مَثَل های زبان انگلیسی (English Proverbs)

سلام ممنون از این تاپیک :pray::rose:
ولی یه نطری داشتم
ای کاش میشد واسه این ضرب المثل ها یه نمونه مکالمه یا جمله ازائه بشه تا دقیق بدونیم کجا باید استفاده شه
وگرن من به شخصه با یه عکس چیزی یاد نمیگیرم متاسفانه و همینم باعث شده اصلا سمت این ضرب المثل ها یا اصطلاحات نرم
5 پسندیده

خواهش می کنم.
پیشنهاد خوبیه. برای مواردی که بتونم حتماً مثالی رو میارم و از دوستان هم دعوت می کنم برای مَثَل هایی که معرفی میشه، مثال هایی رو پیشنهاد بدن.

1 پسندیده

به نظر شخصی من اینکار سخت هست. مثلا همون ضربالمثلهای ایرانی، همیشه آموزشش یا با یه حکایت طولانی همراه هست و یا هیچ.
در انگلیسی هم همه جا من به همین صورت دیدم و باید دوستان خودشون ایده سازی کنند و به اشتراک بذارند فکر کنم این بهتر باشه.

2 پسندیده

ذره ای پیشگیری ارزش یک پوند درمان را دارد.
بنجامین فرانکلین

معادل فارسی: پیشگیری بهتر از درمان است.

7 پسندیده

بهتر است ساکت بمانید و احمق قضاوت شوید تا آنکه دهان خود را بگشایید و تمام شک و تردیدها برطرف گردد.
بنجامین فرانکلین

معادل فارسی: تا مرد سخن نگفته باشد // عيب و هنرش نهفته باشد

8 پسندیده

سلام آقا فرشید
با عرض پوزش من به دو تا پست آخرتون دقت کردم
همشون سخن بزرگان هستن و ضرب المثل نیستند
اگر من اشتباه میکنم، عذر خواهی می کنم

2 پسندیده

سلام فرزاد عزیز
خواهش می کنم، حق با شماست. غرض از آوردن اون تصاویر این نیست که بگم این مَثَل ها از این مشاهیره. فقط هدف معرفی اون مَثَله. اما دو مَثَلی که شما بهشون اشاره کردید، از قضا در کلام دو تن از مشاهیر هم یافت شد.
ممنون که با دقت و ریزبینی مَثَل ها رو بررسی کردید.

3 پسندیده

9 پسندیده

لوگوی زبانشناستون هم عالیه

4 پسندیده

لطف دارید. یه جورایی دارم به زبانشناس از این طریق ادای دِین می کنم که این همه آدم ساعی رو دور هم جمع کرده.

5 پسندیده

12 پسندیده

11 پسندیده

10 پسندیده

11 پسندیده

:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

3 پسندیده

:ok_hand::ok_hand:

3 پسندیده

4 پسندیده

ext (1)

7 پسندیده

11 پسندیده

سلام @Nobleman

خیلی خیلی جالب بودن
یه سریاشون رو میشد حدس زد ولی خب، چالش برانگیز بودن بعضیاشون. دم تون گرم :blossom::blossom::blossom::blossom:

4 پسندیده