ی سوالللل مهممم

سلام یوسف جان
اختیار داری تاپیک خودته نیاز ب دعوت نبود…

2 پسندیده

دریا راستش من نمی دونم درست متوجه منظورت شدم یا نه. تو می خوای بدونی چرا مایی که می تونیم زبان انگلیسی رو بعد از رسیدن به سطح متوسط با رفتن به کشورهای انگلیسی زبان تقویت کنیم اینقدر تلاش می کنیم که همینجا یادش بگیریم؟ دلیلِ این تلاش رو می خوای بدونی؟

1 پسندیده

آرههعهههههه دقیقاااا منظورم همین بوددد

1 پسندیده

بده همون اولین سوپر مارکتی که میری مجبور نباشی ترنسلیت گوشیتو بگیری جلوی یارو؟
تو در یه حدی صحبت بکن که مردم رغبت کنن باهات رفیق شن بعد توی رفاقت باهاشون انگلیسیتو تقویت کن
در حالت عادی کدوم یکی از اطرافیانت میاد بشینه پای چرت و پرتای ماهایی که بلد نیستیم دو کلمه حرف بزنیم؟
تهش اونایی که به همین هدف تو اپلیکیشنا کمک می‌رسونن به بقیه درسته؟
خب الان هم که در دسترستن:grin:

4 پسندیده

خیلی تاثیر داشت:joy::sparkling_heart:
مرسی بابت نظر خوبت:heart_eyes:
اهممم الان قانع شدم حقیقتا

1 پسندیده

خب ببین من از وقتی که یادم میاد دوس داشتم کتاب بخونم. فک می کنم همه ی آدمای اهل کتاب اینو تجربه کردن که کتابی از یه نویسنده ی بزرگ رو خواستن بخونن ولی نسخه ی ترجمه شده ای که از اون کتاب در دسترس بوده، چندان خوانا نبوده. خب، من از ترجمه های بد خسته شدم. دلم میخواست نسخه ی اصلی کتاب رو داشته باشم و بخونم. این خودش انگیزه ای برای منه که رو تقویت زبانم کار کنم. نمیدونی چه کیفی داشت وقتی هری پاتر رو تو اپ خوندم. مه زاد رو خوندم. غرور و تعصب رو خوندم. حالا بریم سراغ دلایل بعدی. من دلم میخواد بتونم هر از گاهی مقالات علمی انگلیسی رو بخونم. دلم می خواد شعر بخونم. دلم می خواد فیلم ببینم بدون زیرنویس. می خوام آهنگ گوش کنم و بفهممش. اینا همه، دلایلی میشن برای من که راهمو ادامه بدم. راستی دلم می خواد یه روزی یه کتاب رو ضبط کنم. به انگلیسی. که این خودش انگیزه ای برامِ که رو لهجه م کار کنم. رو زیر و بم صدام کار کنم. دلایلم مشخصه. فک کنم چرا ی تو برای من خیلی معنی نداره چون دلایلم هیچ ربطی به رفتن به خارج از کشور نداره. همین‌جا کتاب می خونم. همین‌جا مقاله می خونم. شعر می خونم. فیلم می بینم. و… .

7 پسندیده

چقدر پاسخ قشنگی بود…خیلی خوشم اومد :heart_eyes:

2 پسندیده

شما قطعا برای یادگیری زبان نمیرید اونجا در نتیجه تو ارتباطات تون با جامعه به مشکل برمیخورید یه سری جاها نمیتونید بفهمید یا حرف بزنید به نظر من کسی که میخواد کشور های خارجی بره حداقل تا اخر سطح b1 مهارت داشته باشه

3 پسندیده

مرسی رها جان از پاسخ خوبت…:heart_eyes::heart:

1 پسندیده

مرسیییی:purple_heart:
بله درسته:heart_eyes::tulip:زحمت کشیدید

سلام وقت بخیر
برای خارج از کشور باید مدرک زبان بین المللی داشته باشید که بهتون پذیرش بدن و سفارت ها ازتون مصاحبه میکنن و شرایط شمارو میسنجن ببینن که شما شرایط زندگی کردن در خارج از کشور دارید یا نه در شغل و زبانتون چقدر حرفه ای هستین و…
(آسون نیست مگر اینکه خیلی حرفه ای باشید)
اگر آشنایی یا فامیل درجه یکی دارید میتونید از طریق دعوتنامه برید اونجا یه مدتی بمونید و زبانتون رو تقویت کنید.

خوبه که اینجا حداقل پایه زبانتون اونقدر قوی کنید هم شنیداری و مکالمه.
وقتی شما خارج برید فکر نکنید خیلی راحت میتونید ارتباط بگیرید کلی لهجه های متفاوت و غلیظی دارن لهجه چینی، هندی، استرالیایی، آمریکا جنوبی و…

پس همین اینجا به فکر تقویت زبان باشید هم از نظر شنیداری و هم مکالمه و وقتی خارج تشریف بردید حدود شش ماه یا یکسال زمان میبره تا با محیط و مردم مچ بشید.

همین منابع های اپ توسط نیتیو زبان تهیه شده همینارو اگر جدی کار کنید و دنبال کنید زبانتون بقدری تقویت میشه که خیلی راحت میتونید با نیتیو زبان ارتباط بگیرید چون فایل های نیتیو و واقعی رو گوش میدید نه آموزشی و سنتی.
اگر در مورد انتخاب منبع و مسیر زبان آموزی راهنمایی خواستید بهمون اطلاع بدید در خدمتتون هستیم

13 پسندیده

مرسییییی سپیده جوونممم :heart_eyes: :heart:
ممنون میشم راهنماییم کنیددد مرسی

2 پسندیده

سلام دریا جون

همین الان من تاپیکتو دیدم سوال خوبی پرسیدی و پاسخای خوبیم دریافت کردی

منم خواستم راهنمایی کنم دیدم دوستان خیلی خوب جواب دادن مخصوصا سپیده جون خیلی خوب و کاملتر جواب داده یعنی انگار حرفای دل منو زده.

عزیزم درسته کسی که سطحش متوسطه بره اونجا میتونه زندگی کنه و از پس کاراش بر بیاد اما تا بخواد برسه به سطوح پیشرفته خیلی زمان میخواد و حس میکنم واقعا اذیت میشه طبق چیزایی که شنیدم درسته در بین نیتیو ها باشی زبانت قوی میشه اما درحد مکالمات روزمره قوی میشه فراتر از اون نمیشه.الان یه خارجی رو در نظر بگیر که بخواد بیاد ایران و بین مردم ایران فارسی یاد بگیره فقط میتونه مکالمات روزمره رو قوی شه و بتونه زندگی کنه همین قطعا نمیتونه سطوح بالاتری از زبان فارسی که در حد مصاحبه و آکادمیک هست رو یاد بگیره.این دقیقا برای انگلیسی هم صدق میکنه.پس بهتره تا ایران هستی خودت رو به سطوح پیشرفته برسونی چون اگه بخوای بری خارج باید تافل یا آیلتس داشته باشی که لازمه سطحت خیلی بالا باشه براش.اگرم بخوای در خارج مدرک خودتو به سطح پیشرفته برسونی و مدرک زبان رو اونجا بگیری هزینش زیاد میشه.چه کشوری مقصدته عزیزم؟
من خودم عازم کانادا یا آمریکا هستم اما کانادا احتمالش خیلی بیشتره.

4 پسندیده

درود برشما خیلی خوب توضیح دادین:clap::clap:

1 پسندیده

نظر لطفتونه:blush::hibiscus:

1 پسندیده

مرسی از نظر خوبت زهرا :heart_eyes_cat::sparkling_heart:
عاممم هنوز متسفانه میخام ایران بمونم…
شاید ی ۶ سال دیگ برم:joy_cat:
اونم ب احتمال زیاد یا فرانسه و یا آلمان یا ترکیه و یا کانادا و آمریکا:joy::rofl:(همه ی کشورااا دیگگگ):joy::grin:

1 پسندیده

خواهش میکنم⚘

همین دوتا رو بزار توی لیست کشور های مقصدت.پیشرفتِ زیاد توی همین دوتا اتفاق میفته مخصوصا usa​:us:

:joy::joy:ایشالا دور دنیا بری

2 پسندیده

مرسی مهربونم:heart_eyes:
ت هم همینطور⁦:heart:

1 پسندیده

لینک زیر رو بخونید از سطح مبتدی تا پیشرفته معرفی کردیم و برنامه ریزی روزانه هم داره

2 پسندیده

آشنا یا فامیل داریم آلمان
فقط من می‌خوام برم یه جا دیگه