خاصی که باهاش همکلامه نظرشو بدونه .‌ درسته این وسط دوستان زیر ابی زیادی مثل من هستن که میخونن وفیض میبرن و فقط به ی نفر ختم نمیشه :joy: ولی خب به نظرم باید به نظرشون احترام بزاریم برای دیده نشدن بیشتر.:relaxed::relaxed:
اینم اضافه کنم … من هرجور فکر میکنم بازم نمیشه گفت وقت و انرژیشو الکی صرف کرده … این وسط حتی اگه ی نفر بخونه و به فکر فرو بره کافیه حتی اگه یک دقیقه بعدش حذف بشه ( ببخشید اگه جسارت کردم :see_no_evil::kissing_smiling_eyes::kissing_heart: خودتون میدونین که چقدر دوستون دارم :hugs:)

5 پسندیده

اینجادیگه بهتره برن چت خصوصی اگه قراره فقط یه مخاطب خاص باشه ،بنظرم.چون اینجاتومکان عمومیه،نمیشه توقع داشت فقط بایه نفرحرف زدودیگرانم نخونن وساکت باشن.

آب که ازسرگذشت چه یکوجب چه صدوجب.
گلی جان اینجاتضادداره که مابگیم توجمع داریم بایه نفرفقط حرف میزنیم،چنددقیقه بشه حالاچندنفردیگم خوندن ومستفیض شدن خب دیگه بریم پاکش کنیم.
مکان یاعمومیه یاخصوصی وبامعایب ومحاسنشون.

ممنونم از لطف شما:kissing_heart::kissing_heart:

3 پسندیده

من یه بدی ک دارم اینه ،همون لحظه چیزی ب ذهنم می رسه جواب می دم و میرم حاجی حاجی مکه، بعدش شاید پشیمون بشم از حرفما ولی کی اهمیت می ده؟
اصلا کی یادش می مونه؟
اصلا برا کی مهمه ؟
هیچ کس :neutral_face:
می خونن می رن تو ی تاپیک دیگه .
ب همین خاطر برنمی گردم پاک کنم، هیچ وقت پاک نکردم .
البته که سوتی ها هم دادم :rofl:
چه اهمیتی داره:sweat_smile:

5 پسندیده

خب این میشه همون حرف افسانه جون… و دوستانی که مثل من موافق نبودن چون حیفه بی نصیب بمونیم …
هرکسی میتونه نظرشون بگه … چرا سکوت … اصلا وقتی مخالفه چیزی هستی نباید سکوت کرد … ولی اینکه بعدش طرف بخواد پیاماش حذف بشه به نظرم اختیاری … و میتونه اینو بخواد …

4 پسندیده

:joy::joy:سمیرا جون تا دلت بخواد چرت پرت از من تو تایپیک های مختلف هست :joy: منم تا بحال پاک نکردم ‌.
ولی میگم بازم این نظر اون شخصه و باید بهش احترام بزاریم .شاید دلایل خودشو داره

4 پسندیده

خب پس اونیکه احترام گذاشته ونظراتوخونده،ونقل قول کرده هم،حق داره واختیارداره که پیامش پاک نشه.
نمیتونیم حق را به یه طرف بدهیم،میتونیم؟
خصوصااگه کسی وقت ونت و.دوستانش و…براش مهمن

دقیقامنم دلایل خودمودارم واسه پاک نشدن پیامهایی که ریپلای کردم:joy::joy::joy::joy::joy:

6 پسندیده