ی سوالللل مهممم

اگ من برم خارج
مگ نمیگن اونجا خود ب خود مجبورم یاد بگیرم؟!
مگ با آدمایی ک بیشتر ت زبان حرفه این آشنا نمیشم؟!
مگ نمیتونم ازشون کمک کنم؟!
پس چرا الان باید حتما اینو فول شم ک بتونم برم خارج؟!
مگ اونجا خودمون زبان رو در حد مکالمه البته یاد نمیگیریم؟!
این قضیش چجوریه؟!ممنون میشم یکی توضیح بده⁦:heart:
@sepide-str
اگ وقتی میتونم برم خارج و اونجا تازه ب بهترین شکل ممکن و همچنین سریع تر زبانم یاد بگیرم چرا الان باید خیلی توی این حرفه قوی باشم تا بتونم برم اونجا؟!
واقعا این سوالا ذهنمو درگیر کرده…

5 پسندیده

سلام ببخشید من جواب میدم :hibiscus:
اول اینکه شما اگر برای کار یا تحصیل بخواین برین حتما ازتون مدرک ایلتس یا تافل میخوان یا قبلش باهاتون مصاحبه میکنن ،پس اول باید زبانتون خوب باشه تا بتونید از پس مدرک و مصاحبه بربیاید .
دوم اینکه خیلیا هستن که مهاجرت کردن و زبانشون در همون حد ابتدایی مونده. در محیط بودن، کمک‌میکنه بهتون اما‌عامل اصلی نیست . شما فقط ممکنه یکسری جملات کلی و روزانه رو یاد بگیرید .عامل اصلی خودتون هستین و تلاش خودتون.‌کسایی هستن که مدتی داخل شهر های کورد زبان یا ترک زبان زندگی کردن، ایا این باعث شده که بتونن کوردی یا ترکی یاد بگیرن؟؟ قطعا خیر. شاید فقط یکسری از کلمات رو یاد گرفته باشن .
نکته سوم اینه که قطعا یک شخص نیتیو نمیاد به رایگان وقتش رو در اختبار شما قرار بده و به شما چیزی یاد بده . شما خودت ، اگر یک شخص خارجی در مورد فارسی ازتون سواد بپرسه چندبار جواب سوالشو میدین؟؟ سه بار؟ پنج بار یا ده بار ؟؟ ولی آخرش از دست اون شخص خسته میشی قطعا
من خودم همکلاسی زبانم، ده سال کانادا زندگی کرده بود اما برای تعیین سطح که اومده بود، سطحش شده بود اینترمدیت . این شخص هم دوست کانادایی داشت هم سر کار میرفت اما زبانش در حد متوسط بود !
پس بودن در مکان، عامل اصلی نیست ، فقط کمک کننده است

8 پسندیده

ن خواهش میکنم اختیار دارید⁦:heart:
دلیل اولتونو قبول دارم
اما دلیل دوم خب ببینین منظورم این بود ک مثلا با سطح متوسط بره خارج بعدش سطحش پیشرفت کنه منظورم این بود …قطعا کسی ک چیزی از زبان نمیدونه بره خارج فقط سلام و علیکی یاد میگیره اما خب با همین سطح عادی (متوسط)می‌تونه یا یکی از شهروندا دوص شه و چون این دو فرد باهم دوص شدن و مکالمه میکنن بنظرم اون شخص می‌تونه پیشرفت چشمگیری رو داشته باشه…
خصوصا اینک اون دوفرد ی جا زندگی کنن
اما بازم مرسی از جواب زیباتون⁦:heart::heart_eyes:

2 پسندیده

دریا جون ، مگه اگه تو بری خونه شوهر مجبور نمی شی اونجا آشپزی کنی تا یاد بگیری؟
مگه وقت نداری اینقدر غذا بسوزونی تا فول بشی ؟
مگه وسیله هات نو تر نیست و بهتر جوای نمی گیری ؟
مگه وقتت آزاد تر نیست ؟

ولی چرا قبلش یاد می گیری بعد شوهر می کنی ؟
چون اون موقع وقت هنر نماییه نه اینکه دفترچه راهنمای آشپزی و کار با ماکروفر و نحوه ساخت ژله یاد بگیری .

اون موقع که رفتی اونور که همسایه تون برات اش آورد( چه حرفا) قبل اینکه بره بتونی بگی تنکیو سو ماچ تا اینکه گوشیتو درآری و بزنی گوگول ترنزلیت و … همسایه آش نذری رو برده یه خونه دیگه .

7 پسندیده

سلام سمیرا جون مرسی از پاسخ خوبت
اما بنظرم اصلا تشبیه مناسبی نبود:joy::joy:
گفتم ک منظورم با سطح متوسط بود…ن اینک چیز خاصی از زبان ندونیم این روزا دیگ همه ب لطف فینگیلیش بودن ایرانیا تنکس رو یاد گرفتن فک کنم:joy::joy:
الان مشکل من اینه ک آیا منی ک الان سطح متوسطم میتونم برم خارج و پیشرفت داشته باشم؟!
چون اکثر چیزارو میفمم مگ اینک از سطحم فراتر باشه گرامر اوکیم مکالمم بدک نیست:joy:دایره ی لغاتمم خوبه
الان همچین شخصی بره خارج جای پیشرفت دارع؟!چون خب بالاخره توی اون محیط قرار میگیره و پیشرفت میکنه

2 پسندیده

یه خانواده هلندی اومده بودن این سمتی ، بابام گفت بیا اینا به مشکل خوردن .ساعت ۱۲ بود و خانمش ساعت یک جلسه کاری داشت، گوشیش به مشکل فتا خورده بود این مشکل که ریجستری می خواد .
بعد صدا من کردن.
من رفتم دست و پا شکسته فهمیدم چی می گه . دیگه زنگ بزن اینور اونور حل شد .
اون لحظه که حل شد و اون خانم چشماش از ذوق درخشید رو یادم نمی ره . شاید یکی از دلایلش که الان باید یاد بگیری همین کارای عجله ایه .

4 پسندیده

زیبا بود، و تاثیرگذار
:laughing::ok_hand:

4 پسندیده

درسته
حدودا چهار سال پیش سطح آ دو تقریبا بودم
ینی آخرای آ یک بودم ک ی خانواده ی ژاپنی توی راه مشهد بودن توی هواپیما بعد پدرم ایشون رو آوردن شیراز خونمون با اینک من زبان رو تازه شروع کرده بودم اما خیلی خوب یادمه ک خیلی از چیزایی ک اون دوست ژاپنیم گفت رو یادمه و هنوزم اسمشون یادم میاد با اینکه من ۱۰ سال بیشتر نداشتم،،،
میخام اینو بگم ک امکان نداره کسی سطح متوسط باشه و اونجا نتونه پیشرفت کنه …
الان درواقع مشکلم این بود ک می‌تونه این شخص بعد یک سال ب سطح پیشرفته برسه؟

2 پسندیده

صد در صد ، البته اگه بخاد .
تو محیط قرار گرفتن خیلی مهمه.
البته کافی نیست

2 پسندیده

و اینک بنظرم مشکل خیلی از ماها اینه ک میدونیم امانمیتونیم بگیم…مثلا نمونش همین امسال من رفته بودم طرفای حافظیه و ی توریست رو دیدم…استرالیایی بودن اتفاقا با دوستامم باهاشون عکس گرفتیم…من میفمیدم ک دارن چی میگن اما نمیتونسمب زبون بیارم و اول باید چیزایی ک میخواستم بگم رو اول ت ذهن خودم ب انگلیسی ترجمش میکردم…
و بنظرم اسپیکینگ اونجا بریم تقویت بشه،،،نمیشه؟!

2 پسندیده

خب همین چرا کافی نیست؟!
ببخش من اقد سوال میپرسم چون من تا دلیل منطقی چیزی رو ندونم نمیتونم قبولش کنم:person_facepalming:

1 پسندیده

طول می کشه . ببیین رسیدی به مثال من . ادنجا که نمی خای بگی تنکیو فقط که ؟
می خواستی بپرسی این آش شله قلمکاره یا جو؟
اینا توش مشکله . تو اون موقعیت .
ماها فقط در حد معرفی و یه کم پیچیده تر بلدیم . به همین خاطر می گم اینجا باید یاد بگیریم.

من جایی زندگی می کنم که همه شون زبون محلی حرف می زنن. من همه اش رو بعد این همه مدت می فهمم ولی اصلا نتونستم مثل خودشون حرف بزنم چون نیازی نداشتم،اینا فارسی می فهمند و من نیاز مبوده به زیونش یاد گیرم.

حالا کلا یه چیزی بگم .
بستگی به هدفت هم داره دیگه .
من اصلا به مهاجرت فکر نمی کنم .
می خام یه فیلم می بینم بفهممش .
پادکست انگلیسی گوش کنم و …
نیاز نیست بری اونور ،محیط رو بیار اینور کارت جلو بیافته.

3 پسندیده

ارهههه با حرفاتتتت خیلیییی موافقممممم
جمله آخرتو دوص داشتم:heart_eyes::joy:
من کلا هدفم اینه برای شغل ایندم برم خارج و البته من برای کنکورم کلاس زبان رفتم و همینطور ک ت گفتی من علاقه ی زیادی ب پادکست‌ها و آهنگا و فیلمای انگلیسی داشتم و هدفم کلا همین بوده از زبان یاد گرفتن اما احساس میکنم باید هدفم فراتر باشه اونوقت میتونم بهترین پیشرفت رو داشته باشم مگ ن؟!
مرسی ممنون بابت نظرای خوبت:heart_eyes::sparkling_heart:

2 پسندیده

گاهی که خسته میشیم به این سوالا فکر می کنیم. که اصلا برای چی بخونم، چه فایده داره؟
ولی تو مسیر موندن و پا پس نکشیدن مهنه .وگرنه که هشتاد درصد هدف دور و بریامون تو سال جدید یاد گرفتن زبان انگلیسیه .
بعد خرداد که ازشون می پرسی چی شد،چکردی ؟
می گن چیزه … حالا سال دیگه.
همین که تو مسیری حله .
منم می دونم که تو ول کن ماجرا نیستی .
فقط خواستی خودت رو امتحان کنی .
اون موقع که می فهمی یکی انگلیسی چی می گه، خیلی لذت داره . من دارم برای اون موقع می جنگم .
و این که بدون تته پته افتیدن بتونم جوابشو بدم ‌

4 پسندیده

دقیقا منم اینجوری ام :sweat_smile:

3 پسندیده

سلام

من که بدون کارت دعوت اومدم :sweat_smile:

من هم اکنون هیچ تجربه ای ندارم متاسفانه و ، تماشا میکنم برای آینده خودم برم خارج :grin:

3 پسندیده

:joy::heart_eyes:مرسی سمیرا جونم حرفات خیلی تاثیر داشت انگیزه گرفتم…مرسیییی⁦:heart:

3 پسندیده

سلام یوسف جان
اختیار داری تاپیک خودته نیاز ب دعوت نبود…

2 پسندیده

دریا راستش من نمی دونم درست متوجه منظورت شدم یا نه. تو می خوای بدونی چرا مایی که می تونیم زبان انگلیسی رو بعد از رسیدن به سطح متوسط با رفتن به کشورهای انگلیسی زبان تقویت کنیم اینقدر تلاش می کنیم که همینجا یادش بگیریم؟ دلیلِ این تلاش رو می خوای بدونی؟

1 پسندیده

آرههعهههههه دقیقاااا منظورم همین بوددد

1 پسندیده