راهنمایی برای داشتن اعتماد

سلام
من هر روز زبان میخونم، با برنامه پیش میرم، لیسنیگ گوش میدم تو تایم کاری مدام. اما هر از چندگاهی دلسرد میشم و ناامید
واقعا موندم چه کنم که اعتماد به نفس پیدا کنم

5 پسندیده

سلام
منم این روزایی رو که میگید تجربه کردم شاید انقد دلسرد میشدم که دوست نداشتم ادامه بدم فقط یه چیزی که خیلی بهم کمک کرد تغییر روش کار کردنم بود طوری که یادگیری رو احساس کنم

6 پسندیده

ممنون
ولی میشه بگین چطوری

4 پسندیده

اینکه بخوای یادگیریت رو قابل حس کردن کنی بستگی به خودتون داره و نحوه یادگیری الان تون مثلا اگه الان فقط گوش میکنید تکرار کردن رو هم انجام بدید یا اگه این دو تا رو انجام میدید خوندن از روی متن رو هم اضافه کنید‌.حقیقا خوندن زیاد رو تاکید میکنم چون تسلط روی خوندن روان خیلی خیلی واسه بالا بردن اعتماد بنفس موثره

4 پسندیده

ممنون از راهنماییتون
واقعا تمام اینکارها رو انجام میدم
اما میگم بحث اون اعتماد به نفس مشکل ساز شده

3 پسندیده

با عرض سلام…
لیلا خانم عزیز… :slightly_smiling_face:
تغییر دادن روش و راه هایی که فرمودن بسیار موثر اما اگر باز هم با این تکنیک ها!:grimacing: اتفاق مطلوب برایتان نیوفتاد…
بنظرم …!
البته امکان اشتباه هم هست در پیشنهادم…
اما بیانش میکنم! :see_no_evil:

به اینصورت که !
شاید برای به دست اوردن اعتماد به نفس در این زمینه، نیاز به تایید شدن از جانب شخص ثانی باشه!
تا اینکه مهر تایید و تشویقی باشه برای پیشرفت رو به جلو.
بعضی طبیعت ها بدون تشویق دیگران هم میتونن پیشرفت کنن، اما گاهی اشخاصی نیاز به تایید شدن دارند که درصد این افراد به مراتب بالاتر از قشر ذکر شده اولِ!
( بنده هم شامل همین دسته هستم و تا نقطه ای خودم جلو میرم اما از جایی دلزده و بدون انگیزه میشم و احساس میکنم برای اون فعل مورد نظر کافی نیستم… به نوعی اعتماد بنفسم میاد پایین! در نتیجه برای ادامه راه نیاز به یه کاتالیزور دارم، موقعیت یا شخصی که هولم بده تا بتونم راهمو ادامه بدم! و خودم دنبال اون شخص یا موقعیت انگیزشی میگردم! نه اینکه منتظر باشم از آسمون واسم نازل بشه!!)
اگر میتونید شخصی از اطرافیان خودتون یا در تالار یا حالا هر جای دیگه!
پیدا کنید و دانسته هاتونو باهاش به اشتراک بزارید، به هر صورت که تمایل دارید!
میتونه حتی رو خوانی از یه داستان کوتاه به صورت ویس باشه.
یا یک نوشته کوتاه توسط خودتون.
و یا هایِ بسیارِ دِگَری…

شخصی سالم، که در درجه اول ازتون تعریف کنه و تشویقش موجب به وجود امدن انگیزه و در نتیجه بالا بردن اعتماد نفس در شما بشه.(اگر پیدا کردین سفت بچسبیدش:joy:)

4 پسندیده