تفاوت get up , wake up چیست؟

در چه مواقعی از get up و wake up استفاده می کنیم؟

این تاپیک مربوط به «مایک آشپز است» در اپلیکیشن «زبانشناس» است. دوره «نیمچه داستان‌ها»

2 پسندیده

سلام بهاره جان
کلمه‌ی wake up به معنی بیدار شدن هستش ولی get up به معنی از رخت‌خواب بیرون اومدن.
برای اطلاعات بیشتر می‌تونید لینک‌ زیر رو ببینید.

4 پسندیده

سلام.تو داستان مایک برای بیدار شدنش از “get s up” استفاده شده؛پس باید در سوالی که در جوابش ““yes” گفته ؛میبایست یا از” get s up"استفاده میکرد و یا حالا که در سوال از “wake up” استفاده کرده ؛در جواب سوال؛منفی جواب میداده؛ممنون میشم توضیح بدین؟

2 پسندیده

سلام دوست خوبم
متاسفانه من متوجه سوالتون نشدم،امانگران نباشید،خانم صالحی جان رو تگ میکنم دراولین فرصت بهتون جواب میدن.
@sahar.salehi

بله درسته، توی متن از get up استفاده کرده ولی در سوالات اگر دقت کنید در جمله مربوط به سوال از wake up استفاده کرده و همون جمله را به حالت سوالی پرسیده و جواب داده.
یه مساله ای بگم خدمتتون؛ با این دقت و موشکافانه اگر بخواین این دوره ادامه بدید خسته کننده میشه. بیشتر روی گرامر و ساختارها متمرکز باشید. چون این دوره از درس ۲۹ به بعد یک مرتبه به سمت ساختارهای پیچیده و سخت میره.

سلام دوست عزیز
در واقع wake up و get up با هم مترادف و هر دو به معنی از خواب بیدار شدن هستن، و فقط کمی تو معنی متفاوتن.
و دلیلی نداره تو سوالی که با wake up پرسیده شده جواب منفی به کار ببره. اجازه بدین ی مثال بزنم.
مثل اینکه از شما بپرسن do you eat fast food
بعد شما بخواهین بگین no i don’t eat fast food. i have fast food.
خوب اینجا have , eat یه معنی می‌ده و دلیلی نداره تو جواب از no استفاده بشه.

1 پسندیده

عبارت wake up اختصاصا از خواب بیدار شدن معنی میده ولی get up در کل به معنی پاشدن حالا از هرچی یا از سر جات پا شدن
Get up on the chair
از صندلی بلند شو
".The class got up when the teacher came in
وقتی معلم وارد کلاس شد دانش اموزان بلند شدن

ببخشید ولی چون مبتدی هستم؛سوالات اینچنینی برام پیش میاد؛آخه تو کامنت قبلی ؛گفته شده بود یه فرقی در زمان بیدار شدن داره ولی تو پرسش و پاسخ؛به این قضیه دقت نشده؛شاید عادی باشه ولی چه کنم که برا من سوال شده بود

1 پسندیده

ممنون از شما:pray:

خیلی خوبه که براتون سوال میشه، این نشان از دقت شما داره. :clap:
دوره خیلی خوبی دارید میگذرونید، در کل هدفم این بود که خیلی موشکافانه و با وسواس این دوره طی نکنید که زده بشید و ادامه ندین.
انشالله موفق و پیروز باشید.

1 پسندیده

ممنون از راهنمایی های خوبتون

1 پسندیده